Newsletter

Lublin: zakończono wartą 3 mln euro inwestycję w zakładzie produkującym alkohol

19.12.2014, 12:36aktualizacja: 19.12.2014, 12:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Uroczyste przecięcie wstęgi
Uroczyste przecięcie wstęgi
Stock Polska Spółka z o.o. ukończyła wartą 3 mln euro inwestycję w swoim zakładzie produkcyjnym w Lublinie. W środę odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, urzędu celnego oraz samorządów miasta i województwa.

Inwestycja powstawała przez rok. Rozbudowane obiekty będą wykorzystywane do produkcji wódek czystych i alkoholi smakowych na bazie wódki. "Poszerzyliśmy bazę sprzętową do zestawiania alkoholi i zwiększyliśmy zdolności magazynowe, produkcyjne i elastyczność produkcji. Zapewnia nam to najwyższe standardy kontroli procesu, w tym zwłaszcza jakości naszych produktów" - zaznaczył Przemysław Osękowski, doradca dyrektora ds. produkcji Stock Polska.

Zwrócił uwagę, że nowa instalacja daje możliwość szybkiej reakcji na potrzeby rynku. "Jeśli firma spirytusowa produkuje powiedzmy 100 rodzajów produktów i wie, że klienci będą wkrótce oczekiwali kolejnych 100, to musi mieć możliwość szybkiej zmiany asortymentu i wprowadzania do produkcji nowych wyrobów. Konsumenci poszukują nowych smaków i nowych produktów właściwie w sposób ciągły" - dodał Osękowski.

Jak wyjaśnił kierownik Działu Produkcji Wódek, Ryszard Bruszkiewicz, zbiorniki zainstalowane w zakładzie pozwalają na podanie wyrobów spirytusowych na linie rozlewnicze w każdej chwili.

"Taka możliwość magazynowania wyrobów pozwala nam na natychmiastową reakcję. Jeśli dociera sygnał z rynku o zapotrzebowaniu na konkretny produkt, podejmujemy działanie. Możliwości zautomatyzowanej produkcji to krok milowy dla całej branży" - powiedział.

Zdaniem wiceprezydenta Lublina, Grzegorza Siemińskiego, inwestycja zrealizowana przez Stock Polska Sp. z o.o. to dobry prognostyk. "Nie pomyliliśmy się, tworząc strategię rozwoju miasta Lublin, kiedy określiliśmy branżę żywności i napojów, jako jedną z głównych branż strategicznych dla regionu, to realizuje się tu i teraz" - podkreślił.

"Dzisiaj mówimy o rozpoczęciu całkowicie nowego etapu rozwoju firmy, to naprawdę fascynujące, i potwierdza nasze przekonanie, że Lublin jest cały czas znakomitym miejscem do realizacji inwestycji" - dodał Siemiński.

Przemysław Osękowski w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że producent chce nadal rozwijać zakład w Lubinie jako główną platformę produkcyjną w Polsce. Większość produkowanego alkoholu sprzedaje się obecnie na rynku polskim, pozostała część eksportowana jest na rynki europejskie i do Stanów Zjednoczonych.

KONTAKT:

Ewelina Szymeczko

Media Forum

tel. kom. +48 606 938 438

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.12.2014, 12:36
Źródło informacji Media Forum
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ