Newsletter

MANGATA HOLDING SA (17/2021) Korekta prognozy wyników Grupy Kapitałowej Mangata Holding za rok 2021

02.08.2021, 14:46aktualizacja: 02.08.2021, 14:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 17/2021

Zarząd Mangata Holding S.A., informuje, iż dokonuje korekty prognozy wyników Grupy Kapitałowej Mangata Holding na rok 2021.

Pierwotna prognoza na rok 2021 podana do publicznej wiadomości raportem bieżącym nr 3/2021 z dnia 31 marca 2021 roku (dane w tys. PLN):

Sprzedaż 659 000

EBITDA 94 000

Zysk netto 43 000

Skorygowana prognoza na rok 2021 (dane w tys. PLN):

Sprzedaż 730 000

EBITDA 110 000

Zysk netto 56 000

Korekta prognozy została sporządzona na bazie wyników finansowych za I kwartał, wstępnych wyników za II kwartał oraz perspektywie i oczekiwanych wynikach za III i IV kwartał przy założeniu utrzymania pozytywnych tendencji mających kluczowe znaczenie dla wyników finansowych Grupy. Korekta prognozy uwzględnia w szczególności:

•Korzystne otoczenie rynkowe i dynamicznie rosnący popyt od II kwartału 2021 w każdym z segmentów biznesowych Grupy. Widoczna jest odbudowa i silny trend wzrostowy w segmencie Podzespołów dla motoryzacji i komponentów wynikająca m.in. z ożywienia na rynku europejskim i amerykańskim. Odbudowa rynku i wzrost zapotrzebowania od klientów notowane także w segmencie Armatury przemysłowej i Elementów złącznych;

•Wzrost cen sprzedaży wynikający ze znaczącego wzrostu cen stali (przełożenie podwyżek cen surowców na rynek) - możliwość transferu wzrostu cen surowców na produkty finalne. Wsparciem dla marż w I półroczu były wcześniejsze kontraktacje materiałów/surowców oraz zapas magazynowy.

•W II kwartale ceny podstawowych surowców (stal, złom, surówka) zaczęły istotnie rosnąć, co wymagało natychmiastowych działań w zakresie podwyżek cen sprzedaży wyrobów Grupy. Pomimo wzrostu cen na rynku nadal utrzymuje się wysoki poziom popytu na stal i złomy. Spółki Grupy zabezpieczyły dostawy materiałowe umożliwiające realizację dużych portfeli zamówień. Jakkolwiek należy zwrócić uwagę, iż możliwe są dalsze wzrosty cen stali wynikające z wysokiego popytu a także wzrostu cen energii elektrycznej.

•Istotną kwestią w przypadku branży automotive jest również brak dostępności mikroprocesorów, ograniczająca możliwości produkcyjne kluczowych producentów samochodów pomimo dużego popytu rynkowego.

•Korzystny kurs euro (kurs euro przyjęty do budżetu wynosił 4,40, średni kurs NBP w I półroczu 2021 roku wynosił 4,54). Przy założeniu, że trend kursu euro będzie kontynuowany w dalszej części bieżącego roku, należy spodziewać się korzystnego wpływu euro na wartość marży na sprzedaży eksportowej;

•Grupa monitoruje rozwój sytuacji rynkowej i zakłada iż nie można wykluczyć spadku popytu szczególnie w IV kwartale, przy czym głównym wyzwaniem dla gospodarek pozostanie przebieg pandemii Covid-19.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.08.2021, 14:46
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ