Pobierz materiał i Publikuj za darmo
REDWOOD CITY, Kalifornia – (BUSINESS WIRE)-- Spółka i2c Inc., czołowy dostawca technologii płatniczych i bankowości, opublikowała dzisiaj pierwszy w historii raport dotyczący kart kryptowalutowych – jednej z najszybciej rosnących kategorii kart płatniczych na świecie. Raport zawiera analizę rachunków i transakcji z ponad 4 tys. produktów bazujących na kartach tradycyjnych i kryptowalutowych oferowanych w 40 państwach na 3 kontynentach.
Firma i2c jest największym na świecie dostawcą rozwiązań na potrzeby wydawania i przetwarzania kart kryptowalutowych. Za pośrednictwem jej globalnej platformy obsługiwanych jest już ponad 5 mln kart kryptowalutowych.
W przeciwieństwie do wielu innych opracowań na temat kryptowalut raport i2c wyróżnia się tym, że uwzględniono w nim rzeczywiste zachowania konsumentów (dane transakcyjne) i posłużono się zweryfikowanymi danymi demograficznymi, zamiast polegać jedynie na odpowiedziach respondentów. Jedne z najciekawszych wniosków, jakie wysnuto z analizy przedstawionej w raporcie, zdają się kwestionować dotychczasowe przekonania dotyczące użytkowników kryptowalut, dostarczając argumentów przemawiających zarówno za globalnym charakterem tej technologii, jak i korzyściami w obrocie międzynarodowym, jakie z niej płyną. Z raportu można m.in. dowiedzieć się, że:
- 45% posiadaczy kart kryptowalutowych ma ponad 35 lat;
- w programach kart kryptowalutowych odnotowuje się dwa razy większy międzynarodowy obrót transakcyjny niż w przypadku tradycyjnych kart;
- w programach kart kryptowalutowych odnotowano wyższe wskaźniki wolumenu transakcji międzynarodowych w przeliczeniu na USD (7%) w porównaniu do tradycyjnych kart.
„Karty kryptowalutowe to przełomowy produkt w branży płatniczej, który ukazuje możliwości, jakie daje prawdziwie międzynarodowy program rozwiązań płatniczych – powiedział Jim McCarthy, prezes i2c. – W ostatnim roku obserwowaliśmy wykładniczy wzrost liczby rachunków kart kryptowalutowych, a pojawiające się w branży innowacje i rosnący poziom zaangażowania konsumentów całkowicie zmieniają nasz sposób postrzegania płatności i użytkowników kart”.
Raport można pobrać tutaj: Crypto-Backed Cards: Behind the Numbers.
i2c Inc.
i2c to działający globalnie dostawca wysoce konfigurowalnych rozwiązań z zakresu płatności i bankowości. Korzystając z zastrzeżonej przez i2c technologii „komponentowej”, klienci mogą w łatwy, szybki i wydajny sposób tworzyć i zarządzać kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie kart kredytowych, debetowych, przedpłaconych, kredytów i pożyczek oraz wielu innych. i2c zapewnia niezrównaną elastyczność, sprawność działania, bezpieczeństwo i niezawodność w ramach jednej globalnej platformy SaaS. Firma i2c powstała w 2001 r., a jej siedziba mieści się w Dolinie Krzemowej. Z oferowanej przez i2c technologii nowej generacji korzystają miliony użytkowników w ponad 200 państwach/regionach we wszystkich strefach czasowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.i2cinc.com i śledząc nas na @i2cinc.
Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220201005603/en/
Źródło: i2c Inc.
KONTAKT:
Heather Clifton
Chief Marketing Officer
e-mail: media@i2cinc.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.02.2022, 11:26 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |