Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Energetyka to obecnie najbardziej wymagający sektor. Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na energię w połączeniu z koniecznością dywersyfikacji tego przemysłu stawia przed nami wielkie wyzwania i możliwości – mówi Natalia Krygier, studentka inżynierii petrochemicznej na Politechnice w Kopenhadze. Mentorem Natalii został Marcin Jędrzejewski, partner Boston Consulting Group, szef praktyki petrochemicznej w Polsce i jednocześnie kierujący wieloma projektami na Bliskim Wschodzie. Podczas spotkań porównywali sytuację sektora w Zatoce Perskiej oraz w Skandynawii. „Najbardziej interesowało mnie to, jak przebiegała ścieżka kariery mojego mentora i jakie trudności napotkał na swojej drodze. Udzieli mi wielu rad” - wspomina Natalia.
Jakub Ostrowski, student inżynierii budowlanej na Politechnice Warszawskiej, a od tego roku akademickiego również University College London, trafił pod opiekę Emila Wójtowicza, wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej, gdzie odpowiada za finanse. W trakcie studiów Jakub brał udział w międzywydziałowym projekcie, w którym uczestniczyli studenci konstrukcji, instalacji, zarządzania, architektury oraz elektryki. Sam odpowiadał za instalacje budowlane i fotowoltaikę. Interesuje się zrównoważonymi źródłami energii i w ramach EmpowerPL w towarzystwie swojego Mentora miał okazję odwiedzić elektrownię szczytowo-pompową w Porąbce-Żar. „Ogromne wrażenie zrobiło na mnie to, kiedy mój mentor powiedział mi, że jego czas i zaangażowanie w program, to wszystko jest naprawdę dla mnie” - wspomina Jakub.
Klara Orłowska, która studiuje europeistykę ze specjalizacją polityka energetyczna na prestiżowej SciencesPo we Francji, interesuje się transformacją energetyczną w Polsce. Jej mentorem został Ryszard Wasiłek, wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej ds. operacyjnych. „Mój mentor ma ogromną wiedzę na temat sektora, w którym chciałabym w przyszłości pracować. Udzielił mi rad i podzielił się ze mną cennymi wskazówkami na temat aktualnych wyborów, przed którymi stoję” – mówi Klara. Dzięki rozmowom z mentorem zobaczyła, że zagraniczne studia mogą być dużą wartością przy planowaniu przyszłej kariery w Polsce.
Łukasz Truszkiewicz studiuje równolegle na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechnice Warszawskiej. Jego głównym kierunkiem jest inżynieria chemiczna. W ramach EmpowerPL jego mentorem został Jacek Libucha, partner BCG, który kieruje praktyką dla sektora energetycznego w Polsce. „Rozmowy i warsztaty z moim mentorem były dla mnie ogromnym bodźcem do realizowania moich planów w branży petrochemicznej. Spotkanie z mentorem dało mi nowe spojrzenie jak powinienem kreować swoją ścieżkę kariery”.
Przyciąganie utalentowanych specjalistów, którzy będą stanowić trzon przyszłej kadry w obszarze produkcji, operacji oraz będą są w stanie wdrażać wielką transformację branży, to jedno z największych wyzwań stojących przed sektorem energetycznym. Firmy energetyczne przewidują, że w nadchodzących latach największe braki pracowników pojawią się na stanowiskach, gdzie niezbędne są twarde kompetencje techniczne.
EmpowerPL jest programem mentoringowym stworzonym przez firmę doradztwa strategicznego Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Organizacjami partnerskim programu są Poland 2.0 Summit oraz APGEF - organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich. Kolejna edycja EmpowerPL ruszy pod koniec października. Polscy studenci z całej Europy będą mogli aplikować do programu do 20 grudnia przez stronę www.empowerpl.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.09.2019, 14:53 |
Źródło informacji | Program mentoringowy EmpowerPL |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
W cieniu konfliktu: jak młode pokolenie Libanu walczy o swoją przyszłość
Liban już kolejny rok z rzędu pogrążony jest w wielowymiarowym kryzysie. Zapaść gospodarcza, napięta sytuacja polityczna i - obecnie zawieszona - wojna na terytorium kraju powodują, że coraz więcej jego mieszkańców żyje w skrajnym ubóstwie. Szczególnie zagrożone są osoby młode - to właśnie je wspiera Polska Akcja Humanitarna.- 23.12.2024, 16:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Polska Akcja Humanitarna
-
Image
Firma Yutong Bus dostarczyła do Ameryki Łacińskiej już 500 szt. nowego modelu vana – V6
- 23.12.2024, 14:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Bezpieczeństwo jest największym luksusem - światowa premiera flagowego modelu Chery TIGGO 9
- 23.12.2024, 13:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire