Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 3/2017 z dnia 2 marca 2017 r. Zarząd DGA S.A. informuje, że w dniu 12 maja 2017 r. wpłynęła do siedziby Spółki informacja o podpisaniu umowy pomiędzy DGA S.A. a Ministerstwem Rozwoju i Finansów dotyczącej projektu złożonego w ramach konkursu na makro-innowacje: ŚCIEŻKA A - AKCELERATOR w temacie: Obligacje społeczne jako narzędzie zwiększenia efektywności świadczenia usług społecznych w obszarach wsparcia EFS Oś IV Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój "Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa" Konkurs nr POWR.04.01.00-IZ.00-00-007/16.
Mechanizm obligacji społecznych to innowacyjny instrument finansowania usług społecznych oparty na formule "płatność za rezultaty". Zakłada on, że instytucja publiczna, odpowiedzialna za rozwiązanie danych problemów społecznych, wchodzi w porozumienie z dostawcą usług społecznych (np. organizacją pozarządową lub innym podmiotem prywatnym) i z inwestorem, od którego pozyskuje środki na sfinansowanie danej usługi. Jeśli założone efekty danej usługi zostaną osiągnięte, czyli problem zostanie skutecznie rozwiązany, instytucja ta zwraca wkład finansowy inwestorowi wraz z odsetkami (bonusem, zyskiem).
Projekt złożony przez DGA S.A. w partnerstwie z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. pt. "Mechanizm zastosowania obligacji społecznych w obszarze RYNEK PRACY" opiewa na kwotę 4 945 690,00 zł (w tym część przypadająca na DGA S.A. - 3.130.054,00 zł) i będzie realizowany na terenie całego kraju do 30 kwietnia 2021 r. DGA S.A. wspólnie z Partnerem wniosą wkład własny na poziomie min. 3% wartości projektu. Projekt dotyczy utworzenia i przetestowania innowacyjnego na skalę kraju mechanizmu obligacji społecznych jako narzędzia zwiększającego efektywność usług społecznych w obszarze: "RYNEK PRACY". Skonstruowany jest w formule projektu rozwijanego, tj. realizacja kolejnej fazy zależy od pozytywnych efektów fazy poprzedzającej. Pierwszym etapem w ramach projektu jest opracowanie koncepcji akceleratora w ciągu 9 miesięcy od rozpoczęcia projektu, zbudowanie potencjału do wdrażania obligacji społecznych oraz koalicji na rzecz ich realizacji. Kolejne etapy to: przetestowanie koncepcji akceleratora oraz sformułowanie rekomendacji co do dalszego finansowania obligacji społecznych z innych środków europejskich lub publicznych. Projekt zakończyć może się po pierwszej fazie, na którą przewidziano 520.950,00 zł. Od jej efektów uzależnione będzie uruchomienie kolejnej fazy.
Zabezpieczenie prawidłowej realizacji umowy stanowi weksel własny in blanco wraz z wypełnioną deklaracją wekslową.
Umowa dla DGA S.A. jest istotna ze względu na jej innowacyjny charakter oraz wartość docelową.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.05.2017, 14:46 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |