Newsletter

EmpowerPL: czołowi finansiści mentorami młodych Polaków, którzy studiują na najlepszych uczelniach w Europie

17.09.2019, 12:27aktualizacja: 17.09.2019, 12:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EmpowerPL ING: Joanna Erdman, wiceprezeska ING Banku Śląskiego, z Mentee, Aleksandrą Szaniawską, studentką Erasmus University w Rotterdamie
EmpowerPL ING: Joanna Erdman, wiceprezeska ING Banku Śląskiego, z Mentee, Aleksandrą Szaniawską, studentką Erasmus University w Rotterdamie
16 prezesów i menadżerów największych instytucji finansowych przez rok wspierało rozwój młodych Polaków z Oxford, Cambridge, LSE, Szkoły Głównej Handlowej i innych czołowych uniwersytetów w Europie.

Do programu EmpowerPL mogli aplikować polscy studenci uczący się na czołowych uczelniach w całej Europie, takich jak Oxford, Cambridge, London School of Economics, SciencePo czy warszawska Szkoła Główna Handlowa. Wśród 100 mentorów znalazło się 16 czołowych menadżerów z sektora finansowego, m.in. z PKO Banku Polskiego, Banku Pekao, BNP Paribas, Visa, ING Banku Śląskiego oraz grupy PZU, którzy wzięli pod skrzydła studentów wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w nauce, aktywnością zawodową oraz społeczną. Każda student przez blisko rok znajdował się pod opieką mentora.

Michał Cofała, który studiuje finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej, został Mentee Jakuba Papierskiego, wiceprezesa PKO Banku Polskiego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną i korporacyjną. Aplikując do programu podkreślał, że interesuje się finansami, bo to one stanowią kręgosłup każdego przedsiębiorstwa. „EmpowerPL dał mi możliwość poznania najwyższej klasy specjalisty w dziedzinie bankowości i innowacji. Rozmawialiśmy o perspektywach zawodowych i gwałtownych zmianach w sektorze bankowym. Spotkania były dla mnie zastrzykiem doświadczenia i energii do działania” – mówił Michał.

Marcin Górka studiuje finanse na uniwersytecie w Rotterdamie i w przyszłości chciałby się zajmować finansowaniem ważnych projektów publicznych. Jego mentorem został Józef Wancer, szef Rady Nadzorczej BNP Paribas i jeden z najbardziej zasłużonych bankowców w Polsce. „Mój mentor uświadomił mi, że ludzie, w szczególności ci bardzo doświadczeni, są gotowi dzielić się swoją wiedzą – mówi Mentee i podkreśla, że w przyszłości nie będzie się obawiał pytać i prosić o pomoc. – Myślę, że taka otwartość to dobre podejście w biznesie i szczególnie wartościowy punkt dla młodych ludzi” – dodaje.

Konrad Kędziora studiuje farmacje na University College London, ale swoją przyszłość widzi bardziej w sektorze finansowym. Ma za sobą staże w zespołach strategii banków i w firmach konsultingowych. W ramach EmpowerPL został Mentee Małgorzaty O’Shaughnessy, prezes Visa. „Spotkania były bardzo inspirujące i motywujące do działania. Ogromne doświadczenie pani Małgorzaty, jej energia i zaangażowanie pomogły mi na nowo spojrzeć na moją ścieżkę zawodową” – mówi Konrad.

Michalina Michorowska, studentka Szkoły Głównej Handlowej, została Mentee Roksany Ciurysek-Gedir, szefowej Pekao International, ekspertki bankowości inwestycyjnej, która jednocześnie jest kolekcjonerką sztuki i artystką. Michalina wskazuje, że z mentorką dużo rozmawiały o podejmowaniu decyzji. „Moja mentorka przedstawiła mi koncepcję bycia esencjalistą. Nie chodzi w niej o to, żeby robić więcej w krótszym czasie, ale żeby robić tylko właściwe rzeczy” – mówi Michalina. Podkreśla też, że ogromną wartością dla niej była możliwość rozmowy z osobą bogatą w tak zróżnicowane doświadczenia.

Program mentoringowy EmpowerPL powstał jako odpowiedź na potrzeby młodego pokolenia pracowników – właśnie mentoring jest jedną z trzech rzeczy, których najbardziej utalentowani studenci oczekiwaliby od przyszłych pracodawców. Aż 39 proc. studentek, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez BCG, wskazało mantoring jako najbardziej oczekiwaną formę wsparcia. Młode kobiety mają wobec mentoringu inne oczekiwania, niż mężczyźni – częściej wskazują, że liczą na możliwość poznania firmy swojego mentora oraz że zostaną przedstawione osobom z jego otoczenia.

EmpowerPL jest programem mentoringowym stworzonym przez firmę doradztwa strategicznego Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Organizacjami partnerskim programu są Poland 2.0 Summit oraz APGEF, organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich. Kolejna edycja EmpowerPL ruszy pod koniec października. Polscy studenci z całej Europy oraz ci studiujący w kraju będą mogli aplikować do programu do 20 grudnia przez stronę www.empowerpl.com.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.09.2019, 12:27
Źródło informacji Program EmpowerPL
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ