Newsletter

LiveRamp wprowadza ujednoliconą platformę do współpracy w zakresie danych z wykorzystaniem technologii modułowej

29.02.2024, 16:44aktualizacja: 29.02.2024, 16:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nowe usprawnienia umożliwiają klientom nawiązanie współpracy z dowolnym partnerem, aktywację danych dla dowolnej lokalizacji i dostęp do szeregu rozwiązań – z jednego miejsca. Przyszłościowa platforma zoptymalizowana pod kątem prędkości i łatwości użytkowania zapewni klientom możliwość osiągania lepszych wyników biznesowych i dostarczanie bardziej spersonalizowanych doświadczeń swoim odbiorcom.

SAN FRANCISCO--(BUSINESS WIRE)-- LiveRamp (NYSE: RAMP) zaprezentowała dzisiaj nową generację platformy do współpracy w zakresie danych /LiveRamp, łączącą rozwiązania dla kompleksowego cyklu życia procesu marketingowego w jednym miejscu. Ujednolicone rozwiązanie wprowadza nowe funkcje, takie jak uproszczony interfejs użytkownika, technologia modułowa zapewniająca interoperacyjność pomiędzy chmurami oraz platforma dla partnerów umożliwiająca innowacyjnym programistom zewnętrznym opracowywanie aplikacji z wykorzystaniem godnej zaufania wiedzy specjalistycznej. Stworzona na bazie trwałej, uwierzytelnionej technologii opracowanej z myślą o zapewnieniu odporności na utratę sygnału, platforma współpracy w zakresie danych /LiveRamp oferuje funkcje pozwalające na aktywne uwzględnianie ewoluujących zasad ochrony prywatności, przyspieszając przy tym praktyczne zastosowanie przyszłościowej współpracy w zakresie danych.

Z badań Gartner® wynika, że „marketing odgrywa ogromną rolę w czynnościach analitycznych i związanych z danymi w całym przedsiębiorstwie, a 71% danych marketingowych i zespołów analitycznych odpowiada za realizację co najmniej jednego elementu strategii organizacji w zakresie danych”. Dzięki połączeniu wszystkich funkcji w jednym interfejsie użytkownika o uproszczonym schemacie działania klienci LiveRamp zyskują możliwość łatwiejszego skojarzenia odbiorców z rozmaitymi partnerami. Nowoczesna architektura pomocnicza w zakresie danych skoncentrowana na decentralizacji danych ogranicza złożoność rozwiązań chmurowych, usprawniając możliwość ich wykorzystania przez wszystkich użytkowników biznesowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ograniczeń związanych z infrastrukturą IT. Klienci zyskują tym samym większą łatwość użytkowania i uproszczone funkcje pozwalające lepiej wykorzystać wszystkie ogniwa współpracy w zakresie danych.

  • Uproszczenie dzięki zastosowaniu jednego interfejsu użytkownika stworzonego na bazie najlepszych w swojej klasie technologii dotyczących tożsamości, globalnej uwierzytelnionej łączności i poprawy ochrony danych.
  • Poprawa doświadczenia użytkownika i szybsze korzyści dla klientów dzięki nowym kanałom pozyskiwania danych ograniczającym czas realizacji od dni do kilku godzin. Narzędzia do samoobsługi umożliwiają dopuszczanie zbiorów danych i segmentów, a nowy system powiadamiania, który można zintegrować ze służbowymi narzędziami typu Slack, zapewnia użytkownikom kontrolę nad sposobem otrzymywania informacji.
  • Dotarcie do odbiorców z całego ekosystemu dzięki udoskonalonemu doświadczeniu w zakresie aktywacji i segmentacji z naciskiem na użytkowników, kampanie oraz segmentację wśród całego grona odbiorców. Dalsze doskonalenie skuteczności marketingu dzięki integracji takich technologii jak Google PAIR w celu zapobiegania utracie plików cookie innych dostawców oraz innych sygnałów sprzeciwu.
  • Możliwość nawiązania nowych partnerstw w zakresie danych second-party i third-party zapewniająca elastyczność współpracy niezależnie od miejsca przechowywania danych first-party, w najszerszym możliwym zakresie zastosowania, z jednej lokalizacji.
  • Możliwość wykorzystania nowej platformy do rozwoju aplikacji partnerskich zapewniającej zintegrowane funkcje wykrywania, uzyskiwania dostępu i wdrażania rozwiązań pomiarowych w ramach globalnej sieci partnerów LiveRamp.

„Podstawową zasadą Albertsons Media Collective jest wspieranie ekosystemu w większym stopniu opartego na wzajemnej łączności i współpracy, zwiększającego dostęp do danych przy jednoczesnym ograniczeniu ich przepływu – powiedział Evan Hovorka, wiceprezes ds. produktu i innowacji w Albertsons Media Collective. – LiveRamp pomogła nam poczynić kolejny krok w ramach tego zobowiązania, dostarczając przyszłościowe rozwiązania zwiększające wierność odtwarzania sygnału, zapewniające lepszą ochronę prywatności i pozwalające rozwijać współpracę w zakresie danych w ramach kanałów o największym znaczeniu dla naszej sieci. Płynne połączenie wszystkich tych funkcji LiveRamp nie tylko przyspieszy realizację naszego partnerstwa, ale również umożliwi szybsze zapewnienie wartości dodanej naszym klientom, reklamodawcom oraz całemu ekosystemowi”.

„Rozwiązanie Lift od Circana, stanowiące złoty standard w kategorii pomiarów sprzedaży detalicznej i pakowanych towarów konsumpcyjnych, obejmuje dane na poziomie gospodarstw domowych umożliwiające pozyskanie kluczowych informacji dla reklamodawców, którzy mogą w ten sposób dokonywać pomiarów i optymalizować swoje inwestycje medialne w celu poprawy wyników sprzedaży – powiedział Harvey Goldhersz, wiceprezes wykonawczy ds. produktu w Circana. – Dzięki LiveRamp reklamodawcy zyskują możliwość ustalenia, które komunikaty kreatywne, formaty reklam, segmenty odbiorców i reklamy umieszczane w mediach prowadzą do zwiększenia sprzedaży detalicznej w najskuteczniejszy i najbardziej wydajny sposób. Reklamodawcy korzystający z rozwiązania Lift od firmy Circana poprawiają stopę zwrotu wydatków na reklamę (ROAS) nawet o 80%. Bardzo się cieszymy z możliwości włączenia tej funkcji w ramach LiveRamp, a tym samym szerzenia prędkości, wysokiego zasięgu i precyzji Circana wśród jeszcze większego grona odbiorców”.

Wprowadzenie ujednoliconej platformy współpracy w zakresie danych /LiveRamp jest następstwem przejęcia firmy Habu w celu przyspieszenia współpracy w zakresie danych za pomocą udoskonalonej technologii sortowni danych. Klienci korzystający z sortowni danych LiveRamp obsługiwanej przez Habu i aktywowanej na platformie firmy mogą dokonywać pomiarów kampanii w zakresie wszystkich zamkniętych ekosystemów, platform medialnych i kanałów zautomatyzowanych przy jednoczesnym płynnym połączeniu danych w poszczególnych chmurach, magazynach i sortowniach danych.

„Klienci LiveRamp zwracali się do nas o opracowanie uproszczonych rozwiązań z możliwością rozbudowy w celu uwolnienia potencjału danych i wsparcia przewagi konkurencyjnej – dodała Kimberly Bloomston, dyrektor ds. produktu w LiveRamp. – Wprowadzenie całkowicie ujednoliconej platformy wychodzi naprzeciw tym potrzebom, ustanawiając nowy standard solidnej współpracy w zakresie danych w oparciu o technologie zwiększające ochronę prywatności, odporne na ewoluujące wymogi dotyczące utraty sygnału oraz zabezpieczania prywatności. Niedawne przejęcie Habu przez LiveRamp stanowi kolejny krok na drodze do wzmocnienia zdolności w zakresie wspierania współpracy klientów z każdym partnerem, aktywacji danych z dowolnego miejsca i dokonywania pomiarów wszelkich istotnych zmiennych”.

Więcej informacji na temat szerokiego wachlarza zastosowań współpracy w zakresie danych, które może zyskać Twoja firma dzięki LiveRamp, znajdziesz na stronie liveramp.com/our-platform.

Informacje o LiveRamp

LiveRamp to platforma współpracy nad danymi wybierana przez najbardziej innowacyjne firmy na świecie. Jako innowacyjny lider w dziedzinach prywatności konsumentów, etyki korzystania z danych i tożsamości przedsiębiorstw, LiveRamp wyznacza nowy standard w zakresie tworzenia połączonego w sieci widoku klientów o niespotykanej przejrzystości i bogactwie kontekstu, a zarazem chroni bezcenne zaufanie marek i klientów. LiveRamp oferuje całkowitą elastyczność współpracy niezależnie od lokalizacji danych, by móc obsługiwać jak najszerszy zakres przypadków wykorzystywania współpracy nad danymi – w organizacjach, między markami oraz w całej wysokiej klasy globalnej sieci najwyższej jakości partnerów.

Setki globalnych innowatorów, od kultowych marek konsumenckich i gigantów technologii po banki, sprzedawców i liderów opieki zdrowotnej, korzysta z usług LiveRamp, by tworzyć trwałą wartość marki i biznesu poprzez pogłębienie zaangażowania i lojalności klientów, nawiązywanie nowych partnerstw i maksymalne wykorzystanie wartości danych first-party, a jednocześnie nadążać za szybką ewolucją wymogów z zakresu zgodności i prywatności. LiveRamp ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii i przedstawicielstwa na całym świecie. Dowiedz się więcej ze strony www.liveramp.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:

https://www.businesswire.com/news/home/20240228988507/pl/

Źródło: LiveRamp

KONTAKT:

Michelle Millsap

e-mail: PR@liveramp.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.02.2024, 16:44
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ