Newsletter

Darowizna rzeczowa SWISS KRONO dla szpitala w Poznaniu

25.05.2020, 14:35aktualizacja: 25.05.2020, 14:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SWISS KRONO (1)
SWISS KRONO (1)
SWISS KRONO Sp. Z o.o. z siedzibą w Żarach, producent płyt i wyrobów drewnopochodnych, 21 maja br. przekazał Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu Szpitalowi Klinicznemu im. Wiktora Degi w Poznaniu ponad 22 tony płyt meblowych ze swojego asortymentu. Przedmiot darowizny zostanie wykorzystany do prac remontowych i wyposażenia w meble wnętrz szpitalnych.

Darowizna, przekazana szpitalowi w Poznaniu to płyty SWISSCDF przeznaczone na wykonanie ścianek działowych oraz płyty wiórowe laminowane przeznaczone na wykonanie mebli, o całkowitej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Jest to kolejne już charytatywne działanie SWISS KRONO na rzecz polskich szpitali. Łączna suma przekazanych przez spółkę na ten cel środków osiągnęła w tym roku w całej Polsce ponad pół miliona złotych.

„W tym roku wsparliśmy już finansowo lub rzeczowo kilka polskich szpitali z województwa lubuskiego m.in. 105 Kresowy Szpital Wojewódzki i Szpital na Wyspie z Żar, Wysokospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim i Wojewódzki Szpital Kliniczny w Zielonej Górze. Znaczna część tego wsparcia wykorzystana została bezpośrednio na walką z koronawirusem. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w potrzebie są także inne obszary medycyny. W trakcie ustaleń z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu zdecydowaliśmy, że rzeczowa pomoc zostanie przekazana dla uniwersyteckiego szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego. Jest to kolejny krok naszych działań w walce z pandemią SARS-CoV-2 i wsparciem tych, którzy stoją na jej pierwszej linii” - mówi Maciej Karnicki, prezes SWISS KRONO Sp. Z o.o.

SWISS KRONO w ubiegłych latach wielokrotnie wspierało szpitale, szczególnie w województwie lubuskim, w którym ma siedzibę. Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce w tym roku pomoc ta została radykalnie zwiększona i przekroczyła granice macierzystego województwa.

KONTAKT:

Jarosław Masina, rzecznik prasowy

e-mail: jaroslaw.masina@swisskrono.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.05.2020, 14:35
Źródło informacji SWISS KRONO
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii