Newsletter

Biznes i finanse

"Księgowi Przyszłości" - druga edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu rozstrzygnięta

10.06.2016, 17:55aktualizacja: 10.06.2016, 17:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Księgowi Przyszłości" - druga edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu rozstrzygnięta
"Księgowi Przyszłości" - druga edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu rozstrzygnięta
Tytułem "Księgowych Przyszłości" mogą się szczycić Patrycja Groń, Małgorzata Figas i Aleksandra Tomczak z zespołu "Księgowe Tropicielki" oraz Mateusz Łaba, Konrad Jeleń i Radosław Matuszuk z zespołu "SVAT" z UMCS z Lublina. Pierwsza drużyna wygrała konkurs w kategorii zawodowej, a druga studenckiej. Finałowa gala "Księgowych Przyszłości" uświetniła obchodzony w Polsce od siedmiu lat Dzień Księgowego.

Koncepcja stworzenia konkursu "Księgowi Przyszłości" narodziła się w 2013 roku, jako odpowiedź na wprowadzaną wówczas ustawę deregulującą zawód księgowego. Szczególnego znaczenia nabrała wtedy promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych.

Konkurs sprawdza wiedzę z rachunkowości, umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami.

"Sam jestem przedsiębiorcą dlatego doskonale rozumiem rolę jaką księgowy odgrywa w każdej organizacji. W obliczu zmian rynkowych zależało nam więc na działaniu który pozwoli promować najlepszych księgowych oraz wspierać rozwój całej branży. Myślę, że ten cel udało się nam osiągnąć" - powiedział Robert Czuła, prezes Soneta sp. z o.o. i współorganizator konkursu.

W pierwszej edycji konkursu (2014 r.) wzięło udział ponad 1300, a w tegorocznej prawie 1500 osób, z którym utworzono 495 drużyn.

Nagrodami głównymi w konkursie były vouchery turystyczne, dzięki którym zwycięskie drużyny będą mogły spełnić swoje marzenia o podróżach. Laureaci otrzymali również bony szkoleniowe oraz cenne gadżety elektroniczne, gdyż - jak podkreślają organizatorzy - wiedza i umiejętność korzystania z nowych technologii, to dziś atrybuty każdego księgowego.

Gala finałowa stanowiąca zwieńczenie konkursu obyła się w Restauracji Endorfina Foksal (dawny pałac Zamoyskich) w Warszawie. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele branży księgowej, mediów i stowarzyszeń. Gala zakończyła się bankietem oraz okolicznościowym tortem.

Konkurs zorganizowali Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa oraz firmę Soneta, producenta oprogramowania do zarządzania i księgowości - enova365.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polski oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Patronatu medialnego udzieliła stacja telewizyjne Polsat News 2, Polska Agencja Prasowa oraz liczne pisma i portale branżowe m. in. Rachunkowość, Świat Księgowych czy Infor.

Równolegle z konkursem uruchomiona została aplikacja mobilna, będąca pierwszą w Polsce grą edukacyjną dla księgowych "Księgowi Przyszłości". Aplikacja pozwala na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy z zakresu rachunkowości w atrakcyjnej i niestandardowej formie. Dostawcą aplikacji jest firma Soneta sp. z o.o. , a pytania do jej zostały ułożone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.06.2016, 17:55
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ