Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„To dla nas ogromny sukces. Rezerwacja 40% powierzchni na dwa lata przed planowanym zakończeniem projektu jest potwierdzeniem najwyższej jakości oferowanej powierzchni w dawnej Fabryce Norblina. Będzie to wyjątkowe miejsce łączące historię z wysokimi oczekiwaniami handlowo-biurowo-rekreacyjnymi naszych najemców” - mówi dyrektor operacyjna i członek zarządu Grupy Capital Park, prezes ArtN, spółki odpowiedzialnej za rewitalizację Norblina, Kinga Nowakowska.
Projekt ma pełne finansowanie po uruchomieniu kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. (99,3 mln euro) oraz Europejski Bank Inwestycyjny (60 mln euro), które łącznie ze środkami własnymi Grupy Capital Park w pełni zabezpieczają koszty budowy.
W ramach rewitalizacji dwuhektarowego terenu po historycznych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli powstanie ponad 66 tys. m2 powierzchni użytkowej. 40 tys. m2, to powierzchnia biurowa, z której ponad 11 tys. m2 zostało już wynajęte. Wśród najemców znajdą się m.in. nowy koncept coworkingowy na polskim rynku rent24 (4 tys. m2), operator biur serwisowanych City Office (1,8 tys. m2), centrum konferencyjne (1,6 tys. m2), General Property działający w obszarze facility management (500m2) oraz spółka Usecrypt (iMe) świadcząca usługi wsparcia informatycznego (560 m2).
Ponad 26 tys. m2 to z kolei przestrzeń przeznaczona na funkcję handlową, usługową, rozrywkową, kulturalną i gastronomiczną, z której wynajęto już ponad 12 tys. m2. Na tej powierzchni znajdzie się m.in. kino butikowe OH KINO (3,3 tys. m2), pierwszy w Polsce targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością - BioBazar (1,8 tys. m2), foodhall z ponad 20 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. m2), Piano Bar z muzyką na żywo (408 m2), Wiśniewski - bar i sklep z mono produktem - wiśniówką (40,37 m2), a także restauracje Weranda (387 m2), Soul Food (283 m2) oraz The Garden zlokalizowana na 9 piętrze z widokiem na centrum Warszawy (631 m2).
Inwestorem i pomysłodawcą rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering.
Capital Park jest doświadczoną i uznaną firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Polsce, od grudnia 2013 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni 304.000 mkw. i wartości rynkowej 2,6 mld PLN, z czego 78% stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie - najbardziej perspektywicznym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Od marca 2019 roku większościowym udziałowcem Spółki jest amerykański Madison International Realty, globalny inwestor na rynkach nieruchomości.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.07.2019, 11:23 |
Źródło informacji | Capital Park Group |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Bezpieczeństwo jest największym luksusem - światowa premiera flagowego modelu Chery TIGGO 9
- 23.12.2024, 13:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
FPP: paragonowa biurokracja kontra cyfrowa rzeczywistość
Pracownicy i pracodawcy muszą gromadzić papierowe paragony, by udokumentować wydatki na posiłki w ramach benefitów żywieniowych, mimo że firmy od dawna stosują znacznie prostszy i nowocześniejszy mechanizm kontroli. Ten zbędny – zdaniem FPP, wymóg szczególnie kontrastuje z podejściem państwa do innych świadczeń społecznych, gdzie beneficjenci nie muszą w jakikolwiek sposób dokumentować swoich wydatków. Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o naprawę tych przestarzałych przepisów.- 23.12.2024, 12:52
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Federacja Przedsiębiorców Polskich
-
Image
Prezes Taurona: dystrybucja to rdzeń biznesowy naszej firmy (komentarz ekspercki) PAP
Osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2040 roku, 60 mld zł inwestycji w segment dystrybucyjny i ponad 6 GW mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach i magazynach energii do 2035 roku - to kluczowe elementy nowej strategii Grupy TAURON na lata 2025-2035. „Zainwestujemy bardzo dużo pieniędzy w dystrybucję. To rdzeń biznesowy naszej firmy, który ma ogromny wpływ na rozwój regionów, gospodarki. Mocno stawiamy na ten segment” - podkreślił Grzegorz Lot, prezes TAURON Polska Energia.- 23.12.2024, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom