Newsletter

„Europe in the Crosshairs” - najświeższy raport opracowany przez firmę Strider

20.07.2023, 14:57aktualizacja: 20.07.2023, 15:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Europe in the Crosshairs” - najświeższy raport opracowany przez firmę Strider szczegółowo opisuje sposób, w jaki Chiny systematycznie rekrutują i wykorzystują talenty i własność intelektualną czołowych europejskich firm z sektora półprzewodników w celu zwiększenia własnych możliwości krajowych.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat Departament Pracy Zjednoczonego Frontu Komunistycznej Partii Chin prowadził działania w całej Europie, mające na celu rekrutację tysięcy osób z czołowych firm z sektora półprzewodników i technologii do firm z siedzibą w ChRL w celu rozwoju branży układów scalonych

SALT LAKE CITY, 20 lipca 2023 /PRNewswire/ --Firma Strider Technologies, Inc. opublikowała dziś nowy raport szczegółowo opisujący stosowane przez Chińską Republikę Ludową (ChRL) praktyki służące rekrutacji czołowych naukowców, technologów i kadry kierowniczej z europejskich firm na potrzeby opracowywania zaawansowanych półprzewodników w Chinach. Działania te są częścią strategicznej inicjatywy ChRL ukierunkowanej na modernizację wojska i osiągnięcie pozycji światowego lidera w dziedzinie technologii.

„ChRL nie odpuszcza w swoich skoordynowanych, systematycznych dążeniach do pozyskiwania zaawansowanych technologii i wiedzy fachowej, niezbędnych do realizacji ambicji wojskowych i gospodarczych kraju - powiedział Greg Levesque, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Strider. - Nasze dane pokazują, że europejskie firmy technologiczne, zwłaszcza firmy działające w sektorze półprzewodników, są i pozostaną na celowniku geopolitycznej walki o własność intelektualną i talenty. Europejskie rządy i firmy półprzewodnikowe podejmują wyzwanie, ale należy zrobić więcej, aby chronić swoje talenty i konkurencyjność przemysłową w obliczu ponownego pojawienia się konkurencji ze strony wielkich mocarstw”.

Strider w swoim raporcie podkreśla rolę Departamentu Pracy Zjednoczonego Frontu w identyfikowaniu i rekrutowaniu talentów z całego świata w celu realizacji chińskich strategii przemysłowych i działań określanych zbiorczo jako „Strategia CHRL na rzecz budowania supermocarstwa w zakresie talentów”. Dwie organizacje wspierane przez Zjednoczony Front odgrywają kluczową rolę w ukierunkowaniu na europejską technologię półprzewodników i talenty, tj. Federacja Chińskich Stowarzyszeń Zawodowych w Europie (ang. Federation of Chinese Professional Associations in Europe - FCPAE) i jedna z jej organizacji zależnych, a mianowicie Europejskie Chińskie Forum Zawodowe Mikroelektroniki (ang. European Chinese Microelectronics Professional Forum - IC-Forum).

Globalny zespół wywiadowczy firmy Strider zidentyfikował systematyczne wysiłki podejmowane przez Zjednoczony Front za pośrednictwem FCPAE i IC-Forum, ukierunkowane na europejski przemysł technologiczny i obejmujące trzy podstawowe metody:

1. Rekrutowanie międzynarodowych talentów

  • Dane firmy Strider dotyczące globalnego przepływu talentów pokazują, że w ciągu ostatnich 20 lat ponad 30 tys. osób opuściło czołowe europejskie firmy technologiczne, w tym wiodące firmy z sektora półprzewodników, i przeniosło się do firm z siedzibą w ChRL.
  • Podmioty gospodarcze w ChRL wykorzystują wspierane przez rząd programy talentów, zagraniczne stowarzyszenia absolwentów i wydarzenia branżowe, aby zachęcić zagranicznych ekspertów do relokacji.
  • Doskonałym przykładem programu rekrutacji talentów jest IC-Forum. W szczytowym momencie liczyło ono prawie 200 członków. Do 2019 roku 101 członków powróciło do ChRL, gdzie ponad 15% z nich zostało włączonych do Programu Tysiąca Talentów (ang. Thousand Talents Program - TTP), będącego jedną z najbardziej elitarnych inicjatyw ChRL w zakresie rekrutacji talentów.

2. Rozszerzanie międzynarodowej współpracy badawczej

  • Globalne dane opublikowane przez Strider pokazują, że w ciągu ostatnich 20 lat doszło do ponad 3000 przypadków współpracy między czołowymi europejskimi firmami z sektora półprzewodników a organizacjami z ChRL, w tym powiązanymi z chińskim rządem i wojskiem.
  • Współpraca międzynarodowa pozwala chińskim organizacjom rządowym budować relacje z zagranicznymi ekspertami i ułatwiać im podróże do Chin w celu wymiany technologicznej i rekrutacji do programów dla talentów.

3. Przejmowanie czołowych, globalnych firm

  • Rząd ChRL finansuje również przejęcia wiodących globalnych firm technologicznych. Zgromadzone przez Strider globalne dane na temat inwestycji pokazują, że w ciągu ostatnich 20 lat ponad 200 organizacji z ChRL, w tym kilka przedsiębiorstw państwowych, zainwestowało w europejskie firmy działające w sektorze półprzewodników.

Pełna wersja raportu jest dostępna na stronie: https://www.striderintel.com/resources/europe-in-the-crosshairs/.

Strider

Strider rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy, agencje rządowe, uniwersytety i instytucje badawcze zabezpieczają swoją własność intelektualną i technologię oraz konkurują w nowej erze globalnej konkurencji strategicznej. Nasza pionierska technologia i strategiczne rozwiązania wywiadowcze umożliwiają klientom proaktywną identyfikację, zarządzanie i reagowanie na sponsorowane przez państwo kradzieże własności intelektualnej i słabe punkty łańcucha dostaw. Strider prowadzi działalność w Salt Lake City, Waszyngtonie i Londynie.

Źródło: Strider Technologies, Inc.

KONTAKT:

Dan Palumbo

Tel +13018752356

e-mail: Dan@vrge.us 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.07.2023, 14:57
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.