Pobierz materiał i Publikuj za darmo
<p>- Poprzez aplikację mobilną pacjenci mogą obserwować poziomy glukozy, użycie insuliny, dietę, aktywność fizyczną, samopoczucie i poziomy stresu oraz otrzymywać informacje zwrotne na podstawie danych i wskazówki trenerskie* w domu i drodze;
<p>- Aplikacja funkcjonuje na bazie platformy cyfrowej w chmurze firmy Philips HealthSuite oraz <a href="http://www.salesforce.com/company/news-press/press-releases/2015/09/150910.jsp">Salesforce App Cloud</a>, a zaprezentowano ją podczas konferencji <a href="http://www.salesforce.com/dreamforce/DF15/">Dreamforce 2015</a> w San Francisco.
SAN FRANCISCO i AMSTERDAM, 15 września 2015 r. /PRNewswire/ - Firma Royal Philips (NYSE: PHG; AEX: PHIA) oraz holenderskie uniwersyteckie centrum medyczne Radboud (Radboudumc) wprowadziły dziś prototyp sieciowej aplikacji zdrowotnej, która pozwala diabetykom i placówkom zdrowotnym na podejmowanie pewniejszych decyzji co do leczenia przy jednoczesnym zarządzaniu skomplikowanym procesem dbania o zdrowie przy cukrzycy.
Wideo - http://origin-qps.onstreammedia.com/origin/multivu_archive/PRNA/ENR/FX-NE9988220150911-1.mp4
Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140122/NE50581LOGO
System, w którego skład wchodzi aplikacja mobilna dla pacjentów i społeczność sieciowa jako pierwszy na świecie pobiera i łączy dane z elektronicznej dokumentacji medycznej, różnorakich urządzeń opieki zdrowotnej, włączywszy bezprzewodowe glukometry i monitory aktywności, oraz dane zgłaszane przez samych pacjentów. Poprzez smartfon lub tablet aplikacja daje pacjentom nieprzerwany dostęp do ważnych parametrów, takich jak poziom glukozy we krwi, użycie insuliny czy dieta oraz udziela wskazówek trenerskich* w domu i drodze. Bezpieczna społeczność sieciowa zapewnia środowisko, w którym zarejestrowani pacjenci i dostawcy usług zdrowotnych mogą komunikować się poprzez prywatne wiadomości lub wpisy publikowane zgodne z wytycznymi klinicznymi placówek. Dzięki temu pacjenci mogą otrzymywać informacje zwrotne od zespołów opiekuńczych, które wykorzystują ogół dostępnych danych i mogą w łatwy sposób dzielić się doświadczeniami z innymi pacjentami, lekarzami i opiekunami.
Prototyp rozwinięty dzięki współpracy między firmą Philips, Radboudumc i Salesforce jest dostępny w wersji pilotażowej do końca roku, a w planach są podobne rozwiązania połączonej opieki dotyczące innych schorzeń przewlekłych.
Wspieranie znaczącej części populacji cierpiącej na skomplikowane schorzenie
Cukrzyca to powszechne, przewlekłe schorzenie, które ciągnie za sobą koszty pod postacią ludzkiego cierpienia i leczenia1 obejmującego prawie 400 milionów chorych na całym świecie2. Choroba często wiąże się z innymi chronicznymi przypadłościami. Cukrzycy podejmują średnio do 180 decyzji3 dotyczących stanu zdrowia każdego dnia na podstawie szeregu pobranych i oszacowanych wartościowych informacji osobistych i zdrowotnych, od poziomów cukru we krwi po ćwiczenia oraz żywienie. Zespół opiekuńczy cukrzyka może składać się nawet z 10 różnych specjalistów4. To właśnie z tego powodu życie z cukrzycą jest skomplikowane i często stresujące w samodzielnym zarządzaniu.
"Cieszę się, że dajemy diabetykom narzędzia, które pozwalają na połączenie wszystkich urządzeń i ważnych danych dotyczących zdrowia. Nasz system umożliwia dzielenie się danymi i doświadczeniami w jednej społeczności, w której użytkownicy mogą współpracować z innymi pacjentami oraz zespołami opieki w bezpiecznym środowisku – skomentował Jeroen Tas , dyrektor wykonawczy do spraw rozwiązań usług i informatyki zdrowia w firmie Philips. – Potrzeba na rozwiązania wspomagające samodzielne zarządzanie i ciągłość opieki wśród chorych na schorzenia przewlekłe, na przykład cukrzycę, ciągle rośnie. Celem jest ograniczenie pogarszania się stanu zdrowia, zmniejszenie liczby ponownych przyjęć chorych oraz ograniczenie śmiertelności. Nasz system został zaprojektowany przez pacjentów dla pacjentów i umożliwia w pełni zintegrowane zarządzanie zdrowiem i świadczeniem opieki w zupełnie nowy, połączony, wydajny sposób, który przede wszystkim skupia się na pacjentach".
"Chcemy zachęcać i wspierać pacjentów w dążeniach do objęcia choroby pełną kontrolą, dając im odpowiednie narzędzia do podejmowania decyzji. Idealnie wpasowuje się to w misję Radboudumc, czyli partycypacyjnej opieki zdrowotnej skupionej na pacjentach" – wypowiedział się Cees Tack, profesor medycyny chorób wewnętrznych w Radboudumc. "Umożliwianie pacjentom zajęcia pozycji prawdziwych partnerów w opiece nad własnym zdrowiem poprzez dawanie dostępu do danych i ułatwianie współpracy jest kluczowe w przeprowadzaniu zmian w całych populacjach" – dodał Lucien Engelen, dyrektor ośrodka REshape Center w Radboudumc. "Przez współpracę z firmą Philips tworzymy cyfrową strukturę konieczną do podejmowania decyzji na podstawie danych i transformacji sposobu, w jaki pacjenci działają wspólnie z opiekunami i całą społecznością sieciową" – podkreślił dyrektor.
Możliwości platformy cyfrowej HealthSuite
System funkcjonuje na bazie platformy cyfrowej HealthSuite firmy Philips i nowego rozwiązania CareCatalyst. Platforma pozwala na nawiązanie bezpiecznego połączenia między urządzeniami i zajmuje się pobieraniem, integracją i analizą danych pacjenta z połączonych urządzeń konsumenckich i medycznych, elektronicznej dokumentacji medycznej oraz indywidualnych danych na temat stanu zdrowia. Dzięki nowej platformie cyfrowej źródła pomiaru własnego i ogólna funkcjonalność mogą z łatwością zostać rozszerzone wraz z powstawaniem nowych technologii pomiarowych. Program CareCatalyst to zestaw cyfrowych narzędzi, które ułatwiają systemom zdrowia, placówkom i dostawcom usług opiekuńczych wykorzystanie możliwości platformy HealthSuite w węższych, zlokalizowanych zastosowaniach.
Programy zdrowia osobistego firmy Philips pozwalają dbać o zdrowie i zapobiegać chorobom
Poza realizacją zobowiązania do świadczenia wsparcia poprzez całą linię zdrowia firma Philips niedawno wprowadziła także pierwszy z serii programów zdrowia osobistego, które umożliwiają użytkownikom dbanie o zdrowie i zapobieganie chorobom. Każdy program zdrowia zawiera szereg połączonych urządzeń pomiarowych, spersonalizowaną aplikację oraz bezpieczną analizę danych w chmurze na podstawie platformy cyfrowej HealthSuite. Programy zdrowia osobistego firmy Philips dadzą użytkownikom możliwości: mierzenia parametrów życiowych w celu zrozumienia wpływu stylu życia na zdrowie, ustalania celów i monitorowania postępów oraz zachowania motywacji dzięki inteligentnym programom, rozwiniętym przy współpracy z najbardziej doświadczonymi lekarzami i psychologami, które reagują na indywidualne zmiany i udzielają spersonalizowanych rekomendacji.
Prototyp systemu cukrzycowego zostanie zaprezentowany na żywo przez Jeroena Tasa i Luciena Engelena na konferencji Dreamforce 2015, która będzie miała miejsce w San Francisco od 15 do 18 września. W celu uzyskania informacji na temat rozwoju programu należy odwiedzić stronę www.philips.com/dreamforce i śledzić konwersację pod #DF15 na @PhilipsLiveFrom.
Zdjęcia wysokiej jakości można pobrać tutaj.
Więcej informacji można pozyskać od:
Kathy O'Reilly
Philips Group Communications
tel. kom. +1 978-659-2638
tel. +1 978-221-8919
Kathy.oreilly@philips.com
Twitter: @kathyoreilly
-
Marloes de Vink
Radboudumc
tel. kom. +31 24 3668799
tel. +31 06 52 02 81 72
e-mail: Marloes.deVink@radboudumc.nl
Nazwa Salesforce i inne są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy salesforce.com, inc.
O Royal Philips
Firma Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) to wszechstronne przedsiębiorstwo zajmujące się zdrowiem i dobrym samopoczuciem koncentrujące pracę na polepszaniu poziomu życia przez przemyślane innowacje w dziedzinach opieki zdrowotnej, stylu życia i oświetlenia. Firma Philips z siedzibą w Holandii ogłosiła wynik 21,4 miliarda euro sprzedaży w 2014 roku i zatrudnia około 106 000 pracowników, włączywszy sprzedaż i obsługę, w ponad 100 krajach. Firma przoduje w zakresie opieki kardiologicznej, intensywnej opieki oraz opieki w miejscu zamieszkania, a także wydajnych energetycznie rozwiązań oświetleniowych oraz nowych zastosowań źródeł światła, a także w dziedzinie golenia i pielęgnacji mężczyzn oraz higieny jamy ustnej. Nowości na temat firmy Philips można znaleźć na stronie: www.philips.com/newscenter.
O platformie cyfrowej HealthSuite
Platforma cyfrowa HealthSuite to otwarta infrastruktura informatyczna, która obsługuje bezpieczne zbieranie danych na temat zdrowia i stylu życia, pozwalając na integrację i analizę danych. Platforma umożliwia realizację założeń firmy Philips dotyczących łączenia urządzeń pomiarowych z analityką w chmurze w celu zapewniania aplikacji na temat zdrowia osobistego i klinicznego, które pozwalają podejmować działania. Takie rozwiązania zachęcają do nawiązywania współpracy między użytkownikami, pacjentami i opiekunami na jak najszerszą skalę. Na podstawie przyjaznych i wyczerpujących informacji zwrotnych z danych użytkownicy, pacjenci i opiekunowie mogą podejmować pewniejsze decyzje dotyczące zdrowia i stylu życia.
O uniwersyteckim centrum medycznym Radboud
Uniwersyteckie centrum medyczne Radboud jest placówką opieki nad pacjentami, prowadzenia badań oraz edukacji i szkoleń w Nijmegen w Holandii. Naszą misją jest wywarcie znaczącego wpływu na opiekę zdrowotną. Chcemy być liderem w rozwoju innowacyjnego, zrównoważonego i niedrogiego zdrowia. Oferujemy wysoką jakość, partycypacyjną i zindywidualizowaną opiekę, doskonałe działania operacyjne i zrównoważone sieci. Każdego dnia prawie 10 000 pracowników i ponad 3 000 studentów przyczynia się do przyszłości służby zdrowia i nauk medycznych.
*Usługa niedostępna w USA. Aplikacja jest nadal w fazie rozwoju i nie jest przeznaczona do użytku lekarskiego. Oferowanego treningu nie należy traktować jako opieki ani porady lekarskiej. Należy zawsze skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą przed dokonywaniem zmian w przyjmowaniu przepisanych leków.
1International Diabetes Federation
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.09.2015, 13:48 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |