Pobierz materiał i Publikuj za darmo
• Pionierskie rozwiązanie hybrydowe w Polsce pozwoli podnieść moc wytwórczą o 10 MW, do całkowitej wartości 37,5 MW dzięki wykorzystaniu wiatru i nasłonecznienia.
• Wdrożenie systemu bateryjnego magazynowania energii 3MW o pojemności do 12 MW pozwala na optymalizację mocy wytwórczej ze źródeł odnawialnych.
Greenvolt Power, spółka Grupy Greenvolt zajmująca się wielkimi projektami wiatrowymi i fotowoltaicznymi na kilku rynkach świata wzmacnia swoje moce wytwórcze energii ze źródeł odnawialnych w Polsce. Wdrażając pionierskie rozwiązanie hybrydowe na tym rynku, spółka połączy trzy technologie w jednym punkcie dostępu do sieci poprzez uzupełnienie energii wiatrowej energią uzyskaną z promieni słonecznych, dodatkowo optymalizując je przez wdrożenie systemu magazynowania energii.
Obecnie budowana farma wiatrowa Sompolno zlokalizowana w środkowo-wschodniej Polsce zwiększy moc polskiej sieci elektrycznej nawet o 27,5 MW. Greenvolt Power doda teraz do tego samego punktu dostępu 10 MW dodatkowej mocy wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną uzupełniającą się z istniejącym systemem, aby zapewnić jeszcze więcej energii przy maksymalnej wydajności.
Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania hybrydowego w Polsce, spółka Greenvolt Power będzie mogła zoptymalizować swoją moc wytwórczą i profil wytwórczy z jednego odnawialnego źródła energii. Wykorzystanie bateryjnego systemu magazynowania energii (BESS) o pojemności do 12 MW pozwoli na magazynowanie energii wytworzonej w okresach szczytowej produkcji energii i jej efektywne przesłanie do sieci w okresach zmniejszonych zdolności wytwórczych.
„Uzupełniamy już uzyskaną moc wytwórczą energii wiatrowej dodatkową mocą energii fotowoltaicznej w ramach innowacyjnego rozwiązania hybrydowego, oferującego także wartość dodaną w postaci baterii, które pozwolą nam na magazynowanie całej energii ponad zakontraktowaną moc dla tego konkretnego punktu dostępu do sieci – podkreślił João Manso Neto. – Ta komplementarność jest kluczowa, aby nie utracić nawet jednego megawata energii, a przy tym możemy zaoferować profil wytwórczy preferowany przez większość potencjalnych odbiorców” – dodał dyrektor generalny Grupy Greenvolt.
Polska jest jednym z głównych rynków dla Grupy Greenvolt w zakresie rozwijania jej strategii promowania, przygotowywania i budowania inwestycji wiatrowych i słonecznych na wielką skalę. Obecnie spośród łącznej mocy 6,9 GW – 2,9 GW do końca roku znajdować się będzie w zaawansowanej fazie rozwoju, a 3,4 GW jest już na rynku, podzielone pomiędzy energię wiatrową (672 MW) i słoneczną (1276 MW) oraz baterie magazynujące energię ze źródeł odnawialnych (1415 MW).
Poza promowaniem inwestycji wiatrowych i słonecznych na wielką skalę na kilku europejskich i amerykańskich rynkach, Grupa Greenvolt działa w strategicznym segmencie rozproszonego wytwarzania energii, zarówno w sektorze przedsiębiorstw, jak i mieszkaniowym, w sześciu rejonach świata. Grupa jest też obecna w Portugalii i Wielkiej Brytanii, gdzie produkuje energię z biomasy z odpadów leśnych i drewna przemysłowego.
KONTAKT:
BA&N Communications Consultancy
Armandino Geraldes
e-mail: ang@ban.pt
tel. + 351 93 426 66 37
-
Paulo Moutinho
e-mail: pm@ban.pt
tel. + 351 96 149 07 21
Źródło informacji: Greenvolt Power
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.05.2023, 11:39 |
Źródło informacji | Greenvolt Power |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Prawo.pl: zaledwie 30 proc. urzędów gotowych do przystąpienia do systemu e-Doręczeń PAP
Od 1 stycznia 2025 r. ma zacząć obowiązywać system e-Doręczeń, czyli elektronicznych odpowiedników listów poleconych za potwierdzeniem odbioru. Termin ten był już kilkukrotnie przesuwany i podobnie może być również tym razem. Trwają bowiem prace legislacyjne nad ustawą wprowadzającą dla podmiotów publicznych 12-miesięczny okres przejściowy - czytamy na Prawo.pl.- 04.12.2024, 12:29
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
World’s Largest Biometric System for Banks by DERMALOG Protects the Accounts of Over 64 Million Customers
- 04.12.2024, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Image
Dania z mleka i jego przetworów. 14 apetycznych propozycji dla branży HoReCa
Z masła, kwaśnej śmietany, słodkiej śmietanki, kefiru, jogurtu oraz oczywiście najrozmaitszych serów mogą powstać znakomite potrawy - od przystawek po desery. Dania na bazie mleka i jego przetworów to świetny sposób na uatrakcyjnienie oferty restauracji, baru, kawiarni albo firmy cateringowej. Przypomina o tym nowy e-book z przepisami, które przygotowali doświadczeni kucharze: Jarosław Uściński oraz Patryk Dobrzelak.- 04.12.2024, 09:40
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: KZSM Zw. Rew./Fundusze Promocji