Newsletter

EKF: dekady ciągłego wzrostu były anomalią – teraz gospodarka będzie ostro hamować

08.06.2022, 10:39aktualizacja: 08.06.2022, 11:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Krzysztof Borusowski, prezes BEST S.A., w rozmowie z Polską Agencją Prasową podczas drugiego dnia 12. Europejskiego Kongresu Finansowego, wskazywał na inflację jako podstawowe zagrożenie dla stabilności polskiej gospodarki. „Stanowi ona specyficzny podatek, dodatkowo nakładany na obywateli. Najboleśniej odczuwają go osoby niezamożne, dlatego walka z inflacją powinna stanowić obecnie priorytet rządzących” – zauważa ekspert. Gość EKF przypomniał także, że koniunktura gospodarcza powinna przypominać opadającą i wznoszącą się co kilka lat falę – natomiast Polska od niemal trzech dekad nie zanotowała recesji, na którą nie jesteśmy jako społeczeństwo przygotowani.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 08.06.2022, 10:39
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ