Newsletter

Ełk: Samorząd po raz kolejny dofinansuje UWM

16.03.2023, 06:43aktualizacja: 16.03.2023, 06:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Budynek Urzędu Miasta Ełku
Fot. Budynek Urzędu Miasta Ełku
Dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z budżetu miasta Ełku w wysokości 225 tys. zł, studenci kierunku pielęgniarstwo ełckiej filii UWM w Olsztynie zyskają nowe wyposażenie pracowni genetyki, mikrobiologii i parazytologii.

Miasto Ełk na podstawie ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce w oparciu o umowę zawartą 15 lutego 2023 r., przekaże Uniwersytetowi Warmińsko – Mazurskiemu w Olsztynie – Filii w Ełku, dotację celową w wysokości 225 222,00 zł.

Dotacja zostanie przeznaczona na sfinansowanie zakupu wyposażenia pracowni genetyki, mikrobiologii i parazytologii, niezbędnej do prowadzenia zajęć na kierunku pielęgniarstwo na poziomie studiów pierwszego stopnia, prowadzonych w trybie stacjonarnym.

Studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwa funkcjonuje na ełckiej filii UWM w Olsztynie od roku akademickiego 2020/2021.
W bieżącym roku akademickim na kierunku pielęgniarstwo na UWM w Olsztynie – Filii w Ełku studiuje 71 osób.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.03.2023, 06:43
Źródło informacji Ełk
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ