Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bezpośredni wkład Huawei w europejskie PKB w ubiegłym roku w wyniku działalności na terenie UE, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii wyniósł 2,5 mld euro. To niemal dwukrotnie więcej niż w 2014 roku (wzrost o 19 proc. rok do roku).
Zatrudnienie w tym czasie wzrosło średnio o 13 proc. Suma wpływów podatkowych do europejskiej kasy z tytułu działalności firmy zwiększyła się w perspektywie rok do roku o 17 proc. i wyniosła 5,6 mld euro. Sam Huawei w minionym roku zapłacił w Europie 1,8 mld euro.
Kwota podatku CIT zapłaconego w 2018 r. przez polską spółkę Huawei wyniosła 100 mln zł. To najlepszy wynik spośród wszystkich firm z branży ICT.
Chiński producent ma obecnie 23 centra badawcze w 12 europejskich krajach. W programie badań i rozwoju bierze też udział 140 europejskich uniwersytetów.
Przez łańcuch dostawców w 12 krajach o najwyższym współczynniku zakupów i usług w 2018 roku Huawei zostawił w Europie 5,4 mld euro. Kolejne 4,9 mld euro zostało wygenerowane przez wypłaty dla pracowników Huawei oraz dostawców, którzy następnie wydali je w handlu detalicznym oraz sektorze rozrywkowym.
W 2018 roku Chińczycy zapewnili łącznie 169 700 miejsc pracy (w tym 13 300 posad dla stałych pracowników i kontraktorów) oraz 80 300 stanowisk w europejskich firmach stanowiących łańcuch dostawców.
„Skoncentrowaliśmy się na innowacjach w dziedzinie inżynierii i technologii w celu zaspokojenia potrzeb klientów” - powiedział William Xu dyrektor Zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei, otwierając 7. edycję European Innovation Day 2019 w Paryżu. „Jednak w miarę zbliżania się do tego, co nazywamy Innowacją 2.0, będziemy koncentrować się na badaniach naukowych i wynalazkach opartych na naszej wizji przyszłości" - dodał.
Jak zapewniał Xu, Huawei chce ściśle współpracować z naukowcami i przemysłem w całej Europie, aby wspólnie badać i analizować trendy rozwojowe oraz zwiększać inwestycje w rozwój talentów i współpracę z uniwersytetami.
„Wierzymy, że w ciągu następnych 20, 30 lat wejdziemy do inteligentnego świata, w którym wszystkie rzeczy będą się nawzajem wyczuwać i rozumieć. 5G, Internet Rzeczy (IoT - ang. Internet of Things) oraz sztuczna inteligencja staną się fundamentami inteligentnego świata przyszłości" - stwierdził William Xu.
Przedstawiciele Huawei odnieśli się też do kwestii strategii UE na rzecz niezależności i suwerenności cyfrowej.
„Teraz, gdy przepływ informacji nie zna granic, niezależność cyfrowa staje się kluczowa. Zdecydowanie popieramy tę koncepcję. Musimy pamiętać, że cyfrowa suwerenność nie jest jak budowanie muru berlińskiego. Otwarta współpraca międzynarodowa staje się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Technologie informacyjno-komunikacyjne stanowią cyfrową podstawę wszystkich gałęzi przemysłu” - zaznaczył William Xu.
Jak zapewnił, Huawei chce nadal wspierać Europę w budowaniu jej własnej infrastruktury cyfrowej i pomagać europejskim partnerom „w utrzymaniu globalnej konkurencyjności w branżach, w których mają oni przewagę”.
Panele dyskusyjne w ramach European Innovation Day 2019 w Paryżu poświęcono również tematyce promowania dobrobytu kulturalnego przez technologię, wzmocnieniu różnych gałęzi przemysłu za sprawą wdrożenia sieci 5G, a także zwiększeniu dobrobytu społecznego i umocnienia roli kobiet w dziedzinie technologii za sprawą sztucznej inteligencji.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.11.2019, 16:31 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Baker McKenzie: przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń pomogą zmniejszyć lukę płacową
Nowe przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń powinny zmniejszyć nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn, choć ich wdrożenie może stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm, twierdzą prawnicy kancelarii Baker McKenzie. Zgodnie z dyrektywą unijną, pracodawcy zaraportują dane o luce płacowej, a jeśli wyniesie ona 5 proc. lub więcej bez obiektywnego uzasadnienia, będą musieli przeprowadzić wspólną ocenę płac z przedstawicielami pracowników.
- 31.01.2025, 10:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Baker McKenzie
-
Image
Trzeci salon rowerowy spółki Dadelo S.A. otworzy się już 1 lutego
W sobotę 1 lutego otwarty zostanie trzeci salon stacjonarny CentrumRowerowe.pl. Sklepy należą do Dadelo S.A., spółki notowanej na warszawskiej giełdzie, której główną działalnością jest sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych online. Tym razem na lokalizację sklepu wybrane zostało Trójmiasto, a dokładniej Morski Park Handlowy w Gdańsku. Otwarcie kolejnego obiektu jest realizacją długofalowej strategii, która zakłada uruchomienie sieci 7 salonów stacjonarnych do 2027 roku.- 31.01.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Oponeo
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ