Newsletter

Dante Genomics wprowadza na rynek oprogramowanie Avanti z automatyczną konfiguracją służące do interpretacji genomu, która trwa kilka minut zamiast wielu godzin

21.03.2023, 12:44aktualizacja: 21.03.2023, 12:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Dante Genomics
PR Newswire/Dante Genomics

NOWY YORK, 21 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- Dante Genomics, globalny lider genomiki i medycyny precyzyjnej, wprowadził dziś na rynek wersję beta Avanti, autorskiego oprogramowania B2B do interpretacji wariantów i sporządzania raportów na dużą skalę. Avanti zapewnia lekarzom, genetykom i badaczom interfejs oprogramowania sieciowego o automatycznej konfiguracji, który generuje raporty w czasie krótszym niż pięć minut równolegle dla całego genomu i eksomu, panele docelowe i inne zbiory danych związane z sekwencjonowaniem nowej generacji.

Każda osoba zajmująca się badaniem genomu może założyć konto i generować raporty w ciągu kilku minut na stronie https://avanti.dantegenomics.com.

Avanti korzysta z plików źródłowych VCF lub FASTQ i tworzy równolegle pełne raporty obejmujące szeroki zakres obszarów klinicznych w zaledwie kilka minut. Oprogramowanie Avanti jest niezależne od platformy, co oznacza, że Avanti tworzy raporty z wynikami sekwencjonowania genomu niezależnie od użytego sekwencera, co przyczynia się do poprawy jakości usług sekwencjonowania genomu dla lekarzy i badaczy.

Główne funkcje:

 • kilkuminutowa rejestracja i wygenerowanie pierwszego raportu
 • automatyczna konfiguracja
 • katalog 125 raportów
 • analiza drugorzędowa i trzeciorzędowa
 • równoległe generowanie raportów w mniej niż 5 minut
 • zaawansowane analizy trójek i populacji
 • obsługa genomów referencyjnych GRCh37 i GRCh38 w plikach VCF
 • zaawansowany zbiór API
 • nie jest wymagana integracja oprogramowania. Uruchomienie zajmuje 3 minuty
 • przejrzyste ceny, brak opłat licencyjnych
 • nie jest wymagane doświadczenie z zakresu bioinformatyki ani informatyki
 • kompatybilność ze zbiorami danych Illumina, PacBio, Oxford Nanopore, Complete Genomics/MGI, Element i Ultima

„Opracowaliśmy oprogramowanie Avanti, aby umożliwić zespołowi Dante zapewnienie dużej szybkości i precyzji na wielką skalę. Ze względu na powodzenie oprogramowania w zastosowaniach wewnętrznych postanowiliśmy udostępnić je szerzej. Dzięki Avanti ośrodki medyczne i badacze zyskują oprogramowanie, jakiego potrzebują do przyspieszenia procesu interpretacji genomu - powiedziała Andrea Riposati, dyrektorka generalna Dante Genomics. - Klient korzystający z Avanti nie musi martwić się kosztownymi opłatami licencyjnymi ani procesami integracji ani dysponować określoną wiedzą z zakresu bioinformatyki. Stworzyliśmy oprogramowanie z automatyczną konfiguracją, aby umożliwić specjalistom w zakresie badania genomu i personelowi medycznemu jego uruchomienie w ciągu kilku minut, dzięki czemu zyskują oni prędkość i skalowalność, z której w Dante Genomics korzystamy w przypadku złożonej interpretacji wyników sekwencjonowania całego genomu na dużą skalę”.

Oprogramowanie Avanti korzysta z nieprzetworzonych danych wyjściowych dowolnego sekwencera jako podstawy do tworzenia raportów z sekwencjonowania genomu o zastosowaniu klinicznym z wnioskami medycznymi do wykorzystania w praktyce.

Dante Genomics

Dante Genomics jest globalną firmą zajmującą się informacjami zawartymi w genomie, która tworzy i sprzedaje nową kategorię przełomowych aplikacji i oprogramowania służących zdrowiu i długiemu życiu opartych na sekwencjonowaniu całego genomu. Spółka wykorzystuje swoją platformę do zapewnienia lepszych wyników leczenia, dostępu do profilaktyki, ulepszonej diagnostyki i medycyny dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Do aktywów Spółki zalicza się jedna z największych prywatnych baz danych genomów z zezwoleniem na wykorzystanie do celów badawczych, autorskie oprogramowanie zaprojektowane w celu pełnego wykorzystania mocy danych zawartych w genomie na dużą skalę oraz autorskie procesy, które umożliwiają przemysłowe zastosowanie sekwencjonowania genomu.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2035834/Dante_Genomics_Logo.jpg 

Źródło: Dante Genomics

KONTAKT:

Laura D'Angelo

wiceprezeska ds. relacji z inwestorami

e-mail: ir@dantelabs.com 

tel. +39 0862 191 0671

www.dantegenomics.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.03.2023, 12:44
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.