Newsletter

Data Economy Congress - jak wyglądać będzie gospodarka przyszłości?

23.03.2023, 10:35aktualizacja: 23.03.2023, 10:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Już 4-5 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się Data Economy Congress Jest to pierwsze wydarzenie mające na celu cross-sektorową dyskusję na temat mechanizmów i trendów kształtujących gospodarkę przyszłości. Liderzy sektorów, takich jak bankowość, energetyka, sieci handlowe i retail, e-commerce, logistyka, telco & ICT i media wspólnie przeanalizują nowy model gospodarki opartej o dane.

Data Economy Congress zainauguruje debata „Future of Data Economy”. Eksperci porozmawiają m.in. o tym, jak efektywnie wykorzystywać dane w biznesie, jak będzie wyglądała gospodarka przyszłości oraz przeanalizują wpływ nowych technologii na gospodarkę danych.

W kolejnym bloku zgłębione zostaną zagadnienia dotyczące danych w ujęciu współpracy międzysektorowej firm i instytucji publicznych. Uczestnicy poznają przykłady kooperacji firm i instytucji reprezentujących różne sektory gospodarki, które współdziałają w zakresie wymiany, analizy i wykorzystania danych. Przedstawione zostaną idee, koncepcje oraz projekty poszerzenia obszarów współpracy oraz otwarcia nowych baz danych, w tym m.in. możliwości wykorzystania publicznych baz danych.

Następnym ważnym wątkiem będzie „Data Driven Organization”, czyli teoria mówiąca o zarządzaniu organizacją w oparciu o dane i podejmowanie decyzji na podstawie zaawansowanej analizy i interpretacji danych. Nie zabraknie również komentarza w zakresie wyzwań związanych ze zmianą klimatu m.in. implementacji strategii ESG, wykorzystania nowych technologii w projektach dążących do zrównoważonego rozwoju i ograniczenia zmian klimatu, analizy i wykorzystania danych oraz „Machine Learning” i AI.

Dzień drugi kongresu rozpoczęty zostanie od dyskusji na temat budowania zaufania we współczesnej gospodarce danych oraz znaczenia odpowiedzialności podmiotów przetwarzających dane. Omówione zostaną także kwestie krajowych i unijnych regulacji prawnych obejmujące obszar data economy. Podczas wydarzenia przedstawione zostaną inspirujące przykłady praktycznego zastosowania rozwiązań i technologii opartych na sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym, które są wykorzystywane w różnych gałęziach gospodarki. Zakończenie kongresu stanowić będzie blok poświęcony cyberbezpieczeństwu danych wykorzystywanych w działalności firmy: wewnętrznym procesom organizacji, wymianie wrażliwych informacji z klientami oraz współpracy z innymi podmiotami rynku. Rozważone zostaną również szanse i zagrożenia związane z rozwojem koncepcji „open data economy”.

Data Economy Congress jest najważniejszym kongresem, podczas którego przeanalizowane zostaną kwestie ekonomiczne i biznesowe, otoczenie rynkowe i prawno-regulacyjne dotyczące wykorzystania potencjału danych. Program wydarzenia tworzą czołowi eksperci rynku. W skład Rady Założycielskiej i Rady Programowej wchodzą m.in.:

 • Rafał Brzoska, honorowy przewodniczący Rady, prezes zarządu InPost;
 • Szymon Wałach, współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress, wiceprezes zarządu InPost;
 • Mariusz Cholewa, współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress, prezes zarządu BIK;
 • Dominika Bettman, dyrektor generalna, Microsoft Polska;
 • Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future, Żabka Polska;
 • Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa, KPRM;
 • Jarosław Królewski, CEO/Founder, Synerise;
 • prof. Aleksandra Przegalińska, ekspertka AI, prorektor, Akademia Leona Koźmińskiego;

W roli prelegentów udział wezmą również m.in.:

 • Grzegorz Bojar, CIO, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.;
 • Renata Bratkowska, CDO, Neuca;
 • Marcin Choiński, Data & AI Department Director, TVN Warner Bros. Discovery;
 • Leszek Chwalik, wiceprezes zarządu, TAURON Obsługa Klienta;
 • Izabela Karolczyk-Szafrańska, VP & Chief Marketing Officer, InPost Group;
 • Przemysław Koch, członek zarządu, VeloBank;
 • Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna, Canal+;
 • Aleksandra Sroka-Krzyżak, Head of Strategy and Chief of Staff, Allegro;
 • Robert Woźniak, CEO, Elitmind;
 • Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu, CFO, Żabka Polska.

Wydarzenie skierowane jest do zarządów spółek sektora nowych technologii, sektorów tradycyjnych, takich jak: bankowość, ubezpieczenia, finansowego (w tym VP i PE), energetyka, sieci handlowe, logistyka, supply-chain, telco & ICT, administracji publicznej, spółek ecosystemu fintech, analityków danych, data-scientists, programistów, a także twórców, entuzjastów i promotorów nowych technologii.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Źródło informacji: MMC Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.03.2023, 10:35
Źródło informacji MMC Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii