Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PEKIN, 23 maja 2017 r. /PRNewswire/ - Linie lotnicze Air China ogłosiły rozpoczęcie lotów na nowej trasie Air China Easy Way Pekin-Frankfurt od 22 maja przy współpracy z portami lotniczymi w Pekinie i Frankfurcie. Pierwsza ekspresowa międzynarodowa trasa linii Air China łącząca Chiny z Europą ma na celu wsparcie przemiany Pekinu i Frankfurtu w duże, międzynarodowe węzły lotnicze oraz promocję rozwoju region Pekin-Tianjin-Hebei. Pasażerowie na nowej trasie mogą oczekiwać wygody i bezproblemowej podróży.
W tym roku obchodzona jest 45. rocznica rozpoczęcia relacji chińsko-niemieckich. Rok 2017 jest także ważny dla chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi, co wiąże się z istotnymi możliwościami współpracy między oboma krajami. Chiny i Niemcy znajdują się na przeciwnych krańcach pasa gospodarczego Jedwabnego Szlaku. Obie gospodarki są ważnym motorem wzrostu w swoich regionach, dlatego też wzmocnienie relacji chińsko-niemieckich przyniesie korzyści całym okolicom. Branża lotnicza odegra kluczową role we wzmacnianiu więzi politycznych, gospodarczych i kulturowych między oboma krajami. Dlatego też nowa trasa Air China Easy Way Pekin-Frankfurt ułatwi wymianę kulturową i będzie promować wzajemne zrozumienie i przyjazne relacje.
Dnia 22 września 2016 roku linie Air China podpisały protokół ustaleń z portami lotniczymi w Pekinie i Frankfurcie w celu poprawy połączeń między Chinami a Europą oraz zmniejszenia czasu transferu pasażerów w trakcie lotów z przesiadkami w Pekinie i Frankfurcie. Pasażerowie, którzy skorzystają z nowej linii Air China Easy Way Pekin-Frankfurt będą mieli do dyspozycji szereg nowych usług, jak na przykład specjalne stanowiska odprawy, wyjścia i pasy bagażowe, co sprawi, że podróże będą wygodniejsze i bezproblemowe.
Linie Air China z siedzibą w porcie lotniczym w Pekinie zarządzają rozbudowaną siecią tras obejmującą sześć kontynentów. Na dzień dzisiejszy linie te są największym przewoźnikiem oferującym loty między Chinami a Europą. Trasa Air China Easy Way Pekin-Frankfurt została uruchomiona po raz pierwszy w roku 1989 i obejmuje dwa bezpośrednie połączenia dziennie. Trasę obsługują samoloty Boeing 747-8 i Boeing 777-300, najnowocześniejsze szeroko kadłubowe modele w posiadaniu linii Air China. Frankfurt, który może poszczycić się jednym z największych lotnisk na świecie, jest jednym z głównych węzłów handlowych, finansowych i transportowych w Europie. W 2016 roku port lotniczy we Frankfurcie obsłużył 60,8 miliona pasażerów korzystających z tras 88 linii lotniczych do 247 miejsc przeznaczenia w ponad 100 krajach. W 2011 porty lotnicze w Pekinie i Frankfurcie ogłoszono lotniskami siostrzanymi i od tego czasu oba węzły prowadzą bliską współpracę. Port lotniczy w Pekinie jest największym węzłem lotniczym w Chinach i obejmuje dużą sieć tras, włączywszy 147 tras krajowych i 132 trasy międzynarodowe. W 2016 roku lotnisko obsłużyło ponad 94 miliony pasażerów, osiągając status drugiego na świecie lotniska pod względem liczby pasażerów już siódmy rok z rzędu.
Projekt zrealizowany przez trzech ważnych graczy na rynku lotniczym jest nowym pomysłem na współpracę między liniami lotniczymi a lotniskami. W nadchodzących miesiącach i latach linie Air China planują zacieśnienie więzi z partnerskimi portami lotniczymi w celu zapewnienia pasażerom jeszcze wyższego poziomu usług oraz promocji współpracy chińsko-niemieckiej oraz chińsko-europejskiej.
Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20141017/152745LOGO
Źródło: Air China
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.05.2017, 12:38 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |