Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na podstawie § 5 ust. 1 pkt 13 i § 19 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. z 2014 r. poz. 133), Zarząd spółki pod firmą: FAM GRUPA KAPITAŁOWA S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej jako "FAM GK" lub "Spółka") informuje, że działając na podstawie § 15 ust. 2 pkt 11 Regulaminu Zarządu FAM GK S.A. oraz stosownie do upoważnienia udzielonego przez Radę Nadzorczą Spółki Uchwałą nr VIII/536/11/2015 podjętą w dniu 3 sierpnia 2015 roku, podjął w dniu dzisiejszym (4 sierpnia 2015 roku) decyzję o zamiarze połączenia Spółki ze spółką w 100% od niej zależną, tj. ze spółką działającą pod firmą Cynkownia Wieluń spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wieluniu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000487007, o kapitale zakładowym w wysokości 368.950,00 PLN, o numerze REGON: 147019907 i numerze NIP: 5272706751 (dalej jako "Spółka Przejmowana"), w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych (dalej jako "KSH"), tj. poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę, na zasadach, które zostaną szczegółowo określone w planie połączenia uzgodnionym między łączącymi się spółkami. Ze względu na fakt, iż Spółka jest jedynym wspólnikiem Spółki Przejmowanej (spółka jednoosobowa) do połączenia będzie miała zastosowanie uproszczona procedura dopuszczona w takich sytuacjach przez przepisy KSH (art. 516 § 6 KSH w zw. z art. art. 516 § 5 KSH).
Planowane połączenie ma na celu wzmocnienie pozycji Spółki w polskim sektorze cynkowniczym oraz doskonalenie jakości świadczonych usług. Realizacja połączenia powinna doprowadzić do restrukturyzacji kosztów funkcjonowania grupy kapitałowej FAM GK oraz uproszczenia struktury grupy kapitałowej Spółki. W dalszej perspektywie, połączenie Spółki ze Spółką Przejmowaną powinno pozwolić na zwiększenie efektywności finansowej Spółki. Połączenie spółek pozwoli na osiągnięcie synergii, zarówno operacyjnych polegających na wyeliminowaniu powtarzających się procesów i optymalizacji działań, jak i finansowych poprzez osiągnięcie wyższej efektywności poprzez korzyści skali, wyższą rentowność produktów i usług, a przede wszystkim wzmocnienie pozycji rynkowej.
Przedmiotem działalności FAM GK są głównie usługi zabezpieczania antykorozyjnego elementów stalowych poprzez cynkowanie ogniowe. W trzech własnych zakładach świadczy usługi zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych. Spółka Przejmowana działa także w branży związanej z zabezpieczeniami antykorozyjnymi konstrukcji stalowych. Podstawowym profilem jej działalności jest świadczenie usługi cynkowania ogniowego zanurzeniowego.
podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych w zw. z § 5 ust. 1 pkt 13 i § 19 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.08.2015, 12:30 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |