Newsletter

GCL SI po raz pierwszy prezentuje innowacyjne rozwiązanie SiRna Intersolar Europe 2024

24.06.2024, 09:10aktualizacja: 24.06.2024, 09:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ GCL System
PR Newswire/ GCL System

MONACHIUM, 21 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- GCL System Integration Technology Co., Ltd. („GCL SI” lub „Spółka”), czołowy dostawca kompleksowych rozwiązań energetycznych, po raz pierwszy zaprezentuje SiRo, najnowszą innowację spółki w sektorze fotowoltaiki łączące pierwszy na świecie przełomowy mechanizm śledzenia emisji dwutlenku węgla w ramach całego łańcucha wartości – GCL Carbon Data Platform – na targach Intersolar Europe, czołowym wydarzeniu dla globalnej branży fotowoltaicznej, które odbywają się od 19 do 21 czerwca w Monachium.

Na targach w Europie GCL SI po raz pierwszy zaprezentuje najnowsze rozwiązania, między innymi moduły z perowskitu oraz zróżnicowaną ofertę wysokowydajnych modułów typu N.

Wykorzystując przełomową technologię blockchain i strategiczne partnerstwa, aby stworzyć płynnie działającą i przejrzystą platformę śledzenia emisji dwutlenku węgla, pionierskie rozwiązanie GCL SI redukuje ślad węglowy i umożliwia innym podmiotom osiągnięcie tego samego.

Wszystkie moduły wyposażone w GCL Carbon Data Platform są połączone w SiRo, rozwiązanie, które zaprojektowano i wykonano w celu śledzenia emisji dwutlenku węgla od metalurgicznej produkcji polikrzemu poprzez uszlachetnianie polikrzemu w reaktorze fluidalnym (FBR), etapy produkcji od wlewek poprzez płytki po ogniwa, po montaż modułu fotowoltaicznego. Celem stworzenia SiRo jest zapewnienie klientom większej ilości niskoemisyjnych opcji dzięki śledzeniu emisji dwutlenku węgla na każdym etapie produkcji oraz zapewnienie, aby emisje generowane przez moduły SiRo były zgodne ze stosownymi normami i wymogami krajowymi.

Każdy moduł SiRo ma być wyposażony w kod QR wskazujący indywidualną emisję dwutlenku węgla i raport z każdego etapu produkcji. Dane są chronione technologią blockchain, aby zapobiec manipulacjom, a rozwiązanie to zapewnia przejrzystość w ramach przygotowań do wprowadzenia zasad mechanizmu dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji CO2 (CBAM).

Najnowsze perowskitowe moduły jednozłączowe i tandemowe GCL ustanowiły nowe światowe rekordy, osiągając odpowiednio 19,04% i 26,36% wydajności modułów, co stanowi przełomowy kamień milowy. System wytwarzania energii z perowskitów będzie nadal bić rekordy wydajności, aby dalej wspierać rozwój branży i zwiększać produkcję. GCL SI zaprezentowało również pięć wysokowydajnych modułów typu N, które odznaczają się maksymalną mocą 720Wp i ulepszoną wydajnością.

Na targach Intersolar Europe 2024 spółka GCL SI podpisała umowę o współpracy z EcoTree, firmą specjalizującą się w zrównoważonym rozwoju poprzez innowacyjne inwestycje w sadzenie drzew. Oba podmioty będą współpracować w zakresie planowania strategicznego, komunikacji, badań i oceny w celu zapewnienia skutecznej ochrony różnorodności biologicznej i ochrony lasów.

„Bardzo się cieszymy, że możemy przystąpić do silnego i wpływowego partnerstwa, jakim jest współpraca z GCL SI. Oba podmioty aktywnie przyczyniają się do spadku emisji CO2. Połączenie sił w celu rozwoju lokalnych projektów związanych z bioróżnorodnością i emisją dwutlenku węgla stanowi naturalną kolej rzeczy. W EcoTree jesteśmy szczególnie zadowoleni z międzynarodowego charakteru partnerstwa reprezentującego istotę naszej działalności i zasięgu projektów obejmującego różne kraje europejskie” – powiedział Thomas Canguilhem, dyrektor generalny EcoTree.

Thomas Zhang, prezes wykonawczy GCL SI, zauważył, że Intersolar Europe zapewnił spółce platformę do prezentowania najnowszych osiągnięć technologicznych, produktów i rozwiązań, jednocześnie promując wymianę z liderami branży i otwierając nowe możliwości poprzez współpracę.

„Jesteśmy teraz w kluczowym momencie historii, aby stawić czoła wyzwaniom klimatycznym dzięki nieustannym innowacjom i odważnym działaniom na rzecz budowania bardziej ekologicznej i trwałej przyszłości dla wszystkich ludzi. GCL SI angażuje się w rozwój branży poprzez międzynarodowy zasięg i zaawansowane technologie, a naszym celem i obowiązkiem jest przyspieszenie ekologicznej transformacji globalnej struktury energetycznej dzięki stale ewoluującym produktom i rozwiązaniom" – powiedział Zhang.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2443877/GCL_SI_debuting_several_trending_products_at_Intersolar_Europe.jpg 

Źródło: GCL System

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.06.2024, 09:10
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ