Newsletter

Biznes i finanse

Marszałek Woźniak na kongresie H2Poland: Wielkopolska w wodorowej awangardzie Europy

18.05.2022, 10:19aktualizacja: 18.05.2022, 10:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Gdy w 2019 roku swą działalność rozpoczęła Wielkopolska Platforma Wodorowa, koordynująca wysiłki biznesu, władz lokalnych i ośrodków naukowych na rzecz nisko i zeroemisyjnej gospodarki, powszechne wykorzystanie wodoru w gospodarce wydawało się odległą perspektywą. Dziś temat wielkopolskiej doliny wodorowej jest wszechobecny we wszystkich mediach, a przyjazny środowisku surowiec – wykorzystywany w kolejnych projektach infrastrukturalnych. „Samorząd województwa myśli o wykorzystaniu tego ekologicznego paliwa przyszłości w transporcie zbiorowym, głównie w naszych regionalnych pociągach. Chcemy dotrzymywać kroku liderom ruchu na rzecz wodoru w Europie i na świecie” – deklaruje Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

W Poznaniu trwa kongres H2POLAND - pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 18.05.2022, 10:19
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ