Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tak, istnieją i są nadal bardzo potrzebni, a przez szybko postępującą technologię muszą się rozwijać i szkolić na różnych płaszczyznach. W dniach 27-29 września br. odbyło się szkolenie dla kominiarzy. Nie było to typowe techniczne przekazywanie wiedzy z zakresu sztuki kominiarskiej, lecz obejmowało informacje z zakresu rozwiązywania problemów przedsiębiorców kominiarskich. Szkolenie miało tytuł: "Nowoczesne zarządzanie biznesem kominiarskim".
Pierwszego dnia panel dyskusyjny na tematy aktualnej sytuacji w branży kominiarskiej poprowadził dr Rudolf Kania - prezes Zarządu Schiedel Sp. z o.o., pełnomocnik European Chimney Association (ECA). Dzięki temu, że uczestnicy przybyli z całej Polski można było wymienić poglądy oraz spostrzeżenia jakie nurtują kominiarzy nie tylko w jednym regionie naszego kraju.
Drugiego dnia odbył się kurs prowadzony przez Dominika Frajberga, szefa Instytutu Badań i Analiz Menadżerskich IBAM oraz firmy doradczo-szkoleniowej Asset Business Development - doświadczonego w tej branży szkoleniowca.
Z uwagi na specyfikę szkolenia przeprowadzono je dla wąskiego grona uczestników. Brało w nim udział dziewięciu członków Krajowej Izby Kominiarzy z oddziałów w Tarnowie, Olsztynie, Pleszewie i Skierniewicach oraz dwóch kominiarzy Beskidzkiego Cechu Kominiarzy. Dzięki niewielkiej ilości słuchaczy, każdy mógł włączyć się do dyskusji i wspólnie pracować.
W czasie trwania wykładów przedstawione zostały tajniki reklamy jakie stosują znane firmy, a także jak najlepiej można wykorzystać je w branży kominiarskiej. Zawód kominiarza bardzo często przechodzi z ojca na syna. Narzędziem marketingowym może być doświadczenie poprzednich pokoleń. Warto podkreślić fakt, że dzięki poświęceniu dziadków i ojców i ich ciężkiej pracy oraz zdobywaniu przez nich wiedzy z zakresu kominiarstwa dzisiaj zawód cieszy się uznaniem i sympatią.
Wszystko to odbyło się w miłej atmosferze w hotelu Hampton by Hilton w nadmorskim Świnoujściu położonym aż na 44 wyspach.
KONTAKT:
Krajowa Izba Kominiarzy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
www.izbakominiarzy.pl
-
Marcin Ziombski
tel. kom. +48 501-020-383
e-mail: marcin.ziombski@izbakominiarzy.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.10.2016, 12:25 |
Źródło informacji | Krajowa Izba Kominiarzy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Rimini Street przedstawia nową konsolę do zarządzania pakietem interoperacyjnych rozwiązań Rimini Connect™
Konsola do Rimini Connect™ zapewnia jeden prosty panel do konfiguracji i obsługi wiodącego w branży pakietu interoperacyjnych rozwiązań Rimini Street.- 25.11.2024, 08:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom