Newsletter

Konferencja ECAI 2023 po raz pierwszy w Polsce - w Krakowie

02.10.2023, 11:38aktualizacja: 02.10.2023, 11:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Symposium Cracoviense
Symposium Cracoviense
ECAI, czyli European Conference on Artificial Intelligence, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie sztucznej inteligencji w Europie i na świecie. Organizowana od ponad 40 lat przez europejskie stowarzyszenie AI (EurAI) konferencja jest miejscem spotkań czołowych naukowców i ekspertów w tej dziedzinie.

Konferencja ECAI jest organizowana cyklicznie przez krajowe stowarzyszenia AI w Europie. W ubiegłym roku Polskie Stowarzyszenie Sztucznej Inteligencji (PSSI) wygrało konkurs na organizację tego prestiżowego wydarzenia. Już w październiku ECAI po raz pierwszy zawita do Polski, do Krakowa. Mając na uwadze wędrujący charakter konferencji, jest to wyjątkowa okazja dla polskiego środowiska nauki i biznesu.

Na konferencję, której komitetem kieruje prof. Ann Nowe (Vrije Universiteit Brussels), wpłynęło prawie 2000 zgłoszeń z 58 krajów i 6 kontynentów. Tegoroczny komitet programowy koordynowany przez prof. Kobiego Gala (Ben Gurion University, University of Edinburgh) liczy przeszło 2600 naukowców z całego świata. Organizatorzy spodziewają się ponad 1000 uczestników. Konferencja będzie składać się z wielu wydarzeń. W dniach 30 września – 1 października na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego, w budynkach wydziałów Fizyki (WFAIS) i Matematyki (WMiI), odbędzie się 30 sesji warsztatowo-tutorialowych, które będą towarzyszyć sesjom dla młodych naukowców, w tym doktorantów. Główna część konferencji rozpocznie się 1 października wieczorem i jest zaplanowana na trzy kolejne dni 2-4 października, a odbędzie się w nowoczesnym krakowskim Centrum Konferencyjnym ICE z widokiem na wzgórze wawelskie. Komitetem organizacyjnym ECAI 2023 kieruje prof. Grzegorz J. Nalepa (prezes PSSI, prof. WFAIS UJ), a w jego skład wchodzą m.in. prodziekan Paweł Węgrzyn (WFAIS UJ), prof. Adam Roman (WMI UJ) i dr Krzysztof Kutt (sekretarz PSSI, WFAIS UJ).

Program naukowy oprócz prezentacji referatów obejmuje pięć wykładów zaproszonych. Ważnym punktem programu będzie sesja przemysłowa organizowana przy współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Sponsorzy, 11 firm rozwijających i używających technologii na podstawie AI, będzie prezentować swoje rozwiązania oraz zabierać głos w trakcie paneli dyskusyjnych.

Konferencja ECAI 2023 otrzymała bardzo istotne wsparcie organizacyjne ze strony Prezydenta Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. W organizację zaangażowane są także Krakowski Park Technologiczny i AGH. Patronat naukowy nad wydarzeniem objęły liczne ważne uczelnie i organizacje, w tym Polska Akademia Umiejętności, KI-PAN, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i wiele innych.

Sesję inauguracyjną konferencji uświetni obecność prorektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na oficjalnej stronie ECAI 2023.

Źródło informacji: Symposium Cracoviense

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.10.2023, 11:38
Źródło informacji Symposium Cracoviense
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ