Newsletter

Energia z węgla brunatego: tańsze paliwo dla energochłonnych przedsiębiorstw przemysłowych

10.09.2012, 10:00aktualizacja: 10.09.2012, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nośnik energii z Nadrenii w Niemczech coraz częściej zastępuje węgiel kamienny, gaz ziemny oraz produkty ropopochodne.

Kolonia - Europejskie energochłonne przedsiębiorstwa przemysłowe coraz częściej wykorzystują różnorodne tradycyjne i atrakcyjne cenowo paliwa, które wciąż gwarantują długoterminową dostępność - produkty paliwowe ulepszone dzięki nadreńskiemu węglowi brunatnemu. Z uwagi na nieustającą internacjonalizację, to uniwersalne paliwo otrzymało obecnie nazwę, która jest znana na całym świecie: Lignite Energy (w skrócie: LE).

Sproszkowany węgiel brunatny, który w przyszłości będzie funkcjonował w obrocie pod nazwą "sproszkowanego węgla brunatnego" ("LE pulverized"), ma najwyższy udział wśród różnych ulepszonych produktów. Ponadto, w ofercie wciąż znajdował się będzie węgiel brunatny spalany w złożu fluidalnym, sprzedawany pod nazwą "węgla brunatnego ziarnistego" ("LE grained"), a także brykiet przemysłowy, będący w obrocie pod nazwą "prasowanego węgla brunatnego" ("LE compact").

Aby zaspokoić zwiększony popyt na "sproszkowany węgiel brunatny", w lipcu 2012 r. firma RWE Power AG oddała do użytku w Hürth, niedaleko Kolonii, kolejną kruszarkę pierścieniową o wartości 40 mln EUR, która jest drugą tego rodzaju kruszarką stosowaną w nadreńskim regionie przemysłu wydobywczego. Dzięki tej nowej maszynie, roczna zdolność wytwórcza wzrosła o 500 tys. ton. Wchodząca w skład RWE Power spółka Rheinbraun Brennstoff GmbH (RBB), która odpowiada za wprowadzanie na rynek energii z węgla brunatnego, tylko w tym roku zamierza sprzedać ponad 3 mln ton tego paliwa w całej Europie poprzez wprowadzenie nowej marki nadrzędnej, która ma dodatkowo pobudzić sprzedaż.

Sektory zużywające duże ilości energii odnoszą korzyści z cen ustabilizowanych na niskim poziomie

Sektory zużywające duże ilości energii - w szczególności przemysł wapienniczy i betonowy oraz zakłady mieszające oraz wysuszające asfalt - już dzisiaj odchodzą od węgla kamiennego, gazu ziemnego i produktów ropopochodnych na rzecz sproszkowanego węgla brunatnego o korzystnej cenie. Nie dzieje się tak tylko z powodu niestabilności rynków energetycznych i towarowych. Energia z węgla brunatnego daje przedsiębiorstwom możliwości, których nie znajdą nigdzie indziej: przewidywalne ceny, bezpieczeństwo inwestycji, elastyczne zasilanie i długoterminową dostępność.

W związku z cenami energii, które wzrastają na przestrzeni lat, RBB jest w stanie dostarczać uniwersalne paliwo przemysłowe zgodnie z warunkami gospodarczymi klientom spoza Niemiec - za pomocą silosów lub cystern kolejowych. Obecnie wiele firm we Francji, w krajach Beneluksu i regionie alpejskim - a także w Polsce, Republice Czeskiej, na Węgrzech i w Rumunii - używa energii z węgla brunatnego, która przynosi im korzyści.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.lignite-energy.com.

KONTAKT:

Jurgen Bauer

Havlickova 114

CZ-266 01 Beroun

tel. +420-311 610 048

fax.+420-311 610 046

tel. kom. +49-162-262 4024

e-mail: ju.bauer@rwe.com

Źródło informacji: APA-OTS

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.09.2012, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ