Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zbliża się samochodowe „garden party” w Schloss Dyck – zabytkowym zamku w pobliżu Düsseldorfu. W dniach od 2 do 4 sierpnia odbędą się Classic Days, podczas których FCA Heritage – dział Fiat Chrysler Automobiles zajmujący się ochroną i promocją dziedzictwa kulturowego marek FCA – zaprezentuje na swoim stoisku osiem wyjątkowych zabytkowych modeli. Alfa Romeo pokaże trzy legendarne samochody zabytkowe: Tipo 33TT12, zwycięzcę mistrzostw w 1975 r., pochodzącego z kolekcji FCA Heritage, i dwie przedwojenne „perełki”: 6C 1750 GS (1930) i 8C 2300 Touring Spider (1934).
Obok nich, Alfa 6 (1979) wykorzystywana jako „safety car " na torze Spa-Francorchamps aż do 1988 roku. Markę ze znakiem Skorpiona reprezentują natomiast Abarth 2000 Sport Spider (1968), zwycięski samochód sportowy z lat 60., który triumfował w najważniejszych wyścigach na czas na torach ze wzniesieniami , oraz niepowtarzalny Fiat Abarth 1000 TCR (1971). Natomiast marka Fiat przywoła miły powiew lata, prezentując Fiata 124 Sport Spider (1966) i Fiata Dino Spider (1972) w wersji kabriolet.
Na stoisku FCA Heritage, właściciele zabytkowych samochodów marek Abarth, Alfa Romeo, Fiat i Lancia będą mogli zaznajomić się z ofertą usług FCA Heritage obejmującą profesjonalną renowację samochodów i wystawianie certyfikatów autentyczności. Obok samochodów zabytkowych zostaną zaprezentowane trzy modele z aktualnej produkcji: Abarth 595 esseesse, w którym marka wraca do swoich historycznych sukcesów z lat 60.; Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio która, oferując moc 510 KM, należy do kategorii SUV-ów Premium o niezwykłych osiągach oraz Fiat 124 Spider, idealny kabriolet, aby stylowo cieszyć się latem.
Odwiedzany przez prawie 30 000 gości, festiwal Schloss Dyck Classic Days to jedna z największych tego typu imprez w Niemczech. Zwiedzający mogą podziwiać zabytkowe samochody, uczestniczyć w wykładach, konkursach elegancji i jazdach demo na torze o długości prawie trzech kilometrów.
FCA Heritage – zabytkowe samochody włoskich marek Fiat Chrysler Automobiles
FCA Heritage obejmuje wszystkie działania dotyczące samochodów zabytkowych marek Fiat, Abarth, Alfa Romeo i Lancia, umożliwiając pasjonatom i właścicielom włoskich aut kolekcjonerskich dostęp do kompletnych usług, jak uzyskanie certyfikatów pochodzenia oraz dedykowany newsletter (www.fcaheritage.com). FCA Heritage oferuje ponadto ekskluzywne renowacje, certyfikaty autentyczności i sprzedaż zabytkowych modeli odrestaurowanych w swoich warsztatach. Nowy FCA Heritage HUB w Turynie jest dedykowany samochodom zabytkowym, pokazowym i prototypom marek Abarth, Fiat i Lancia. Ponadto, Muzeum Historii Alfa Romeo tzw. „Wehikuł Czasu” (www.museoalfaromeo.com), czeka na pasjonatów marki w dawnym zakładzie w Arese.
Alfa Romeo Tipo 33TT12 (1975)
Ex kierowca Formuły 1, Arturo Merzario jest od wielu lat gościem festiwalu Classic Days. Także w tym roku, nie zabraknie 76-letniego włoskiego kierowcy, który poprowadzi jeden lub dwa samochody wyścigowe. Wśród nich, Alfa Romeo Tipo 33TT12, za kierownicą której Merzario i jego koledzy z zespołu Jacques Laffite, Derek Bell i Henri Pescarolo zapewnili Alfie Romeo zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Konstruktorów w 1975. Samochód należy do kolekcji FCA Heritage i jest przechowywany w Muzeum Historii Alfa Romeo w Arese koło Mediolanu. Tipo 33TT12 jest modyfikacją Tipo 33, którą dział wyścigów Alfa Romeo Autodelta przygotował na Mistrzostwa Świata Superprototypów. Sufiks w nazwie (TT12) jest odniesieniem do najważniejszych komponentów technicznych samochodu: TT oznacza „Telaio tubolare” (przestrzenna rama), a numer 12 odnosi się do silnika dwunastocylindrowego umieszczonego w części tylnej dostarczającego moc 331 kW (450 KM), dzięki nietypowemu kątowi nachylenia wynoszącemu 180o, czterem zaworom na cylinder, wtryskiwaczowi benzyny Lucas i zapłonowi Dinoplex pochodzącemu z Formuły 1.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.07.2019, 13:20 |
Źródło informacji | FCA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom