Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Polska jako gospodarz
Prezydent RP Andrzej Duda odgrywa kluczową rolę w realizacji tego prestiżowego wydarzenia. Polska, będąca członkiem Unii Europejskiej i NATO, uczestniczy w kształtowaniu polityki regionalnej i międzynarodowej. Obecność Prezydenta Dudy na Krynica Forum 2023 podkreśla rolę Polski jako stabilnego i zaangażowanego partnera w rozmowach o nowej architekturze bezpieczeństwa w obecnej sytuacji geopolitycznej, w której znajduje się nie tylko nasz kraj, ale i cała Europa i świat. Kwestie związane ze współpracą międzynarodową oraz inwestycjami w innowacje znajdą odzwierciedlenie w rozmowach i wystąpieniach podczas Forum Koreańsko-Polskiego, któremu poświęcony będzie drugi dzień kongresu (14 września), a także międzynarodowych formatach na temat pomocy i odbudowy dotkniętej wojną Ukrainy.
Fokus na Ukrainę
Obecność prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i byłego prezydenta Słowenii Boruta Pahora wpisuje się w międzynarodowy format dyskusji podczas Krynica Forum, który obejmie m.in. wyzwania związane z pomocą i odbudową dotkniętej wojną Ukrainy. Organizator przewiduje serię paneli i spotkań ukierunkowanych na kwestie związane ze skutkami rosyjskiej agresji w Ukrainie, jej odbudowy po zakończeniu konfliktu oraz uczestnictwa polskiego biznesu w tym przedsięwzięciu. Podczas zeszłorocznego spotkania (20 maja 2022 r.), prezydent Duda wraz z prezydentem Pahorem omawiali perspektywy wsparcia militarnego i humanitarnego dla Ukrainy oraz wspólną inicjatywę działań w kierunku przyznania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej, a także potencjalnego rozszerzenia NATO.
„Ukraina musi odzyskać swoje terytorium, to międzynarodowo uznane. Jest to dążenie, do którego powinien zmierzać wolny i demokratyczny świat oraz przywódcy tego świata” - przekonywał wówczas na konferencji prasowej Prezydent Duda.
Obecność Prezydenta Pahora podczas Krynica Forum 2023 jest więc naturalną kontynuacją rozmów w kontekście wsparcia i zaangażowania w pomoc dotkniętej konfliktem zbrojnym Ukrainie.
Bezpieczeństwo energetyczne i strategiczne
Litwa, będąca członkiem Unii Europejskiej i NATO, odgrywa kluczową rolę w geopolitycznym układzie regionu bałtyckiego. Istotne znaczenie ma więc współpraca państw Europy Środkowo-Wschodniej w kontekście bezpieczeństwa energetycznego, w tym w dążeniach do osiągnięcia niezależności energetycznej. To także rozmowy dotyczące przyszłości nowoczesnych technologii i paliw alternatywnych, takich jak np. wodór, które mogą przyczynić się do przewagi konkurencyjnej państw UE w podejściu do energetyki, a także zmian klimatycznych.
W związku z tematyką energetyczną, kolejnym ważnym gościem honorowym na Krynica Forum 2023 będzie premier Korei Han Duck-soo wraz z liczną delegacją rządową z Seulu. Korea to kraj, który odnotował znaczący wzrost gospodarczy i technologiczny w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, co przyciąga uwagę inwestorów i liderów gospodarczych z całego świata. Dlatego też projekty dotyczące energetyki jądrowej i koreańskich inwestycji w polską drogę do atomu i transformacji energetycznej - takich jak Mały i Duży Atom, przygotowywane z zaangażowaniem Orlen Synthos Green Energy i KGHM - będą szeroko omawiane wśród zagranicznych gości i ekspertów na panelach dyskusyjnych.
Współpraca między Polską a Koreą w obszarze przemysłu zbrojeniowego, a w tym dalsze zwiększanie potencjału Wojska Polskiego, jego modernizacji i wzmocnienia dzięki zakupom koreańskiego sprzętu wojskowego będą przedmiotem wystąpień i przemówień gości honorowych strony koreańskiej oraz przedstawicieli polskiego rządu, w tym wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.
Krynica Forum 2023 jako platforma współpracy i dialogu
Krynica Forum 2023 to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi liderów politycznych, ekspertów, przedstawicieli biznesu i środowisk akademickich z wielu krajów. Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także obecność pozostałych gości honorowych - prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy, premiera Korei Han Duck-soo, prezydenta Słowenii w latach 2012-2022 Boruta Pahora nadaje temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru i znaczenia.
Krynica Forum 2023 podkreśla znaczenie dialogu międzynarodowego i współpracy regionalnej jako kluczowych czynników kształtujących przyszłość Europy Środkowo-Wschodniej i świata. To wydarzenie stanowi inspirację do podejmowania wspólnych działań na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego.
Krynica Forum to nie tylko miejsce wymiany myśli i doświadczeń, ale także platforma budowania mostów między kulturami, narodami i ideologiami w myśl rozwiązywania globalnych wyzwań i tworzenia lepszej przyszłości dla całego regionu CEE.
Partnerzy Krynica Forum 2023
Partnerem Głównym tegorocznej edycji jest Województwo Małopolskie, które odgrywa kluczową rolę w organizacji i promocji Krynica Forum 2023 oraz przyczynia się do wzmacniania innowacyjności, współpracy międzynarodowej i wsparcia dla przedsiębiorczości. Miastem Gospodarzem jest Krynica-Zdrój, a Partnerami Regionalnymi są Uzdrowisko Krynica - Żegiestów SA i Województwo Podkarpackie, co podkreśla znaczenie wsparcia ze strony społeczności lokalnej. Niezwykle ważną rolę odgrywają Partnerzy Strategiczni, w tym PGE Polska Grupa Energetyczna, TAURON, Lasy Państwowe, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Miasto Kraków, a także Partner Instytucjonalny - Narodowy Bank Polski, którzy wspólnie przyczyniają się do sukcesu Krynica Forum. Dodatkowe wsparcie i zaangażowanie zapewniają Partnerzy Wspierający: PEKAO, Totalizator Sportowy, Orlen, KGHM, InPost oraz szeroka lista Partnerów, w tym: Mokate, Enea, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Polska Grupa Zbrojeniowa, Krakowski Park Technologiczny, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Port Gdańsk, Port Gdynia, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Państwowe, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu różnych sektorów gospodarki w wydarzeniu.
Więcej informacji na temat wydarzenia na oficjalnej stronie: https://krynicaforum.pl/.
O Krynica Forum Krynica Forum to wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie, które odbędzie się w dniach 13-15 września w Krynicy-Zdroju. To platforma otwartej wymiany myśli, dyskusji na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze oraz budowania relacji na najwyższym szczeblu. Celem projektu jest wzmocnienie bezpieczeństwa, spójności społecznej oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Nota prawna: Organizator oświadcza, że Krynica Forum jest wydarzeniem oryginalnym, realizowane corocznie, począwszy od 2021 roku na podstawie wiążących umów i porozumień. Jednocześnie Organizator zastrzega, iż Wydarzenie Krynica Forum nie jest kontynuacją jakiegokolwiek innego wydarzenia dotychczas realizowanego w formie konferencji, forum lub innego rodzaju imprezy, przez jakiekolwiek inne podmioty/organizatorów.
- Facebook: https://www.facebook.com/krynicaforum/
- YouTube: https://www.youtube.com/@krynicaforum1732
- Twitter: https://twitter.com/ForumKrynica?s=20
- LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/krynica-forum/
- Instagram: https://www.instagram.com/krynicaforum/
Źródło informacji: Krynica Forum Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.09.2023, 11:47 |
Źródło informacji | Krynica Forum sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu