Newsletter

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: trendy i regulacje w branży spożywczej

01.12.2023, 15:47aktualizacja: 01.12.2023, 16:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PARP
PARP
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) zapraszają na wideokonferencje z cyklu #idearozwojubiznesu. Spotkanie w poniedziałek 4 grudnia będzie poświęcone projektowaniu i wprowadzaniu na rynek nowych produktów spożywczych. Ekspertki powiedzą, od czego zacząć, jakie są aktualne trendy rynkowe i jak z nich skorzystać.

Branża spożywcza jest jedną z najważniejszych i najszybciej rosnących gałęzi polskiej gospodarki. Z badań Research and Markets wynika, że do 2025 r. rynek produktów spożywczych w Polsce będzie wart 100 mld dolarów. Według raportu „Data & Trends 2021” (europejskiej organizacji producentów żywności Food Drink Europe) – Polska jest 4. największym producentem żywności w UE po Francji, Niemczech i Hiszpanii. 

Bardzo dobra sytuacja na polskim rynku spożywczym skłania producentów do projektowania nowych produktów i wprowadzania ich na rynek. Ważne w tym procesie jest uwzględnienie aktualnych trendów, aby dopasować się do oczekiwań i potrzeb konsumentów. Jak wynika z raportu agencji badawczej PMR i e-point.pl, klienci są coraz bardziej świadomi, stawiają na produkty z czytelnym składem i znanym pochodzeniem. Obserwujemy również rosnące znaczenie sprzedaży online oraz digitalizację zakupów. 

Zagadnienia związane z polskim rynkiem spożywczym zostaną dokładnie omówione w poniedziałek 4 grudnia podczas spotkania #idearozwojubiznesu: „Projektowanie i wprowadzanie na rynek nowych produktów spożywczych”.

Ostatnie, dziesiąte spotkanie odbędzie się 8 grudnia – „Wyzwania przedsiębiorstw związane z wymogami gospodarki o obiegu zamkniętym”. Będzie ono dotyczyć skutków, jakie odczują przedsiębiorcy w związku z wymogiem ekoprojektowania wytwarzanych lub importowanych do UE produktów. Webinar rozpocznie się od prezentacji unijnego projektu rozporządzenia w sprawie ekoprojektu. Jest to rozporządzenie, które obejmie praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa produkcyjne w UE i ma na celu ujednolicić wymogi związane z mierzeniem środowiskowego wpływu produktów wprowadzanych na rynek UE.

Cykl wideokonferencji #idearozwojubiznesu jest współorganizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MiT). Podczas spotkań, które zaplanowano na listopad i grudzień, omawiane są najbardziej aktualne tematy związane z prowadzeniem biznesu w Polsce, a także nowe rozwiązania i regulacje prawne oraz zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa, energii odnawialnej, zrównoważonego rozwoju.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Wszystkie wydarzenia z cyklu dostępne są na stronie: parp.gov.pl/idearozwojubiznesu.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.12.2023, 15:47
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ