Newsletter

Grupa eSky z rekordowym wynikiem EBITDA za trzy kwartały 2022

11.10.2022, 09:23aktualizacja: 11.10.2022, 09:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grupa eSky
Grupa eSky
Warszawa, 11 października 2022 – W pierwszych trzech kwartałach br. Grupa eSky zanotowała rekordowe wyniki finansowe – TTV w górę o 88%, EBITDA o 70%. Największą część przychodów Grupy została wygenerowana w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż oferty pakietowej City Break oraz Wakacje z lotem i noclegiem w górę o 61% YoY.

Wartość sprzedaży Grupy eSky za pierwsze trzy kwartały br. wyrażona w TTV (ang. Total Transaction Value) wzrosła o 88% w porównaniu do identycznego okresu w ubiegłym roku i wyniosła 2,1 mld PLN. Warto zaznaczyć, że wynik ten jest lepszy od przedpandemicznego 2019 roku – wzrost o 11%. Zysk EBITDA za trzy kwartały 2022 roku wzrósł o 70% vs 2021 i wyniósł 74 mln PLN.

zysk

„Kolejny raz w tym roku możemy pochwalić się rewelacyjnymi wynikami. Jako jedni z nielicznych w branży turystycznej zamknęliśmy ubiegły rok z rekordowym w historii firmy zyskiem EBITDA. Na tym się nie zatrzymaliśmy, a obecny wynik za pierwsze trzy kwartały br. to potwierdza. Jest on nie tylko lepszy niż w poprzednim roku, lecz jest większy o 17% niż za cały zeszły rok (74 vs 63 mln PLN). Konsekwentnie wdrażamy naszą nową strategię, opierającą się na czterech filarach, które przybliżą nas do naszego celu – objęcie pozycji platformy pierwszego wyboru do organizacji podróży w regionie CEE” – mówi Łukasz Habaj, prezes Grupy eSky.

W trzech kwartałach br. Europa kontynentalna odpowiada za zdecydowaną większość przychodów firmy – prawie 70% (1,4 mld PLN). W podziale na regiony, to w Europie Zachodniej firma wygenerowała 38% przychodów wyrażonych w TTV, a w Europie Środkowo-Wschodniej 32%. Z kolei udział sprzedaży w Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych wyniósł odpowiednio 19% (404 mln PLN) i 9% (197 mln PLN). Pozostałe rynki, w tym kraje Afryki oraz regionu APAC wygenerowały niecałe 2%.

sprzedaż

Sprzedaż oferty pakietowej w górę

Grupa eSky od kilku lat prowadzi intensywne prace w zakresie oferty dynamicznych pakietów z lotem i noclegiem w ramach jednej rezerwacji. Na początku br. wzmocnienie oferty pakietowej znalazło się w nowej długoterminowej strategii firmy jako jeden ze strategicznych filarów. W trzech kwartałach br. sprzedaż pakietów wzrosła o 46% względem identycznego okresu w 2021.

„Osiągnięcie tak znakomitych wyników jest potwierdzeniem tego, że klienci coraz częściej sięgają po nasze usługi - nie tylko loty, lecz także oferty pakietowe City Break oraz Wakacje, które łączą w sobie lot z noclegiem. Nieustannie pracujemy nad rozwojem tego produktu i już przygotowujemy ofertę na przyszłoroczną wiosnę i okres wakacyjny. Zakładamy, że w przyszłym roku liczba sprzedanych pakietów wzrośnie dwukrotnie” – dodaje Łukasz Habaj.

Źródło informacji: Grupa eSky

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.10.2022, 09:23
Źródło informacji Grupa eSky
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ