Newsletter

Biznes i finanse

Discovery Life Sciences przejmuje Targos, co umożliwi wprowadzenie na rynek wiodących międzynarodowych usług w zakresie biomarkerów tkankowych

18.05.2021, 14:09aktualizacja: 18.05.2021, 14:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Discovery Life Sciences
PR Newswire/Discovery Life Sciences
Discovery uzupełnia swoje portfolio o czołowego europejskiego dostawcę usług w zakresie wsparcia programów biomarkerów tkankowych dla badań, rozwoju klinicznego i wprowadzania produktów na rynek.

HUNTSVILLE, Alabama, 18 maja 2021 /PRNewswire/ -- Discovery Life Sciences™ (Discovery), firma specjalizująca się w dziedzinie pobierania materiału biologicznego i biomarkerów™, poinformowała dzisiaj o przejęciu Targos Molecular Pathology GmbH, Niemcy (Targos), jednego z największych laboratoriów patologii molekularnej w Europie, aby znacząco rozszerzyć swoje międzynarodowe możliwości w zakresie biomarkerów tkankowych. Targos to następny przełomowy krok w światowej ekspansji Discovery, uzupełniający wcześniejsze przejęcie QualTek Molecular Laboratories (QualTek) z siedzibą w Santa Barbara w Kalifornii, największego północnoamerykańskiego dostawcy usług w zakresie immunohistochemii (IHC) i rozwoju biomarkerów. Powiązanie potencjału tych dwóch firm w jeden globalny dział usług związanych z biomarkerami tkankowymi sprawia, że Discovery zyskuje pozycję wiodącego na rynku światowym dostawcy usług w zakresie opracowywania biomarkerów, wsparcia badań klinicznych oraz szkoleń z zakresu patologii klinicznej w obszarze immunoterapii, diagnostyki towarzyszącej i innych programów medycyny precyzyjnej.

Od ponad 15 lat firma Targos zapewnia wysoce ustandaryzowany rozwój i zastosowanie biomarkerów klinicznych dla międzynarodowego przemysłu farmaceutycznego i diagnostycznego oraz przyczynia się do dopuszczania do obrotu przełomowych terapii i diagnostyki towarzyszącej. Spółka dokona dynamicznej integracji i standaryzacji swoich działań z północnoamerykańskimi laboratoriami IHC i patologicznymi firmy Discovery, tworząc jeden kompleksowy zespół naukowy. Zespołowa ekspertyza umożliwiła zidentyfikowanie i opracowanie szeregu przełomowych rozwiązań w badaniach biomarkerów, w tym testów HER-2 i PDL-1. Nowa międzynarodowa usługa IHC i z zakresu patologii Discovery będzie miała również dostęp do HudsonAlpha Discovery®, działu firmy zajmującego się sekwencjonowaniem i bioinformatyką, co pozwoli na stworzenie unikalnego połączenia usług patologii, IHC i analiz genetycznych w celu przyspieszenia badań nad lekami i diagnostyką opartą na biomarkerach.

W momencie, gdy nowe terapie wchodzą w fazę regionalnych lub ogólnoświatowych badań klinicznych, globalne laboratoria Discovery posiadające certyfikat CLIA i akredytację CAP mogą z powodzeniem zapewnić pełne wsparcie na szeroką skalę. Targos jest również głównym dostawcą usług doradczych i szkoleniowych w zakresie nowo wprowadzanych testów diagnostycznych, co pozwala na zaspokojenie potrzeb klientów w zakresie szybkiej edukacji i adaptacji przez patologów klinicznych i technologów z całego świata.

„Dzięki współpracy z firmą Targos Discovery znacznie rozszerza swoje możliwości w skali globalnej w zakresie wspierania programów biomarkerów tkankowych naszych klientów, na każdym etapie badań - od opracowywania testów do ich zatwierdzania, poprzez światowe badania kliniczne, aż po szkolenia patologów w celu wprowadzenia ich do procedur klinicznych po wprowadzeniu na rynek” - oświadczył Christiaan Neeleman, prezes europejskiego oddziału Discovery i szef działu Globalnych Usług Biomarkerów Tkankowych Discovery.

„Z ogromną radością dołączamy do zespołu Discovery Life Sciences - skomentował Thomas Henkel, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Targos. - Cieszymy się z perspektywy połączenia naszych możliwości w ramach Globalnych Usług Biomarkerów Tkankowych Discovery, co umożliwi nam zaoferowanie naszym wspólnym klientom bezprecedensowej przepustowości i jakości w zakresie badań i rozwoju biomarkerów. Dzięki połączeniu pod jednym szyldem predefiniowanych kohort badawczych i perspektywicznych badań opartych na biomarkerach programy medycyny precyzyjnej przyniosą dodatkowe korzyści pacjentom”.

Discovery Life Sciences

Discovery Life Sciences to firma specjalizująca się w dziedzinie pobierania materiału biologicznego i biomarkerów™, która zapewnia największe na świecie komercyjne zasoby materiału biologicznego oraz sieć dostaw w połączeniu z renomowanymi laboratoriami do obsługi biomarkerów multiomicznych w celu przyspieszenia programów z zakresu medycyny precyzyjnej w leczeniu nowotworów, chorób zakaźnych i innych złożonych schorzeń.

HudsonAlpha Discovery to znany na całym świecie oddział Discovery zajmujący się sekwencjonowaniem i bioinformatyką, który wykorzystuje najnowsze technologie badań genomowych na potrzeby kompleksowego wsparcia odkryć, translacji i badań klinicznych.

Czerpiąc ze świata nauki, zespół Discovery zapewnia klientom innowacyjne, doradcze podejście z nastawieniem na pokonywanie przeszkód i szybsze osiąganie pożądanych rezultatów. To jest Science at your Service™ . Więcej informacji można znaleźć na stronie dls.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

Źródło: Discovery Life Sciences

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.05.2021, 14:09
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ