Newsletter

IJHARS: kontrola w hipermarketach wykryła nieprawidłowości w co dziesiątej partii wieprzowiny

05.03.2025, 13:37aktualizacja: 05.03.2025, 13:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

fot. PAP - kadr z filmu
fot. PAP - kadr z filmu
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) stwierdziła nieprawidłowości w oznakowaniu co dziesiątej partii mięsa wieprzowego oferowanego w sklepach wielkopowierzchniowych na terenie Polski.

„Na mięsie powinna znajdować się informacja o kraju chowu oraz o kraju, w którym ubito zwierzę. Najpoważniejszymi stwierdzonymi nieprawidłowościami było zafałszowanie informacji co do kraju pochodzenia mięsa” - mówi dr Przemysław Rzodkiewicz, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Fałszowanie informacji o pochodzeniu żywności zagrożone jest  karą finansową w wysokości od tysiąca złotych do 10 proc. rocznego przychodu.

Szczegółowe wyniki kontroli w linku.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 05.03.2025, 13:37
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ