Newsletter

Biznes i finanse

ICEYE otwiera biuro w Polsce

10.10.2017, 18:19aktualizacja: 10.10.2017, 18:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Test satelity w komorze bezodbiciowej
Test satelity w komorze bezodbiciowej
Rozszerzenie działalności w Polsce ma zwiększyć potencjał rozwoju firmy.

Warszawa, POLSKA - 13 października 2017 - ICEYE, lider w zakresie wykorzystania technologii radarowej SAR dla mikrosatelitów, zapewniający szybki dostęp do niezawodnych danych z obserwacji Ziemi, ogłosił dzisiaj plany rozszerzenia działalności w Warszawie. Celem jest rozwijanie możliwości technologicznych i przyśpieszenie rozwoju firmy.

Niedługo po zapewnieniu sobie 15 milionów dolarów dofinansowania od firma ICEYE jest na najlepszej drodze do stania się pierwszą firmą na świecie, która umieści na orbicie mikrosatelitę wyposażonego w radar z syntetyczną aperturą (SAR). Wystrzelenie pierwszego z ich, zaplanowane na koniec 2017 roku, to pierwszy etap w tworzeniu konstelacji kilkunastu mikrosatelitów w najbliższych latach.

W warszawskim biurze firmy ICEYE, którego otwarcie planowane jest na końcówkę tego roku, będzie mieściło się zarówno Centrum Operacji Satelitarnych, które ma odpowiadać za komunikację z satelitą, jak i zespół obsługi klienta, mający zapewnić wsparcie techniczne, dostęp do informacji i obsługę zamówień klientów na zdjęcia Ziemi wykonane za pomocą technologii SAR. Biurem w Polsce zarządzać będą Witold Witkowicz i Robert Wagemann, którzy będą odpowiedzialni zarówno za rekrutację, jak i rozwój usług dotyczących obserwacji Ziemi.

„Polska stanowi doskonałą szansę dla firmy ICEYE, umożliwiając jej zwiększenie liczby pracowników i oferowanie obecnym i przyszłym klientom dokładnych i terminowych danych z obserwacji Ziemi - mówi Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel firmy. - Dorastałem w Polsce i wyjątkowo dobrze znam potencjał i talenty polskich inżynierów, dlatego bardzo się cieszę, że mogę rozwijać działalność ICEYE w Polsce i całej Europie” - dodaje.

Firma ICEYE będzie obecna 16 października na tegorocznych Targach Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków, organizowanych przez Uniwersytet Warszawski.

O firmie ICEYE

Celem firmy jest upowszechnienie dostępności do wiarygodnych danych z obserwacji Ziemi przy pomocy konstelacji mikrosatelitów wyposażonych w radar z syntetyczną aperturą (SAR). Zaoferowanie możliwości wykonania radarowych obrazów satelitarnych każdego miejsca na Ziemi, dostępnych w ciągu kilku godzin to usługa skierowana do klientów z sektora morskiego, wydobywczego czy bezpieczeństwa i wywiadu. ICEYE zamierza być pierwszą firmą, która umieści na orbicie mikrosatelitę wyposażonego w radar typu SAR. Usługa ma być dostępna dla klientów komercyjnych w pierwszej połowie 2018 roku. Więcej informacji: www.iceye.com

KONTAKT:

Aubrey Lerche

Barokas PR for ICEYE

e-mail: press@iceye.fi

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.10.2017, 18:19
Źródło informacji ICEYE Oy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ