Newsletter

Dzięki przełomowym technologiom Uniwersjada FISU w Chengdu przebiegała pod znakiem inteligentnych i ekologicznych rozwiązań

11.08.2023, 16:06aktualizacja: 11.08.2023, 16:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

CHENGDU, Chiny, 11 sierpnia 2023 r. /PRNewswire/ -- 31. Letnia Uniwersjada Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU), która zakończyła się w Chengdu 8 sierpnia, zrobiła wrażenie na sportowcach i przedstawicielach władz z całego świata dzięki zastosowaniu przełomowych technologii w ciągu całego wydarzenia.

W duchu inteligentnych i ekologicznych rozwiązań podczas wydarzenia wykorzystano zaawansowane produkty z zastosowaniem takich technologii jak 5G, przetwarzanie w chmurze, sztuczna inteligencja i „szkło fotowoltaiczne”.

Turecki łucznik Samet Aku był pod wrażeniem robotów w wiosce Uniwersjady FISU. W restauracji chińskie potrawy dla międzynarodowych gości przygotowywał robot. Nieopodal kolejny robot przygotowywał napoje zgodnie z preferencjami klientów i podawał je, wykazując się precyzją. Ak powiedział, że innowacje uprzyjemniają jego codziennie czynności.

Uniwersjada FISU w Chengdu wprowadziła różne roboty asystujące sportowcom w treningach i codziennych czynnościach. Znalazły się wśród nich robot treningowy do tenisa stołowego, robot przygotowujący kawę i robot o wyglądzie pandy nawiązujący do Rongbao, maskotki wydarzenia.

Popularną atrakcją wśród sportowców była stacja jazdy autonomicznej.

Autonomiczny nowy pojazd elektryczny firmy Mogo AI, chińskiego start-upu z branży pojazdów autonomicznych, zapewniał sportowcom doświadczenie jazdy z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Pojazdy, które działają w oparciu o zaawansowane czujniki, charakteryzują się percepcją o zasięgu 200 metrów bez martwych punktów.

Jimmy Ye, prezes Rady Sportu Uczelni Singapurskich, powiedział, że był pod szczególnym wrażeniem szerokich zastosowań technologii ekologicznych.

Podczas Uniwersjady FISU wykorzystano ponad 1300 autobusów i przeszło 1000 samochodów zasilanych nowymi źródłami energii; znalazły się wśród nich autobusy zasilane na wodór wyprodukowane w Chengdu.

W obiektach zastosowano nowe technologie, nowe źródła energii i innowacyjne materiały, aby uzyskać niskie emisje dwutlenku węgla, zwiększyć wydajność energetyczną i chronić środowisko.

Centrum Sportu Xindu Xiangcheng, obiekt, w którym odbywały się rozgrywki piłki wodnej, jest tego sztandarowym przykładem dzięki systemowi recyklingu deszczówki. System zbiera i oczyszcza deszczówkę, aby można było ją wykorzystać do ekologicznego utrzymania stadionu. System pozwala na obniżenie zużycia wody o 20% i zaoszczędzenie ponad 3000 ton metrycznych wody rocznie.

Obiekt do koszykówki w Parku Sportowym Fenghuangshan może się poszczycić nowoczesnym systemem obsługi, który potrafi określić liczbę osób w obiekcie w czasie rzeczywistym i na tej podstawie dostosowuje ustawienia klimatyzacji. System ogranicza zużycie energii do 15%.

Według statystyk ogłoszonych na konferencji prasowej Biura Nauki i Technologii w Chengdu podczas wydarzenia w ponad 30 obiektach zastosowano przeszło 170 zaawansowanych technologicznie produktów.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2183982/image_1.jpg 

Źródło: Chengdu Science and Technology Bureau

KONTAKT:
Xu Li
e-mail: 756858188@qq.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.08.2023, 16:06
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.