Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Koncepcja stworzenia konkursu "Księgowi Przyszłości" narodziła się w 2013 roku, jako odpowiedź na wprowadzaną wówczas ustawę deregulującą zawód księgowego. Szczególnego znaczenia nabrała wtedy promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych.
Konkurs sprawdza wiedzę z rachunkowości, umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami.
"Sam jestem przedsiębiorcą dlatego doskonale rozumiem rolę jaką księgowy odgrywa w każdej organizacji. W obliczu zmian rynkowych zależało nam więc na działaniu który pozwoli promować najlepszych księgowych oraz wspierać rozwój całej branży. Myślę, że ten cel udało się nam osiągnąć" - powiedział Robert Czuła, prezes Soneta sp. z o.o. i współorganizator konkursu.
W pierwszej edycji konkursu (2014 r.) wzięło udział ponad 1300, a w tegorocznej prawie 1500 osób, z którym utworzono 495 drużyn.
Nagrodami głównymi w konkursie były vouchery turystyczne, dzięki którym zwycięskie drużyny będą mogły spełnić swoje marzenia o podróżach. Laureaci otrzymali również bony szkoleniowe oraz cenne gadżety elektroniczne, gdyż - jak podkreślają organizatorzy - wiedza i umiejętność korzystania z nowych technologii, to dziś atrybuty każdego księgowego.
Gala finałowa stanowiąca zwieńczenie konkursu obyła się w Restauracji Endorfina Foksal (dawny pałac Zamoyskich) w Warszawie. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele branży księgowej, mediów i stowarzyszeń. Gala zakończyła się bankietem oraz okolicznościowym tortem.
Konkurs zorganizowali Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa oraz firmę Soneta, producenta oprogramowania do zarządzania i księgowości - enova365.
Honorowy patronat nad konkursem objęli Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polski oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Patronatu medialnego udzieliła stacja telewizyjne Polsat News 2, Polska Agencja Prasowa oraz liczne pisma i portale branżowe m. in. Rachunkowość, Świat Księgowych czy Infor.
Równolegle z konkursem uruchomiona została aplikacja mobilna, będąca pierwszą w Polsce grą edukacyjną dla księgowych "Księgowi Przyszłości". Aplikacja pozwala na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy z zakresu rachunkowości w atrakcyjnej i niestandardowej formie. Dostawcą aplikacji jest firma Soneta sp. z o.o. , a pytania do jej zostały ułożone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.06.2016, 17:55 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu