Newsletter

Envision dominuje wśród chińskich producentów OEM pod względem liczby zagranicznych zamówień na turbiny wiatrowe według danych za rok 2023

20.02.2024, 13:53aktualizacja: 20.02.2024, 13:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Envision Energy
PR Newswire/Envision Energy

SZANGHAJ, 20 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- Firma Envision Energy, globalny lider w obszarze energii odnawialnej, osiągnęła w 2023 roku kamienie milowe, zapewniając sobie pozycję lidera wśród chińskich producentów OEM pod względem liczby zagranicznych zamówień na turbiny wiatrowe. Osiągnięcie to - jak donosi wiodąca firma konsultingowa Wood Mackenzie - stawia Envision Energy na czele, z łączną mocą w ramach otrzymanych zamówień wynoszącą 4,1 GW, co stanowi znaczący krok naprzód w stosunku do najbliższego konkurenta.

To osiągnięcie podkreśla strategiczną dominację Envision Energy nad konkurencją, przy czym najbliższy chiński konkurent z branży OEM uzyskał zamówienia o łącznej mocy zaledwie 1,345 GW, co dowodzi znacznej przewagi rynkowej Envision.

„Dane Wood Mackenzie wyraźnie odzwierciedlają nasz strategiczny wzrost i zaangażowanie w rozwój globalnego sektora energii odnawialnej - powiedział Kane Xu, globalny wiceprezes Envision Energy. - Nasza wiodąca pozycja na rynku międzynarodowym jest świadectwem naszej zaawansowanej technologii, podejścia zorientowanego na klienta i solidnych możliwości dostaw, zarówno w Chinach, jak i na całym świecie”.

Jest to osiągnięcie, które nie tylko podkreśla wiodącą pozycję Envision Energy w sektorze energii odnawialnej, ale także odzwierciedla znaczącą rolę firmy w kształtowaniu zrównoważonej przyszłości energetycznej na całym świecie. Envision Energy nadal napędza innowacje i rozszerza swoją globalną obecność, umacniając się na pozycji kluczowego gracza na globalnym rynku energii odnawialnej.

Envision Energy

Envision Group jest wiodącą na świecie firmą w sektorze zielonych technologii dostarczającą rozwiązania systemowe z zakresu energii odnawialnej przedsiębiorstwom, organom rządowym i instytucjom na całym świecie. Misją firmy jest „podejmowanie wyzwań na rzecz zrównoważonej przyszłości ludzkości”. Envision Energy nieustannie dąży do obniżania kosztów produkcji, magazynowania i synergii energii odnawialnej poprzez innowacje technologiczne. Obejmując trzy główne sektory biznesowe - inteligentne turbiny wiatrowe, magazynowanie energii i ekologiczne rozwiązania wodorowe, Envision Energy tworzy kompleksowe rozwiązania w zakresie transformacji energetycznej. Zarządza również funduszem Envision-Hongshan Carbon-Neutral Fund i jest właścicielem zespołu Envision Racing Formula E, który zabłysnął podczas mistrzostw zespołów Formuły E w 2023 roku.

Obecnie Envision Energy wykorzystuje swoją globalną sieć ośrodków badawczo-rozwojowych i inżynieryjnych w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Danii itp. do utrzymania globalnego przewodnictwa w obszarze rozwoju zielonych technologii. Envision Energy dołączyła do inicjatywy Science Based Targets (SBTi) i zobowiązała się do osiągnięcia celu „Business Ambition for 1,5°C” w 2021 roku. Do roku 2022 firma osiągnęła neutralność węglową w całej swojej globalnej działalności, a do roku 2028 odnotuje neutralność węglową w obrębie całego łańcucha wartości.

W 2021 roku Envision zajęła drugie miejsce w rankingu „Change the World” magazynu Fortune. Znalazła się też w pierwszej dziesiątce w rankingu „50 najbardziej inteligentnych firm na świecie” według MIT Technology Review za rok 2019.

Więcej informacji można znaleźć na stronie envision-group.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/747745/NEW_Envision_Tag_Line.jpg  

Źródło: Envision Energy

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.02.2024, 13:53
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ