Newsletter

Encora finalizuje przejęcie rumuńskiej spółki Softelligence świadczącej usługi inżynierii oprogramowania

07.09.2023, 08:14aktualizacja: 07.09.2023, 08:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Encora
PR Newswire/ Encora
W wyniku przejęcia Softelligence będzie kontynuować działalność pod marką Encora.

SCOTTSDALE, Arizona, 6 września 2023 r. /PRNewswire/ - Encora, międzynarodowa spółka prowadząca działalność w zakresie inżynierii cyfrowej nowej generacji, ogłosiła dzisiaj przejęcie rumuńskiej spółki Softelligence, dostawcy usług inżynierii oprogramowania. Transakcja przejęcia, ogłoszona po raz pierwszy 16 maja 2023 r., jest okazją do ustanowienia pierwszych centrów usług firmy Encora w Europie i jeszcze bardziej umacnia potencjał spółki do świadczenia usług w modelu nearshore na rzecz klientów w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii i obecnie w Europie.

„Z radością witamy zespół Softelligence w rodzinie Encora - powiedział Anand Birje, dyrektor generalny firmy Encora - Dyrektor generalny firmy Softelligence, Adrian Blidarus, stworzył niesamowity zespół, który pomoże nam wejść na nowe rynki, jak również dostarczy dogłębną specjalistyczną wiedzę obejmującą cały proces tworzenia oprogramowania, aby wesprzeć firmę Encora w umocnieniu jej pozycji czołowego międzynarodowego dostawcy usług inżynierii cyfrowej”.

Softelligence dostarcza kluczowe usługi inżynierii cyfrowej największym ubezpieczycielom i bankom w Europie, obejmujące elektroniczny przepływ ofert i ich przyjmowanie, automatyzację procedury likwidacji szkód z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, wykrywanie oszustw z zastosowaniem algorytmów uczenia maszynowego w ramach usług dla klientów korporacyjnych i prywatnych, usługi kredytowe dla firm, oraz usługi specjalistyczne i cyfrowe w tym zakresie. W wyniku przejęcia firma Softelligence będzie kontynuować swoją działalność pod marką Encora.

Encora obecnie dysponuje zespołem 9000 pracowników na całym świecie, który powiększy się teraz o centra usług w Bukareszcie i Krajowej (Rumunia) oraz w Skopje (Macedonia). Nowy zespół wesprze strategiczne poszerzanie działalności spółki Encora na rynku europejskim i umocni jej potencjał świadczenia usług klientom na nowych rynkach.

„Zespół Softelligence z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie tej nowej podróży pod marką Encora - stwierdził Adrian Blidarus, założyciel i dyrektor generalny Softelligence - Encora idealnie wpisuje się w naszą kulturę ukierunkowaną na ludzi, a wykorzystanie zasobów renomowanego międzynarodowego dostawcy rozwiązań cyfrowych umocni nasze możliwości, pozwoli na rozwiązywanie złożonych problemów i oferowanie innowacyjnych rozwiązań klientom w Europie i na całym świecie”.

Szczegółowe informacje na temat spółki Encora i usług inżynierii cyfrowej znajdują się na stronie www.encora.com.

Encora

Spółka Encora z siedzibą w Scottsdale, w stanie Arizona, wspierana przez renomowane fundusze private equity, Advent International i Warburg Pincus, jest preferowanym partnerem innowacji dla czołowych międzynarodowych spółek technologicznych. W swojej ofercie ma nagradzane usługi inżynierii cyfrowej, w tym analityka i inżynieria danych, generatywna sztuczna inteligencja. inżynieria oprogramowania, usługi chmury obliczeniowej, doświadczenia cyfrowe, inżynieria jakości i cyberbezpieczeństwo. Encora dysponuje bogatym potencjałem w zakresie klastrów pionowych w technologii medycznej, finansowej, wysokich technologiach, systemach do zarządzania tożsamością i cyberbezpieczeństwie, e-handlu, turystyce i hotelarstwie, łańcuchu dostaw i logistyce, telekomunikacji i innych specjalistycznych branżach. Firma posiada ponad 47 biur i laboratoriów innowacji na terenie Stanów Zjednoczonych, Europy, Kanady, Ameryki Łacińskiej, Indii i Azji-Pacyfiku, w których pracuje przeszło 9 tys. pracowników, tworząc silne międzynarodowe zaplecze gwarantujące specjalistyczną wiedzę w modelu wertykalnym oraz autorskie rozwiązania w zakresie zwinnej inżynierii oprogramowania, dzięki którym klienci jeszcze szybciej uzyskują oczekiwane rezultaty. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.encora.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1223481/Encora_Logo.jpg 

Źródło: Encora

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.09.2023, 08:14
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii