Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Warszawa, 11 lipca 2018 - Obecnie Tetra Pak pozyskuje połowę swojego zaopatrzenia w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że firma jest na dobrej drodze do spełnienia zobowiązania wobec inicjatywy RE100, zrzeszającej najbardziej wpływowe firmy na świecie, deklarujące wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii elektrycznej we wszystkich działaniach do 2030 roku.
Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat, zużycie energii ze źródeł odnawialnych Tetra Pak wzrosło dwuipółkrotnie - z 20% w 2016 r. do obecnych 50%. Osiągnięto to dzięki połączeniu inicjatyw, w tym zakupu międzynarodowych certyfikatów energii odnawialnej (I-RECs) i instalacji paneli umożliwiających pozyskanie energii słonecznej we własnych obiektach.
„Korzystanie z odnawialnej energii jest ważną częścią procesu dążącego do zmniejszenia wpływu naszych działań na emisję dwutlenku węgla. Wspiera także walkę ze zmianami klimatycznymi - mówi Mario Abreu, Vice President Sustainability z Tetra Pak. - Kupując certyfikaty odnawialnej energii, inwestujemy w rozwój infrastruktury zwiększającej dostępność odnawialnych źródeł energetycznych. W międzyczasie analizujemy również możliwości rozbudowy własnych instalacji słonecznych” - dodaje.
Zakłady produkcyjne Tetra Pak w Szwecji, Danii, Finlandii i Republice Południowej Afryki korzystają w 100% z energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Ponadto 17 z oddziałów firmy na świecie funkcjonuje wyłącznie z wykorzystaniem odnawialnej energii elektrycznej.
Firma Tetra Pak po raz pierwszy otrzymała Gold-Standard I-REC w Tajlandii, gdzie wkrótce lokalna fabryka wyprodukuje dodatkowy 1 megawat (milion watów) odnawialnej energii elektrycznej z paneli słonecznych. Gold-Standard I-REC to certyfikat przyznawany firmom wytwarzającym energię elektryczną ze źródeł odnawialnych i przestrzegających ścisłych limitów w tym zakresie. Tetra Pak jest również głównym nabywcą certyfikatów I-REC w Chinach i jako pierwsza dostarczyła energię słoneczną Ekoenergy w Republice Południowej Afryki.
RE100 to globalna inicjatywa współpracy różnych przedsiębiorstw, kierowana przez The Climate Group we współpracy z organizacją Carbon Disclosure Project w celu zwiększenia zapotrzebowania i dostaw na energię odnawialną.
KONTAKT:
Tetra Pak
Małgorzata Gromek
Tetra Pak Polska
tel. kom. + 48 602 454 680
e-mail: malgorzata.gromek@tetrapak.com
-
Agencja PR
Ewa Geresz
Grayling Poland
tel. kom. +48 883 389 222
e-mail: ewa.geresz@grayling.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.07.2018, 13:34 |
Źródło informacji | Tetra Pak |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu