Newsletter

Biznes i finanse

MAP: Grupa PGE uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe (komunikat)

25.06.2020, 16:39aktualizacja: 25.06.2020, 16:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MAP informuje:

Grupa PGE uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe – Podejmujemy dziś działania, które nie tylko pozwolą Polsce zachować bezpieczeństwo energetyczne, ale i zapewnić Polakom tanią energię elektryczną również ze źródeł akceptowanych przez nasze otoczenie – powiedział Jacek Sasin, Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych podczas otwarcia dwóch nowych farm wiatrowych Grupy PGE na Pomorzu.

W czwartek 25 czerwca br. Grupa PGE zainaugurowała działanie dwóch nowych farm wiatrowych w województwie zachodniopomorskim – Karnice II oraz Starza/Rybice. Aż 43 turbiny wiatrowe wytworzą energię elektryczną dla ok.

120 tys. gospodarstw domowych. Łączna moc zainstalowana na obu farmach to blisko 100 MW.

Zdaniem Ministra Aktywów Państwowych takie inwestycje jak uruchomione przez Grupę PGE farmy wiatrowe pokazują, że Polska jest na właściwej drodze sprawiedliwej transformacji energetycznej. – To przedsięwzięcie jest ważne nie tylko dla całej Polski, ale i dla regionu. Dla lokalnych samorządów oznacza wpływy z podatków czy nowe drogi. To też dochody dla właścicieli gruntów dzierżawionych pod budowę wiatraków i towarzyszącej im infrastruktury. Ta inwestycja wpisuje się w całościowe spojrzenie na rozwój polskiej gospodarki– podkreślił Wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier Jacek Sasin zwrócił uwagę na to, jak ważny jest dialog społeczny przy planowaniu i realizacji transformacji polskiego miksu energetycznego. – Wiemy, że to bardzo trudny proces wymagający przede wszystkim społecznej akceptacji i zrozumienia. Będziemy rozmawiać ze wszystkimi zainteresowanymi stronami – nie tylko ze spółkami energetycznymi, ale i z przedstawicielami strony społecznej zarówno sektora energetycznego, jak i górniczego – powiedział Wicepremier.

– Będziemy też oczywiście informować społeczeństwo, jakie są podstawy naszych decyzji, jakie będą ich skutki i co chcemy osiągnąć przez dane działania tak, aby nie budziły społecznych kontrowersji– dodał.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ jml/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.06.2020, 16:39
Źródło informacji MAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ