Newsletter

Biznes i finanse

Lider grupy ABBA na czele światowej organizacji twórców

29.05.2020, 12:43aktualizacja: 29.05.2020, 12:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Bjorn Ulvaeus, Byline, TT News Agency, Zap PR
Bjorn Ulvaeus, Byline, TT News Agency, Zap PR
Björn Ulvaeus, współzałożyciel grupy ABBA, autor ponad 150 przebojów, które zainspirowały świat, jest od dziś nowym głosem twórców w walce o uczciwe warunki pracy i wynagrodzenia.

Paryż, 28 maja 2020r.

Jeden z najbardziej kreatywnych twórców piosenek został wybrany na przewodniczącego największej globalnej sieci twórców – CISAC. Znany nie tylko ze swojej twórczości, ale też z dogłębnej wiedzy o sektorach kreatywnych i systemach wynagradzania za twórczość, Ulvaeus rozpoczyna trzyletnią kadencję, podczas której zapowiada szczególnie aktywną walkę o prawa autorskie i wynagrodzenia w sieci.

O swej nowej roli mówi: „Miałem cudowne życie jako twórca piosenek i artysta, szczęśliwie ciesząc się wieloma sukcesami. Teraz, stając na czele CISAC-u, mam inne możliwości, mogę starać się pomóc kolejnym młodym twórcom w ich życiu zawodowym. Autorytet CISAC-u na świecie jest niekwestionowany, jestem głęboko przekonany o słuszności misji tej organizacji na rzecz zapewnienia lepszych i bardziej uczciwych warunków dla autorów. Interesuje mnie również sposób, w jaki używane przez nas technologie mogą działać korzystniej dla twórców, przynosząc im godziwe wynagrodzenie i więcej tantiem”.

Trzyletnia kadencja przewodniczącego oznacza dla Björna Ulvaeusa pracę na rzecz silnego prawa autorskiego, a przede wszystkim korzystniejszych systemów rozliczeń za twórczość wykorzystywaną online oraz lepszych warunków pracy dla twórców muzyki, filmu, sztuk wizualnych, teatru i literatury. Został wybrany podczas wirtualnych obrad Walnego Zgromadzenia CISAC-u i zastępuje na tym stanowisku Jeana-Michela Jarre’a, pioniera muzyki elektronicznej, który pełnił tę funkcję przez siedem lat.

CISAC, Międzynarodowa Konfederacja Stowarzyszeń Autorów i Kompozytorów, reprezentuje ponad 230 stowarzyszeń autorów ze 121 krajów. Społeczność CISAC-u reprezentuje ponad 4 miliony twórców i odpowiada za 9,6 mld euro światowych wpływów z licencji i tantiem.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.05.2020, 12:43
Źródło informacji Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ