Newsletter

Kongres 590: hasło „Łączymy wszystkich” nabrało międzynarodowego wymiaru

28.06.2022, 10:40aktualizacja: 28.06.2022, 10:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
7. Edycja Kongresu 590 odbyła się w podwarszawskim Nadarzynie, w dniach 22-23 czerwca. „Poruszaliśmy problemy w obecnej sytuacji dla Polski najważniejsze, czyli współpracy międzynarodowej krajów Trójmorza oraz modeli zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski” - mówił, podsumowując kongres, Wojciech Majewski, pełniący obowiązki prezesa Kongresu 590.

Wojciech Majewski podkreślił, że Kongres 590 jest płaszczyzną wspólnych spotkań i wymiany myśli. „Hasło, które przyświecało czerwcowej edycji - >>Łączymy wszystkich<< dotyczy każdego z nas” - zaznaczył prezes Majewski i dodał, że właśnie inicjatywa Trójmorza może zapewnić Polsce bezpieczeństwo w obliczu wojny w Ukrainie.

Jedną z kluczowych kwestii było bezpieczeństwo energetyczne Polski.

„Podczas kongresu Grupa ENEA podpisała list intencyjny z amerykańską firmą Last Energy, rozpoczynający proces budowy małych elektrowni jądrowych. Jest to kolejny krok w kierunku zapewnienia niezależności energetycznej Polski” - powiedział prezes Majewski.

„Zaproszony przez nas George Friedman podkreślił, że my, jako Trójmorze, musimy sami sobie zapewnić bezpieczeństwo przez mocniejszą integrację” - dodał.

Kongres 590 to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, które stanowi platformę wymianę idei i doświadczeń z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. To miejsce spotkań przedsiębiorców, ekspertów z wielu dziedzin, polityków z kraju i zagranicy. Jak co roku Kongres 590 odbył się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 28.06.2022, 10:40
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.