Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak podkreślał Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor obszaru Business & Risk Solutions w ING Hubs Poland, jego organizacja zatrudnia 3500 osób, z czego blisko 800 jest spoza Polski. Międzynarodowa kadra pracownicza, na którą składa się blisko70 narodowości jest – co zaznaczył – jedną z większych wartości i przewag konkurencyjnych firmy.
„Z pełną świadomością podjęliśmy decyzję o budowaniu naszych kompetencji, usług i zasobów w oparciu o taki właśnie miks. Zatrudniamy osoby z całego świata, co jest elementem naszego sukcesu i powoduje, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy i mamy ambicję dalej rosnąć” – tłumaczył Paweł Holnicki-Szulc.
Sięganie po zagranicznych pracowników nie wynika z rynkowych trendów, tylko – jak podkreślał dyrektor – z chęci bycia organizacją międzynarodową, dostarczającą międzynarodowe usługi.
„Naszymi odbiorcami są różne kraje, ale także centrala grupy, dlatego szukamy optymalnego miksu: doświadczenia, kompetencji i umiejętności” – wyjaśniał Holnicki-Szulc.
Dyrektor zaznaczył, że firma stara się budować przestrzeń na inicjatywy oddolne poprzez wsłuchiwanie się w potrzeby osób, które przyjechały zza granicy. „Chcemy je zrozumieć i stworzyć możliwości wzajemnego kontaktu, choćby po to, by mogły opowiadać o miejscach, z których pochodzą i trochę się tą różnorodnością z nami podzielić” – mówił Paweł Holnicki-Szulc.
Zwrócił też uwagę, że po pandemii większość przedsiębiorstw zaczęło szukać nowego, idealnego modelu pracy. Jako przykład podał branżę IT, która niemal w całości chce dziś pracować zdalnie. W przypadku cudzoziemców – zdaniem dyrektora ING Hubs Poland – praca na odległość to zły pomysł.
Lepiej, żeby zatrudnieni w firmie cudzoziemcy pracowali według modelu hybrydowego, który pozwala tym osobom, często będącym w Polsce po raz pierwszy, poznawać tutejszą kulturę.
„Żeby pracownicy mogli fizycznie się spotkać i porozmawiać. Do takiej współpracy dostosowujemy naszą przestrzeń biurową. Chcemy, by służyła ona wymianie doświadczeń, kooperacji, przekazywaniu wiedzy” – tłumaczy dyrektor.
Pytany o różnorodność w kontekście zatrudnionych osób LGBTQ+ Holnicki-Szulc przyznał, że w jego organizacji powstało już kilka grup reprezentujących różnorodność pod różnym kątem, a jedną z nich jest grupa osób reprezentujących środowisko LGBTQ+, którzy chcą i widzą potrzebę działania.
„Korzystamy z zaangażowania tych osób. One doskonale znają swoje potrzeby. Dowiadujemy się o ich oczekiwaniach, dotyczących choćby języka, którego używamy w firmie czy tego, jak powinniśmy się zmieniać, żeby stwarzać odpowiednie dla nich środowisko pracy” – wyjaśniał Paweł Holnicki-Szulc.
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbywa się w dniach 24-26 kwietnia. Należy do największych tego typu spotkań świata biznesu, nauki i polityki w Europie Środkowej. W tegorocznej edycji bierze udział ok. 11 tys. uczestników.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.04.2023, 14:04 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska gościnność w sercu Ameryki - PLL LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na lotnisku w Chicago
• Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły swój pierwszy salonik biznesowy w Ameryce Północnej.
• LOT Business Lounge zlokalizowany jest w porcie lotniczym O’Hare w Chicago.
• Przestrzeń dostępna jest dla pasażerów codziennie w godzinach od 7 do 24 czasu lokalnego.
• Salonik biznesowy w Chicago to kolejny krok w umacnianiu pozycji PLL LOT jako przewoźnika pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących między USA a Europą.- 20.12.2024, 15:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT