Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Warszawa, 11 lipca 2018 - Obecnie Tetra Pak pozyskuje połowę swojego zaopatrzenia w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że firma jest na dobrej drodze do spełnienia zobowiązania wobec inicjatywy RE100, zrzeszającej najbardziej wpływowe firmy na świecie, deklarujące wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii elektrycznej we wszystkich działaniach do 2030 roku.
Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat, zużycie energii ze źródeł odnawialnych Tetra Pak wzrosło dwuipółkrotnie - z 20% w 2016 r. do obecnych 50%. Osiągnięto to dzięki połączeniu inicjatyw, w tym zakupu międzynarodowych certyfikatów energii odnawialnej (I-RECs) i instalacji paneli umożliwiających pozyskanie energii słonecznej we własnych obiektach.
„Korzystanie z odnawialnej energii jest ważną częścią procesu dążącego do zmniejszenia wpływu naszych działań na emisję dwutlenku węgla. Wspiera także walkę ze zmianami klimatycznymi - mówi Mario Abreu, Vice President Sustainability z Tetra Pak. - Kupując certyfikaty odnawialnej energii, inwestujemy w rozwój infrastruktury zwiększającej dostępność odnawialnych źródeł energetycznych. W międzyczasie analizujemy również możliwości rozbudowy własnych instalacji słonecznych” - dodaje.
Zakłady produkcyjne Tetra Pak w Szwecji, Danii, Finlandii i Republice Południowej Afryki korzystają w 100% z energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Ponadto 17 z oddziałów firmy na świecie funkcjonuje wyłącznie z wykorzystaniem odnawialnej energii elektrycznej.
Firma Tetra Pak po raz pierwszy otrzymała Gold-Standard I-REC w Tajlandii, gdzie wkrótce lokalna fabryka wyprodukuje dodatkowy 1 megawat (milion watów) odnawialnej energii elektrycznej z paneli słonecznych. Gold-Standard I-REC to certyfikat przyznawany firmom wytwarzającym energię elektryczną ze źródeł odnawialnych i przestrzegających ścisłych limitów w tym zakresie. Tetra Pak jest również głównym nabywcą certyfikatów I-REC w Chinach i jako pierwsza dostarczyła energię słoneczną Ekoenergy w Republice Południowej Afryki.
RE100 to globalna inicjatywa współpracy różnych przedsiębiorstw, kierowana przez The Climate Group we współpracy z organizacją Carbon Disclosure Project w celu zwiększenia zapotrzebowania i dostaw na energię odnawialną.
KONTAKT:
Tetra Pak
Małgorzata Gromek
Tetra Pak Polska
tel. kom. + 48 602 454 680
e-mail: malgorzata.gromek@tetrapak.com
-
Agencja PR
Ewa Geresz
Grayling Poland
tel. kom. +48 883 389 222
e-mail: ewa.geresz@grayling.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.07.2018, 13:34 |
Źródło informacji | Tetra Pak |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ