Newsletter

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłasza Wielki Wyścig Gmin o tytuł Lidera CEEB

11.04.2022, 09:16aktualizacja: 11.04.2022, 09:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
Minęło już prawie trzy miesiące od uruchomienia rankingu gmin, a cały czas możemy obserwować, jak wielkie wzbudza on emocje. I bardzo dobrze! Chcemy, aby tych pozytywnych emocji było jak najwięcej.

Dlatego dzisiaj Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłasza Wielki Wyścig Gmin! - wyścig po trofeum, jakim jest tytuł Lidera CEEB.

Każda gmina, która osiągnie wypełnienie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) na poziomie min. 90% otrzyma tytuł Lidera CEEB, a Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego podczas specjalnej wizyty, wręczy jej władzom dyplom i okolicznościową statuetkę, będącymi wyrazem uznania dla działań na rzecz wypełnienia ustawowego obowiązku, ale też przede wszystkim - wyróżnieniem za troskę o zdrowie mieszkańców, poprawę jakości powietrza i ochronę środowiska.

  • Pierwsza gmina, która uzyska 90% wypełnienia bazy adresowej deklaracjami CEEB otrzyma tytuł Lidera 90 CEEB.
  • W kolejnych miesiącach kolejne gminy, które uzyskają 90% będą otrzymywać ten sam tytuł Lidera 90 CEEB.
  • 1 lipca 2022 r. ogłosimy podsumowanie wyścigu i pokażemy Liderów CEEB – trzy gminy z największym pokryciem bazy adresowej – otrzymają one tytuł I, II i III Lidera CEEB.

Informacje dot. aktualnego poziomu wypełnienia ewidencji CEEB w poszczególnych gminach są dostępne w Rankingu Gmin, w którym w każdej chwili można sprawdzić, które miejsce zajmuje gmina i jak wypada na tle innych w kraju i województwie.

Na dziś, najlepiej spośród wszystkich w kraju wypada gmina Zawidów z woj. dolnośląskiego, w której złożono 79% deklaracji. Zaraz za nią uplasowały się dwie gminy z Małopolski: Rytro - 69% i Słopnice - 68% oraz Kolno - 68% z woj. podlaskiego. Niestety są też gminy, w których złożono zaledwie kilka deklaracji, a poziom wypełnienia CEEB jest na poziomie 3%*.

Przypominamy! Obowiązek wypełnienia i złożenia deklaracji do bazy CEEB dotyczy właścicieli / zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Osoby te muszą złożyć deklarację do 30 czerwca br. jeśli dotyczy ona budynków, w których źródło ciepła (lub spalania paliw) uruchomiono przed 1 lipca 2021 r. Natomiast w przypadku źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r., na spełnienie tego obowiązku jest 14 dni od dnia uruchomienia.

Zapraszamy do wyścigu!

*dane na 11.04.2022

Źródło informacji: Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.04.2022, 09:16
Źródło informacji Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ