Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jednym z przewodnich tematów III Kongresu Bankowości i Finansów Korporacyjnych jest dostępność finansowania koniecznych w Polsce inwestycji publicznych i prywatnych za pośrednictwem krajowych i zagranicznych instytucji. Rada programowa Kongresu postanowiła także kontynuować rozpoczętą w ubiegłym roku dyskusję o ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw - eksportowej i kapitałowej oraz dokonać przeglądu innowacji w bankowości korporacyjnej pod względem ich dopasowania do coraz bardziej zdygitalizowanych przedsiębiorstw. Ważnym tematem Kongresu jest także doskonalenie relacji inwestorskich, tak aby przedsiębiorcy mogli jak najniższym kosztem pozyskać środki z rynku kapitałowego.
"Zależy nam bardzo, ażeby polski świat finansów, w tym również sektor bankowy coraz większą rolę odgrywał i we wspieraniu polskich inwestycji w kraju, a także w ekspansji naszych firm za granicą" - powiedział dr Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, który wygłosił przemówienie inauguracyjne podczas Kongresu.
Według niego wsparcie to powinno dotyczyć ekspansji związanej ze sprzedażą polskich towarów i usług za granicą, ale również inwestowania polskich firm za granicą.
"To jest dla nas w tej chwili potężne wyzwanie, dlatego że ciągle nasze firmy są zbyt mało widoczne na mapie świata" - podkreślił wiceminister Jerzy Kwieciński.
Dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej i koordynator Europejskiego Kongresu Finansowego prof. Leszek Pawłowicz, przypomniał, że Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych jest częścią znacznie większego projektu, jakim jest Europejski Kongres Finansowy, na który składa się każdego roku sześć podobnych przedsięwzięć. Ich zwieńczeniem jest organizowany w czerwcu Europejski Kongres Finansowy w Sopocie, podczas którego wypracowywane są konkretne rekomendacje.
"Nie chcemy, żeby te kongresy były tylko wymianą poglądów, ale chcemy, że coś z tego wynikało" - powiedział Leszek Pawłowicz.
W programie dwudniowego Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych są jeszcze wystąpienia, debaty panelowe oraz eksperckie okrągłe stoły poświęcone takim tematom jak: procesy inwestycyjne z punktu widzenia firm - szanse i bariery, rozwój rynku obligacji korporacyjnych i emisje euroobligacji z Polski, internacjonalizacja biznesu i ekspansja zagraniczna polskich firm, ryzyko i atrakcyjność inwestycyjna rynku kapitałowego w Polsce dla emitentów i inwestorów, rynek listów zastawnych i koncepcja pulowego banku hipotecznego, potencjał i kultura ratingu na polskim rynku kapitałowym, innowacyjne technologie w bankowości korporacyjnej i finansowanie innowacji.
W ramach Kongresu Bankowości i Finansów Korporacyjnych zaplanowane są także sesje i spotkania Poland Capital Summit.
Współorganizatorami wydarzenia są Bank Pekao S.A., Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. i Europejski Kongres Finansowy.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 03.10.2017, 15:41 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |