Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Inwestycja powstawała przez rok. Rozbudowane obiekty będą wykorzystywane do produkcji wódek czystych i alkoholi smakowych na bazie wódki. "Poszerzyliśmy bazę sprzętową do zestawiania alkoholi i zwiększyliśmy zdolności magazynowe, produkcyjne i elastyczność produkcji. Zapewnia nam to najwyższe standardy kontroli procesu, w tym zwłaszcza jakości naszych produktów" - zaznaczył Przemysław Osękowski, doradca dyrektora ds. produkcji Stock Polska.
Zwrócił uwagę, że nowa instalacja daje możliwość szybkiej reakcji na potrzeby rynku. "Jeśli firma spirytusowa produkuje powiedzmy 100 rodzajów produktów i wie, że klienci będą wkrótce oczekiwali kolejnych 100, to musi mieć możliwość szybkiej zmiany asortymentu i wprowadzania do produkcji nowych wyrobów. Konsumenci poszukują nowych smaków i nowych produktów właściwie w sposób ciągły" - dodał Osękowski.
Jak wyjaśnił kierownik Działu Produkcji Wódek, Ryszard Bruszkiewicz, zbiorniki zainstalowane w zakładzie pozwalają na podanie wyrobów spirytusowych na linie rozlewnicze w każdej chwili.
"Taka możliwość magazynowania wyrobów pozwala nam na natychmiastową reakcję. Jeśli dociera sygnał z rynku o zapotrzebowaniu na konkretny produkt, podejmujemy działanie. Możliwości zautomatyzowanej produkcji to krok milowy dla całej branży" - powiedział.
Zdaniem wiceprezydenta Lublina, Grzegorza Siemińskiego, inwestycja zrealizowana przez Stock Polska Sp. z o.o. to dobry prognostyk. "Nie pomyliliśmy się, tworząc strategię rozwoju miasta Lublin, kiedy określiliśmy branżę żywności i napojów, jako jedną z głównych branż strategicznych dla regionu, to realizuje się tu i teraz" - podkreślił.
"Dzisiaj mówimy o rozpoczęciu całkowicie nowego etapu rozwoju firmy, to naprawdę fascynujące, i potwierdza nasze przekonanie, że Lublin jest cały czas znakomitym miejscem do realizacji inwestycji" - dodał Siemiński.
Przemysław Osękowski w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że producent chce nadal rozwijać zakład w Lubinie jako główną platformę produkcyjną w Polsce. Większość produkowanego alkoholu sprzedaje się obecnie na rynku polskim, pozostała część eksportowana jest na rynki europejskie i do Stanów Zjednoczonych.
KONTAKT:
Ewelina Szymeczko
Media Forum
tel. kom. +48 606 938 438
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.12.2014, 12:36 |
Źródło informacji | Media Forum |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Haier dodaje blasku Australian Open: historyczna współpraca na rzecz innowacyjności i doskonałości
- 24.01.2025, 15:21
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Pierwsza droga oddana w tym roku
GDDKiA otworzyła 3-kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy Brzeska, która łączy rondo w Jasieniu na DK94 z nowym rondem w Okocimiu na DK75. Droga usprawni przejazd w kierunku Sądecczyzny i odciąży centrum miasta. Jest to równocześnie pierwsza część nowej sądeczanki. Decyzję środowiskową dla pozostałego, 47-kilometrowego odcinka tej drogi GDDKiA uzyskała w grudniu 2024 r.- 24.01.2025, 14:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GDDKiA