Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Droga ekspresowa S10 Szczecin – Piła
W ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku zrealizowana zostanie między innymi droga ekspresową S10 Szczecin - Piła. Trasa składa się z ośmiu odcinków o łącznej długości 113,4 km. Po podpisaniu umowy na fragment S10 Łowicz Wałecki - Piecnik w przetargu pozostanie już tylko odcinek Szczecin Kijewo - Zdunowo. Dla tego pierwszego od strony zachodniej odcinka, Sąd Okręgowy w Warszawie na skutek skargi jednego z oferentów nakazał odrzucenie pierwotnie wybranej w przetargu oferty i ponowny wybór oferty najkorzystniejszej. Obecnie oferty są analizowane zgodnie z wyrokiem Sądu.
Terminy realizacji S10
Wykonawcy mają 10 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). GDDKiA zakłada, że jej procedowanie zajmie siedem miesięcy, a na prace w terenie przypadną kolejne 22 miesiące. Z czasu realizacji robót wyłączone będą okresy zimowe od 16 grudnia do 15 marca.
S10 Łowicz Wałecki – Piecnik
Inwestycja rozpoczyna się na zachód od węzła Łowicz Wałecki, w miejscu zakończenia poprzedzającego odcinka S10 Cybowo - Łowicz Wałecki. Węzeł Łowicz Wałecki będzie zlokalizowany na zachód od tej miejscowości i od tego miejsca S10 będzie prowadziła nowym śladem na północ od obecnej DK10. Droga ominie od północy Mirosławiec. Na przecięciu z DW177, na wschód od miasta, będzie zlokalizowany węzeł Mirosławiec. Od tego miejsca S10 pobiegnie przy obecnej DK10, od północy omijając miejscowość Nieradź. Odcinek zakończy się na połączeniu z kolejnym odcinkiem realizacyjnym przed węzłem Piecnik.
Na nowej trasie zaplanowano realizację węzłów Łowicz Wałecki i Mirosławiec. Powstanie też osiem wiaduktów i estakada oraz siedem górnych przejść dla zwierząt i dwa dolne.
Terminy wykonania rozbudowy DK22
Dla inwestycji został opracowany projekt budowlany i uzyskana decyzja ZRID. W związku z tym, po podpisaniu umowy GDDKiA przekaże wykonawcy plac budowy, dzięki czemu będą mogły ruszyć prace budowlane. Na ich wykonanie przewidziano 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (od 16 grudnia do 15 marca).
Droga krajowa nr 22 dostosowana do współczesnych standardów
Inwestycja obejmuje całkowitą przebudowę DK22 od miejscowości Ostrowiec do początku realizowanej obecnie w formule Projektuj i buduj obwodnicy Szwecji. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia drogi, dostosowana do obecnie obowiązujących obciążeń 11,5 ton/oś. Jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 m i obustronne opaski po 0,5 m. Na całej trasie, po jej wschodniej stronie, będzie ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Lewoskręty pojawią się na przebudowanym skrzyżowaniu z drogą powiatową do Głowaczewa. W Nowej Szwecji powstaną dodatkowe jezdnie zapewniające obsługę terenu przyległego do drogi, a także ekrany akustyczne. Zostaną wykonane cztery zatoki autobusowe, a droga zyska też nowe oznakowanie poziome i pionowe.
Źródło informacji: GDDKiA
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.10.2024, 13:00 |
Źródło informacji | GDDKiA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Case study kampanii reklamowych WeNet - TV kontra online
WeNet, marka specjalizująca się w marketingu internetowym dla małych i średnich firm, stanęła przed wyzwaniem dynamicznego wejścia na rynek. Bazując na 30-letnich doświadczeniach w branży, celem było zbudowanie rozpoznawalności i zdobycie pozycji lidera w e-marketingu dla MŚP. Aby osiągnąć ten ambitny cel, firma postanowiła zrealizować dwie kampanie reklamowe - jedną w telewizji, a drugą w Internecie.- 31.10.2024, 12:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: WeNet
-
Image
Kampania reklamowa w TV czy Internecie? Nasze doświadczenia i wnioski
Kampania telewizyjna czy internetowa? Na co warto postawić? To pytanie zadaje sobie wielu ekspertów w dziedzinie promocji. My postanowiliśmy przeprowadzić własne testy, aby przekonać się, co działa skuteczniej.- 31.10.2024, 12:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: WeNet
-
Image
Kampania reklamowa TV czy online? [case study]
Specjaliści od promocji często stają przed dylematem: kiedy postawić na telewizję, a kiedy skupić się wyłącznie na kampaniach internetowych? Oba kanały mają swoje mocne strony, ale jak wypadają w praktyce? Postanowiliśmy to sprawdzić, korzystając z doświadczeń wyniesionych z wprowadzenia na rynek marki - WeNet.- 31.10.2024, 12:21
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: WeNet