Newsletter

Firma ContourGlobal podpisuje długoterminową pożyczkę w wysokości 195 milionów dolarów na cele elektrowni hydroelektrycznej Vorotan

03.02.2017, 13:57aktualizacja: 03.02.2017, 13:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Finansowanie obejmuje pożyczkę w wysokości 51 milionów euro na modernizację kompleksu o mocy 405 MW.

WIEDEŃ i ERYWAŃ, Armenia, 3 lutego 2017 r. /PRNewswire/ - Firma ContourGlobal ogłosiła podpisanie przez spółkę podległą ContourGlobal Hydro Cascade CJSC dwóch umów kredytowych opiewających na łączną sumę niemal 200 milionów dolarów długoterminowego finansowania na zasadzie bezregresowej na potrzeby działalności w Armenii. Do podpisania umowy doszło 29 grudnia 2016 r.

Długoterminowe finansowanie na kwotę 140 milionów dolarów zapewnione przez Międzynarodową Korporację Finansową, holenderski bank rozwoju FMO oraz DEG, czyli Niemiecką Korporację Inwestycji i Rozwoju zostało podpisane i wypłacone 29 grudnia 2016 roku. Pożyczka zostanie wykorzystana na potrzeby refinansowania kredytów pomostowych i pożyczek udziałowców, które zaciągnięto w celu opłacenia nabycia elektrowni Vorotan od rządu Armenii w 2015 r. oraz pierwszej dystrybucji środków dla akcjonariuszy i remonty kompleksu. Ostateczny termin spłaty pożyczki amortyzacyjnej nastąpi za 18 lat, a Międzynarodowa Korporacja Finansowa zapewniła także swap stopy procentowej.

Finansowaniu temu towarzyszy pożyczka w wysokości 51 miliona euro od niemieckiego banku rozwoju KfW podpisana z rządem Armenii, który to udostępnił sumę na potrzeby projektu w celu sfinansowania remontów urządzeń elektromechanicznych oraz modernizacji elektrowni. Ta pożyczka zewnętrzna, która także została sfinalizowana 29 grudnia 2016 r. podzielona jest na kilka transz, których ostateczne terminy spłaty wypadają w latach od 2025 do 2050. Kwota pożyczki zostanie przeznaczona na remonty, w wyniku których stare urządzenia zostaną zastąpione nowymi turbinami, generatorami, transformatorami oraz dodatkowym sprzętem elektrycznym i mechanicznym w elektrowniach wodnych Tatev, Shamb i Spandarya składających się na kompleks Vorotan.

Modernizacje te przyczynią się do polepszenia niezawodności i bezpieczeństwa operacyjnego, przedłużą cykl życia elektrowni, a także zwiększą wskaźnik wykorzystania kaskady. Zakończenie remontów planowane jest na rok 2021.

"Cieszymy się, że udało się nam pomyślnie zrealizować tak innowacyjne, długoterminowe formy finansowania elektrowni Vorotan. Chcielibyśmy podziękować naszym partnerom, Międzynarodowej Korporacji Finansowej oraz bankom FMO, DEG i KfW za ich zaangażowanie w ten projekt. Dziękujemy także rządowi Armenii za pracę nad ułatwieniem przeprowadzenia transakcji. Pozyskane finansowanie jest stabilnym, długofalowym źródłem kapitału, który pozwoli nam kontynuować prace nad zapewnieniem wydajności, bezpieczeństwa, niezawodności i sprawności elektrowni na najwyższym, światowym poziomie" - skomentował Joseph Brandt, prezes i główny dyrektor wykonawczy w firmie ContourGlobal.

Na elektrownię Vorotan składają się trzy odrębne elektrownie hydroelektryczne o łącznej mocy 405 MW umieszczone na rzece Vorotan w południowej Armenii. Zakład został zakupiony przez firmę ContourGlobal w lipcu 2015 r. Międzynarodowa Korporacja Finansowa obecnie otrzymuje odsetki na poziomie 20%.

O ContourGlobal

Firma ContourGlobal jest międzynarodowym koncernem energetycznym o łącznej mocy operacyjnej 4 200 MW (1) i działalnością na terenie 19 krajów na trzech kontynentach. Firma ContourGlobal zatrudnia 2 000 pracowników i zarządza portfelem 691 elektrowni termalnych i energii odnawialnej z wykorzystaniem szerokiego wachlarza rozwiązań technicznych.

1. Włączywszy niedawno nabytą elektrownię w Brazylii, której zakup podano do wiadomości 28 listopada 2016 r.

Źródło: ContourGlobal

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.02.2017, 13:57
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ