Newsletter

Biznes i finanse

JBS Couros wprowadza na rynek skórę antywirusową

23.07.2021, 08:44aktualizacja: 23.07.2021, 08:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Lider na rynku przetwórstwa skór wprowadza nową technologię JBS V-Block z mikrocząsteczkami srebra do produkcji skór, które inaktywują bakterie i wirusy, w tym także COVID-19.

SÃO PAULO, 23 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- Firma JBS Couros ogłosiła wprowadzenie technologii JBS V-Block, która inaktywuje wirusa SARS-Cov-2 wywołującego COVID-19. W procesie przetwórczym na powłoki skóry aplikowane są mikrocząsteczki srebra, które nadają jej właściwości antywirusowe.

„Nasze skóry zostały poddane testom naukowym, które potwierdzają inaktywację wirusa SARS-Cov-2. Zastosowanie innowacyjnej technologii wyznacza nowy standard w produkcji skór. Nie tylko inaktywuje ona rozprzestrzenianie się wirusów, w tym COVID-19, ale także wspiera proces konserwacji materiału, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach, które są używane regularnie lub mają kontakt z wieloma osobami, co oznacza potencjalnie większe narażenie na kontakt z koronawirusem i innymi wirusami, takich jak meble, siedzenia i kierownice pojazdów, a także odzież, torby i portfele” ‒ powiedział Guilherme Motta, prezes JBS Couros.

W testach przeprowadzonych w laboratorium 3 poziomu bezpieczeństwa biologicznego (NB3) Instytutu Nauk Biomedycznych Uniwersytetu w São Paulo (ICB-USP), materiał wykazał 99% inaktywację wirusa SARS-CoV-2 w ciągu 30 minut od kontaktu z cząstkami wirusowymi. „Zastosowanie tej technologii zwiększa powierzchnię kontaktu srebra i jego oddziaływanie w skórze, umożliwiając działanie antywirusowe” ‒ zauważył badacz Lucio Freitas, który uczestniczył w testach nowego materiału. Testy zostały przeprowadzone zgodnie z międzynarodową normą ISO 21702, która ustanawia najbardziej odpowiednie metody wykrywania aktywności antywirusowej w tworzywach sztucznych i powierzchniach nieporowatych.

Mikrocząsteczki powstały w wyniku syntezy soli srebra ‒ pierwiastka wybranego ze względu na uznane działanie przeciwwirusowe ‒ i zostały poddane stabilizacji za pomocą technologii syntezy.

„Mikrocząsteczki srebra są w stanie inaktywować wirusa poprzez dwa mechanizmy: w jego błonie, gdzie rozbijają zewnętrzną powłokę wirusa i uniemożliwiają jego wtargnięcie do komórek gospodarza oraz w RNA (lub DNA), gdzie utleniają materiał genetyczny narażonego wirusa, inaktywując jego zdolność do namnażania” ‒ wyjaśnił materiałoznawca Daniel Minozzi, założyciel i dyrektor Nanox, firmy specjalizującej się w nowych materiałach i środkach przeciwdrobnoustrojowych, która opracowała środek stosowany przez JBS Couros.

Więcej informacji o JBS V-Block można znaleźć na: http://www.jbscouros.com/vblock/en.

Źródło: JBS

KONTAKT:

JBS – Diretoria de Comunicação Corporativa

tel. +55 11 3144-7997 | 4996 | 5364

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.07.2021, 08:44
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ