Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jakub Domalik-Plakwicz i Jakub Marcinkowski to doświadczeni prawnicy, którzy z sukcesem prowadzili wiele przełomowych transakcji.
„Objęcie tej roli to dla mnie zaszczyt, a zarazem początek nowego podejścia do rozwoju praktyki w duchu współpracy i innowacyjności. Wspólnie z Jakubem Domalikiem-Plakwiczem zamierzamy kontynuować budowanie silnego zespołu transakcyjnego, który zapewnia klientom nowoczesne i kompleksowe rozwiązania prawne. Dzisiejszy rynek M&A wymaga elastyczności i podejścia opartego na głębokim zrozumieniu potrzeb biznesowych klientów. Wierzymy, że taka właśnie strategia pozwoli nam umocnić naszą pozycję lidera na rynku” - podkreśla Jakub Marcinkowski, partner w DLA Piper.
Rynek fuzji i przejęć stale ewoluuje, napędzany przez inwestycje private equity, restrukturyzacje korporacyjne i rosnącą aktywność transgraniczną. Praktyka fuzji i przejęć DLA Piper doradza szerokiemu gronu klientów z różnych sektorów, odpowiadając na te trendy poprzez połączenie lokalnej wiedzy z globalną perspektywą.
„Wierzę, że razem z zespołem stworzymy nowe standardy w obsłudze transakcji M&A, łącząc wszechstronne doświadczenie transakcyjne z głębokim zrozumieniem biznesu. Będziemy kłaść nacisk na integrację technologii w procesie transakcyjnym, rozwój kompetencji zespołu w zakresie analizy danych oraz tworzenie innowacyjnych modeli współpracy z klientami, które pozwolą na jeszcze bardziej efektywne i strategiczne podejście do realizacji transakcji” - zapowiada Jakub Domalik-Plakwicz, partner w DLA Piper.
Silne fundamenty
Kancelaria DLA Piper jest najwyżej sklasyfikowanym doradcą prawnym na świecie pod względem wolumenu transakcji fuzji i przejęć - według Mergermarket. W 2023 roku firma była zaangażowana w 1 062 transakcje na całym świecie. Praktyka fuzji i przejęć DLA Piper cieszy się uznaniem w rankingach takich jak Legal 500 EMEA czy Chambers Global. Kancelaria stale zwiększa liczbę i wartość obsługiwanych transakcji, koncentrując się na najwyższej jakości doradztwie i wsparciu klientów w strategicznych decyzjach biznesowych.
„Chcę podziękować Marcie Frąckowiak za jej dotychczasowy znaczący wkład w rozwój praktyki fuzji i przejęć w Polsce. Jej zaangażowanie i wizja przyczyniły się do osiągnięcia przez naszą kancelarię obecnej silnej pozycji na rynku transakcyjnym. Cieszymy się, że Marta nadal będzie wspierać rozwój DLA Piper w ramach międzynarodowych struktur kancelarii, koncentrując się na projektach reorganizacyjnych. Jednocześnie serdecznie gratuluję Jakubowi Domalikowi-Plakwiczowi i Jakubowi Marcinkowskiemu nominacji na szefów tej praktyki. Ich wiedza, doświadczenie oraz umiejętność podejmowania wyzwań w dynamicznym środowisku biznesowym otwierają nowy rozdział w jej rozwoju, wzmacniając jej reputację jako centrum doskonałości i innowacyjności na rynku” - powiedział Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Polsce.
Źródło informacji: DLA Piper
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.12.2024, 10:00 |
Źródło informacji | DLA Piper |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom