Newsletter

Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh

26.02.2024, 13:54aktualizacja: 26.02.2024, 13:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

DONG HA, Wietnam, 23 lutego 2024 r./PRNewswire/ -- Spółka Electric Wind Power („Spółka”, SHA:688660), podmiot zależny Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) - wiodący chiński producent urządzeń z zakresu lądowej energetyki wiatrowej i jeden z największych chińskich producentów urządzeń z zakresu morskiej energetyki wiatrowej - podpisała ostatnio umowę na dostawę zaawansowanych turbin wiatrowych partnerom joint venture, Hai Anh Wind Power, IPC Construction Joint Stock Company (IPC E&C) i Asia Industrial Technology Joint Stock Company (ACIT), w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh w prowincji Quang Tri w Wietnamie. Farma wiatrowa o zainstalowanej mocy 40 MW obejmie obszar 855,25 hektarów i będzie wykorzystywać osiem turbin wiatrowych WH5.25-172, przyczyniając się do transformacji w kierunku zielonej energii w Azji Południowo-Wschodniej.

Spółka Electric Wind Power posiada rozległe doświadczenie w obszarze współpracy międzynarodowej i wniosła do projektu farmy wiatrowej Hai Anh swoją najbardziej zaawansowaną technologię i wyroby związane z energetyką wiatrową, a także doświadczony zespół. Globalna strategia rozwoju zielonej energii firmy ułatwia międzynarodowy przepływ czystej i wydajnej energii, jednocześnie zwiększając dostawy energii w krajach partnerskich. Przyczynia się to do optymalizacji lokalnej struktury zużycia energii i napędza ekologiczny i niskoemisyjny rozwój na całym świecie.

Projekt farmy wiatrowej Hai Anh jest pierwszym projektem wiatrowym firmy w Wietnamie. W ramach projektu zostanie wykorzystana turbina wiatrowa Electric Wind Power WH5.25-172, która ma największą jak dotąd średnicę wśród lądowych turbin wiatrowych na rynku wietnamskim. Dzięki wysokości środka piasty wynoszącej 125 metrów projekt może się poszczycić największą mocą pojedynczej maszyny i najwyższą wysokością środka piasty spośród wszystkich międzynarodowych projektów lądowych Spółki. Podpisując umowę na ten projekt, Electric Wind Power kontynuuje swoje wsparcie dla chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi, jednocześnie aktywnie promując ekologiczny rozwój. Innym modelowym projektem, który świadczy o ponadnarodowym wymiarze energetycznym Spółki, jest budowa Senj Wind Power Project w Chorwacji - największego projektu lądowej energetyki wiatrowej na Bałkanach.

Wietnam doświadczył szybkiego rozwoju gospodarczego w ostatnich latach i ma ogromny potencjał dalszego wzrostu gospodarczego, który będzie napędzał wysoki wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Zgodnie z najnowszym krajowym planem energetycznym Wietnam będzie dążyć do szybkiego rozwoju energii odnawialnej, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, jednocześnie stopniowo zmniejszając udział energii cieplnej.

W ostatnich latach zanieczyszczenie energią węglową stanowiło poważny problem w niektórych regionach Wietnamu, dlatego też w celu stymulowania ekologicznego ożywienia gospodarczego po pandemii wietnamski rząd oświadczył, że priorytetowo potraktuje kwestię rozwoju energii odnawialnej. Oznacza to, że energia odnawialna, w tym energia wiatrowa, która ma bogate rezerwy w Wietnamie, zyska w przyszłości większą uwagę i zwiększy swój udział, a także będzie notować znaczny wzrost, tworząc ogromny potencjał na rynku zielonej energii.

Elementy kotwiące w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh zostaną dostarczone pod koniec marca 2024 roku. Pierwsza partia czterech turbin wiatrowych zostanie dostarczona przez Spółkę na początku czerwca 2024 roku, a kolejna partia czterech turbin w połowie czerwca. Proces stawiania turbin wiatrowych zostanie zakończony do końca sierpnia 2024 roku. Ukończenie projektu i podłączenie turbin do sieci ma nastąpić do listopada 2024 roku.

Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727), wiodący globalny dostawca ekologicznych, inteligentnych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej, prowadzący działalność na całym świecie, zajmuje się inteligentną energią, inteligentną produkcją i integracją inteligencji cyfrowej. Koncentrując się na rozwoju niskoemisyjnym i transformacji cyfrowej poprzez otwieranie nowych obszarów i promowanie nowych czynników wzrostu, Shanghai Electric będzie dążyć do zyskania pozycji lidera w obszarze działań zmierzających do osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla przed rokiem 2030 i neutralności węglowej przed rokiem 2060, a także produkcji nowych urządzeń energetycznych i lokalizacji wysokiej klasy sprzętu, wykorzystując nieograniczone możliwości w innowacyjnym ekosystemie przemysłowym we współpracy z globalnymi partnerami.

Więcej informacji na temat Electric Wind Power i Shanghai Electric można znaleźć na stronie https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2346128/Vietnam_s_Largest_Diameter_Onshore_Wind_Turbine_Date_Will_Be_Installed.jpg 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric.jpg 

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.02.2024, 13:54
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ