Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Konkurs na najlepsze start-upy po raz czwarty towarzyszy European Start-up Days i Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (EEC – European Economic Congress). W tym roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba blisko 300 start-upów z kilku kontynentów. Finał Start-up Challenge wraz z ogłoszeniem laureatów nastąpi 14 maja br. o godz. 20:00 na scenie głównej katowickiego Spodka.
„Dajemy młodym biznesom możliwość zaprezentowania się przed potencjalnymi inwestorami i uzyskania merytorycznego, organizacyjnego i finansowego wsparcia od światowej klasy ekspertów oraz okazję do skorzystania z wartościowego mentoringu i dotarcia do mediów. Największe globalne korporacje obecne na Europejskim Kongresie Gospodarczym poznają nowe pomysły, które stworzą naszą „start-upową aleję gwiazd” w Spodku” – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days.
Do grona 100 start-upów, które zaprezentują się na Scale-up Alley European Start-up Days, wybrane zostały pomysły z Białorusi, Niemiec, Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz USA. Są wśród nich pomysły na biznes obejmujące np. roboty softwarowe, chatboty – w tym np. dające wsparcie osobom z problemami takimi jak uzależnienia, rozwiązania wykorzystujące drony, rzeczywistość rozszerzoną, uczenie maszynowe, narzędzia do automatycznej analizy danych, infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, rozwiązania z obszaru medycyny, aplikacja nawigująca osoby niewidome i niedowidzące, rozwiązania, które będą umożliwiały ludziom przebywanie w atmosferze wolnej od smogu, urządzenia solarne i wiele innych.
Wśród 18 wyróżnionych start-upów znalazły się: Bioceltix, Biolumo, Brandee, Hyper Poland, Matrix Dynamix, MakeGrowLab, MOOVLED, Nomi Biotech Corporation, Optimo Light, ProperGate, QNA Technology, Salesbook, SGPR.TECH, Smabbler, Syntoil, Talk-A-Bot, V-ADMINISTRATOR, VIRTUAL-AGRO-SYSTEM.
Rejestracja na Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach prowadzona jest do 8 maja przez stronę internetową: www.eecpoland.eu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 26.04.2019, 18:31 |
| Źródło informacji | Grupa PTWP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Dyrektor generalna WindEurope: Polska może być liderem energetyki wiatrowej na lądzie, ale musi przyspieszyć jej rozwój PAP
Czyste niewyczerpalne źródła z OZE budują nasze bezpieczeństwo, co uwidocznił najnowszy kryzys na Bliskim Wschodzie. W ramach Krajowego Planu Energii i Klimatu Polska powinna wykorzystać ogromny potencjał wiatru w celu ożywienia gospodarki i stworzenia wielu nowych miejsc pracy. Nasz kraj ma szansę stać się europejskim liderem, ale to wymaga większego zaangażowania decydentów: w szczególności skrócenia procedur i przyspieszenia decyzji dla wiatru na lądzie oraz wprowadzenia zasady nadrzędności interesu publicznego – ocenia Tinne Van der Straeten, dyrektor generalna WindEurope.- 23.03.2026, 12:48
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Ryga gospodarzem czołowej konferencji deep tech Europy Północnej „Deep Tech Atelier 2026”
Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń na „Deep Tech Atelier 2026”, czołową konferencję Europy Północnej poświęconą innowacjom opartym na nauce, która odbędzie się w Rydze w dniach 14–15 maja 2026 r.- 23.03.2026, 09:57
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Szczyt dystrybutorów i partnerów Deye 2026 we Frankfurcie zakończył się sukcesem
- 23.03.2026, 09:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ