Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Do programu EmpowerPL mogli aplikować polscy studenci uczący się na czołowych uczelniach w całej Europie, takich jak Oxford, Cambridge, London School of Economics, SciencePo czy warszawska Szkoła Główna Handlowa. Wśród 100 mentorów znalazło się 16 czołowych menadżerów z sektora finansowego, m.in. z PKO Banku Polskiego, Banku Pekao, BNP Paribas, Visa, ING Banku Śląskiego oraz grupy PZU, którzy wzięli pod skrzydła studentów wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w nauce, aktywnością zawodową oraz społeczną. Każda student przez blisko rok znajdował się pod opieką mentora.
Michał Cofała, który studiuje finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej, został Mentee Jakuba Papierskiego, wiceprezesa PKO Banku Polskiego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną i korporacyjną. Aplikując do programu podkreślał, że interesuje się finansami, bo to one stanowią kręgosłup każdego przedsiębiorstwa. „EmpowerPL dał mi możliwość poznania najwyższej klasy specjalisty w dziedzinie bankowości i innowacji. Rozmawialiśmy o perspektywach zawodowych i gwałtownych zmianach w sektorze bankowym. Spotkania były dla mnie zastrzykiem doświadczenia i energii do działania” – mówił Michał.
Marcin Górka studiuje finanse na uniwersytecie w Rotterdamie i w przyszłości chciałby się zajmować finansowaniem ważnych projektów publicznych. Jego mentorem został Józef Wancer, szef Rady Nadzorczej BNP Paribas i jeden z najbardziej zasłużonych bankowców w Polsce. „Mój mentor uświadomił mi, że ludzie, w szczególności ci bardzo doświadczeni, są gotowi dzielić się swoją wiedzą – mówi Mentee i podkreśla, że w przyszłości nie będzie się obawiał pytać i prosić o pomoc. – Myślę, że taka otwartość to dobre podejście w biznesie i szczególnie wartościowy punkt dla młodych ludzi” – dodaje.
Konrad Kędziora studiuje farmacje na University College London, ale swoją przyszłość widzi bardziej w sektorze finansowym. Ma za sobą staże w zespołach strategii banków i w firmach konsultingowych. W ramach EmpowerPL został Mentee Małgorzaty O’Shaughnessy, prezes Visa. „Spotkania były bardzo inspirujące i motywujące do działania. Ogromne doświadczenie pani Małgorzaty, jej energia i zaangażowanie pomogły mi na nowo spojrzeć na moją ścieżkę zawodową” – mówi Konrad.
Michalina Michorowska, studentka Szkoły Głównej Handlowej, została Mentee Roksany Ciurysek-Gedir, szefowej Pekao International, ekspertki bankowości inwestycyjnej, która jednocześnie jest kolekcjonerką sztuki i artystką. Michalina wskazuje, że z mentorką dużo rozmawiały o podejmowaniu decyzji. „Moja mentorka przedstawiła mi koncepcję bycia esencjalistą. Nie chodzi w niej o to, żeby robić więcej w krótszym czasie, ale żeby robić tylko właściwe rzeczy” – mówi Michalina. Podkreśla też, że ogromną wartością dla niej była możliwość rozmowy z osobą bogatą w tak zróżnicowane doświadczenia.
Program mentoringowy EmpowerPL powstał jako odpowiedź na potrzeby młodego pokolenia pracowników – właśnie mentoring jest jedną z trzech rzeczy, których najbardziej utalentowani studenci oczekiwaliby od przyszłych pracodawców. Aż 39 proc. studentek, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez BCG, wskazało mantoring jako najbardziej oczekiwaną formę wsparcia. Młode kobiety mają wobec mentoringu inne oczekiwania, niż mężczyźni – częściej wskazują, że liczą na możliwość poznania firmy swojego mentora oraz że zostaną przedstawione osobom z jego otoczenia.
EmpowerPL jest programem mentoringowym stworzonym przez firmę doradztwa strategicznego Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Organizacjami partnerskim programu są Poland 2.0 Summit oraz APGEF, organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich. Kolejna edycja EmpowerPL ruszy pod koniec października. Polscy studenci z całej Europy oraz ci studiujący w kraju będą mogli aplikować do programu do 20 grudnia przez stronę www.empowerpl.com.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.09.2019, 12:27 |
Źródło informacji | Program EmpowerPL |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu