Newsletter

Ecobat buduje nowy zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Arizonie

20.02.2023, 15:34aktualizacja: 20.02.2023, 15:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma rozszerzy swoje możliwości w zakresie recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych, wykorzystując globalne zasoby, infrastrukturę i kilkudziesięcioletnie doświadczenie w recyklingu i produkcji akumulatorów ołowiowych na potrzeby recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA.

CASA GRANDE, Arizona, 20 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- Ecobat, światowy lider w dziedzinie recyklingu akumulatorów, buduje swój trzeci zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych na świecie i pierwszy w Ameryce Północnej. Szacuje się, że nowy obiekt w Casa Grande w Arizonie będzie początkowo pozyskiwał 10 tys. ton materiału z recyklingu rocznie, z zamiarem późniejszego rozszerzenia zdolności produkcyjnych w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na recykling akumulatorów litowo-jonowych.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia naszej globalnej działalności w obszarze recyklingu akumulatorów litowo-jonowych dzięki nowemu zakładowi w Casa Grande w Arizonie - powiedział prezes Ecobat, Marcus Randolph. - Ten obiekt, podobnie jak nasze zakłady recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii, stanowi ważny kamień milowy w strategii Ecobat, która zakłada rozwój naszej działalności w zakresie recyklingu akumulatorów litowo-jonowych, aby osiągnąć tak dużą skalę, jak w przypadku naszej wiodącej na świecie działalności w obszarze recyklingu akumulatorów ołowiowych”.

Zakład Ecobat w Casa Grande będzie przetwarzać zużyte akumulatory litowo-jonowe poprzez diagnostykę, sortowanie, rozdrabnianie i separację materiałów w celu wytworzenia skoncentrowanej czarnej masy zawierającej cenne materiały użytkowane w produkcji akumulatorów litowo-jonowych. Zakład będzie zlokalizowany w odległości ok. jednej mili od istniejącego zakładu Ecobat Resources Arizona, który od 15 lat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię i wysoko wykwalifikowanych pracowników do produkcji anod. Uruchomienie zakładu planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku.

„Dzięki uruchomieniu zakładu przez kolejnego globalnego innowatora w dziedzinie akumulatorów, Arizona stała się centralnym ośrodkiem technologii magazynowania energii i recyklingu - powiedziała Sandra Watson, prezes i dyrektor generalny Arizona Commerce Authority. - Mając tak supernowoczesny obiekt, Ecobat Casa Grande przyczyni się do zwiększenia skali zrównoważonego rozwoju Arizony, jednocześnie rozwijając nasz przemysł akumulatorowy i tworząc miejsca pracy dla wykwalifikowanych pracowników”.

Ecobat posiada prestiżowe certyfikaty Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) w zakresie systemów zarządzania środowiskiem, bezpieczeństwem i zdrowiem, jakością oraz energią. Ekspansja firmy na rynku północnoamerykańskim podkreśla jej zaangażowanie w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie recyklingu na potrzeby zaawansowanej technologii akumulatorowej.

„Gratuluję firmie Ecobat i dziękuję za utworzenie zakładu, a tym samym miejsc pracy, w obrębie naszej społeczności - powiedział burmistrz Casa Grande Craig McFarland. - Często jestem pytany o to, co zrobimy, gdy całkowicie przejdziemy na pojazdy elektryczne i będziemy musieli w jakiś sposób zutylizować stare akumulatory. Nowy zakład recyklingu baterii litowo-jonowych to dokładnie to, czego potrzebujemy - firmy odnoszącej sukcesy i rozwijającej zrównoważoną działalność w obrębie naszej społeczności. Z radością przyjmujemy fakt, iż w mieście Casa Grande powstaje drugi obiekt firmy i doceniamy ich wysiłki w zakresie stosowania zrównoważonych praktyk w branży, a także tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców, którzy szukają możliwości zatrudnienia blisko domu”.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób Ecobat przekształca magazynowanie energii na całym świecie, można znaleźć na stronie: Ecobat.com.

Ecobat

Ecobat jest największym na świecie podmiotem prowadzącym recykling akumulatorów. Zaspokaja podstawowe potrzeby w zakresie magazynowania energii, czyniąc działalność związaną z użytkowaniem akumulatorów bezpieczniejszą i w większym stopniu zrównoważoną, na rzecz gospodarki energetycznej obiegu zamkniętego. W 2021 r. firma Ecobat zajmująca się recyklingiem akumulatorów ołowiowych przeprowadziła pełny recykling 70 mln akumulatorów samochodowych. Obecnie wciąż pracuje nad efektywniejszymi metodami wykorzystania ołowiu, litu i innych materiałów, które są użytkowane w codziennych źródłach zasilania. Więcej informacji o tym, w jaki sposób przekształca się magazynowanie energii, można znaleźć na stronie: www.ecobat.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2005405/Ecobat_Logo.jpg

Źródło: Ecobat

KONTAKT:

e-mail: ecobat@edelman.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.02.2023, 15:34
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ