Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Podczas spotkania poruszone zostaną między innymi: kierunki transformacji branży budowlanej w Polsce i Europie, inwestycje w zaawansowane technologie i modernizację zakładów, rozwój niskoemisyjnych produktów i materiałów o obniżonym śladzie węglowym.
Postępująca urbanizacja, zmiany klimatyczne oraz potrzeba ochrony konkurencyjności przemysłu zwiększają konieczność ograniczenia emisji CO2 w branży budowlanej. Zarówno w procesie produkcji, jak i w całym cyklu życia budynku w krajach Unii Europejskiej branża budowlana zużywa więcej energii niż jakikolwiek inny sektor, w tym transport czy przemysł. W UE firmy sektora budownictwa są odpowiedzialne za 40 proc. zużycia energii oraz 36 proc. emisji gazów cieplarnianych - głównie z eksploatacji budynków. W Polsce branża budowlana odpowiada za ok. 38 proc. emisji CO2, co stanowi ponad jedną trzecią całkowitej emisji w kraju.
Zagadnienia związane z polskim oraz europejskim sektorem budowlanym zostaną dokładnie omówione podczas wydarzenia.
W jaki sposób jeden z liderów branży budowlanej zamierza powalczyć o niższą emisję CO2? Poczynione już inwestycje w modernizację zakładów w Polsce, sięgające ponad 3,5 mld złotych, mają na celu osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku. Firma wprowadza również nowatorskie i niskoemisyjne rozwiązania budowlane.
Jednym z najważniejszych działań dekarbonizacyjnych będzie całkowite wycofanie się z produkcji cementu portlandzkiego CEM I do końca 2025 roku, zastępując go produktami z linii ECOPlanet, które charakteryzują się niższym śladem węglowym w porównaniu do tradycyjnego cementu.
Uczestnicy webinaru dowiedzą się, jakie korzyści - dzięki działaniom na rzecz ograniczenia śladu węglowego, takim jak rozwój niskoemisyjnych technologii, wprowadzenie zrównoważonych materiałów budowlanych oraz transformacja portfolio produktowego - odniesie rynek budownictwa w Polsce. Deweloperzy i wykonawcy poznają nowe rozwiązania, które ułatwiają spełnianie wymagań klimatycznych w projektach. Projektanci zyskają wiedzę o możliwościach uwzględniania niskoemisyjnych produktów już na etapie planowania inwestycji, a klienci, zarówno instytucjonalni, jak i indywidualni, dowiedzą się, jak realnie ograniczyć emisje CO2 i wspierać cele klimatyczne.
Udział w webinarze jest bezpłatny. Wydarzenie dostępne będzie na stronie: https://biznes.pap.pl/.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.06.2025, 14:26 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
„Czyste Powietrze” w kryzysie. Przedsiębiorcy biją na alarm: milionowe straty, zablokowane inwestycje, realne zagrożenie upadłością
Program „Czyste Powietrze”, zamiast wspierać walkę ze smogiem, pogrąża setki firm w chaosie finansowym. Związek Pracodawców Czystego Powietrza apeluje o okrągły stół i ratowanie niedziałającego programu.- 24.07.2025, 14:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Związek Pracodawców Czystego Powietrza
-
Image
Allegro Delivery świętuje pierwsze urodziny - 5 milionów klientów już odebrało paczki z punktów partnerskich
Minął zaledwie rok od startu usługi, a już wszystkie oferty Allegro Smart! z odbiorem w punkcie, oferują dostawę z Allegro Delivery a ponad 5 milionów Polaków odebrało choć jedną paczkę w punkcie należącym do partnerów usługi.- 24.07.2025, 14:27
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Allegro
-
AirHelp ogłasza ranking najlepszych polskich lotnisk w 2025 roku według AirHelp Score
• Oceniono 250 lotnisk w 68 krajach, aby pomóc pasażerom w podejmowaniu trafniejszych decyzji dotyczących wyboru lotniska.
• Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest najlepiej prosperującym portem lotniczym w Polsce, zajmując 57. miejsce w rankingu.
• Najlepsze lotniska w Europie znajdują się w Norwegii, Hiszpanii i Islandii.- 24.07.2025, 12:42
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: AirHelp
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ